petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Çok Acil Lütfen

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Alişan YILMAZ tarafından 24 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. Alişan YILMAZ

Öncelikle İyi Geceler muhabbet kuşumun göğüs kafesinde şişlik var ve ağız bölümüne yem yapıışmış '' Poposunda'' dışkı yapışıktı ılık suyla ve pamukla temizledim ağız bölümünüde iyice bi temizledim ama suan göğüs kafesi şişik ve,aşırı halsiz yani. tünekte duramıyacak kadar. sizce neyi var ve ne yapmam gerekiyor ? sizce eşinede aynısı olur mu ? resim
    ve ağzını açıp kapatıyor garip bir ses çıkarıyor :(

:confused::confused::confused::confused:

#1 Alişan YILMAZ, 24 Kasım 2013
    Son düzenleyen: Moderatör: 24 Kasım 2013
  2. ismail kaan

bu kuş nasıl bu hale geldi darman duman

3. Alişan YILMAZ

vallahi bende anlamadım yani hiç kuşu elime bile almadım daha :( eşi var yanında hiç kavgada etmediler. yani birden bire oldu of napıcam ya sularını falan hergün temizliyorum .

4. ismail kaan

eşi yapmadıysa nasıloldu sıkışalilceğ biyer varmı kafesin içinde, bildiğin hırpalasan anca bu halegelr kuş

5. Alişan YILMAZ

eşinin yapmadıgına eminim kafestede bıyere sıkışamaz çünki sıkışabilceği byer yok kafes geniş ve yani sakıncalı biyer yok .s ya çok iyi ilgileniyordum kuş kumunu mürekkep balığı kemığını yemini eksik etmiyodum :/ neden ya :S 2 günde bir kafesini temizliyordum..

6. ismail kaan

moralinasıl peki durgunmu yani?

7. Alişan YILMAZ

evet bayağ bi durgun. önerebilceğiniz ilaç falan varmı ?

8. ismail kaan

valla bekliceksin ama bence kontrol et eşi yapmış olabilir şişlik olmasa suluğundayıkanmaya felan çalışmıştır dicem ama .... gerçekten nedicem bilmiyorum bence yarın ilk iş bi veteriner bulun bi danışın

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 03:38 -->-> Daha önceki mesaj 03:37 --

valla bekliceksin ama bence kontrol et eşi yapmış olabilir şişlik olmasa suluğundayıkanmaya felan çalışmıştır dicem ama .... gerçekten nedicem bilmiyorum bence yarın ilk iş bi veteriner bulun bi danışın bu arada kuşunuz tüyde vitamin verin çabuk kendinegelsin

9. Alişan YILMAZ

ya bide ben avi-vit kullanıyorum ne zaman herhangi bir kuşuma versem illa o kuşa bişi oluyor yanı rahatsızlanıyor diğer kuşumda öldü. suan 1 çift jumbo 2 çift çekoslavak kaldı elimde .

10. Kaan KARAN

Kaan KARAN Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    kuşlarımdan biri için suya eklediğim aviastım ilacı aynı kafesteki diğer kuşumu aynı duruma sokmuştu, ilaç zehirledi galiba, ben bu durumlarda (galiba kuş kusmuş ve dışkı popoya yapışıyorsa biraz ishal de olabilir) sindirim sisteminde problem olduğunu düşündüğüm için avidare adlı biyotekniğin ishal ilacını kullanıyorum, ağzına enjektör ile her 15 dakika da bir 1 damla damlattım, geçti, bir de ortamı sıcak tutmanızı öneririm

11. Ekincan EROL

Ekincan EROL Active Member

Beğenileri:
    1
    Elinizdeki vitaminde sorun vardır bence ya yenisini alın ya da değiştirin

12. Alişan YILMAZ

Malesef Kuş Öldü.

13. Emre TURGUT

Beğenileri:
    2
    kuşuna hemen antibakteriyel damla ve vitamin al suyuna düzenli olarak koy

14. Kaan KARAN

Kaan KARAN Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Resimden gördüğüm kadarıyla kuşta ishalde varmış, vitamini çok vermiş olabilirsin, 2-3 damlayı geçmesin suya eklediğin vitamin...

15. muhabbetçi

Beğenileri:
    4
    geçmiş olsun

16. Buğra

Buğra Guest

üzüldüm :( bence kafesi komple bir sıcak sıdan geçirin bütün yemlik suluk ondan sonra dişiyi koyun ve elinizdeki vitamini atın belli bir süre sonra etkisini kaybediyor vitaminler açıldıktan sonra birde süper-vit e geçin bence

17. Serdar

Serdar Guest

Bence kafesi ayırabilme şansın varsa ayır bir hastalığı varsa diğer kuşa bulaşmasın yani ben olsam öyle yapardım çünkü biraz hasta gibi hiç eşi yapmışa benzemiyor

18. Emre TURAN

Vitamin mi zehirledi acaba? Fazla verince oluyor ya genelde?

19. Boncuk

Boncuk New Member

Beğenileri:
    0
    kardeşim geçmiş olsun.zor bir durum gerçekten

20. Ozan Demir

Ozan Demir New Member

Beğenileri:
    0
    Benim anne de bu tarz olmuştu direk eline alıp muayene ettim göğüs kafesindeki şişlik sertmi batıyor mu diye Allahtan fazla yemiş yavruları beslemek için direk aklıma o gelmişti yorumları okuyunca öldüğünü gördüm geçmiş olsun..

LT22i cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş