Karadeniz Pet

çok acil,ölüyor mu

• Konbuyu başlatan Devrim AKIN
  • Başlangıç tarihi
D

Devrim AKIN

Guest
KUŞ ŞUAN GAGASINI TELE ASIP YERDE OTURUYOR.Ne kadar ses etsemde gözünü açımıyor.Ne demek oluyor bunlar ???

Maalesef ölüyor sanırım. İnşallah ben yanılıyorumdur birşey olmaz :(

Yani bu evrede yapabileceğiniz birşey yok maalesef. Ama dediğim gibi inşallah ben yanılıyorumdur ve birşey olmaz...

şUan tüneğini çıktı ama gözü hala kapalı.Çok acayip bir şekilde kaşınıyor.

Tüneğe çıkabilmesi güzel haber. Tüylerinde herhangi bir değişme var mı? Dışkısında sindirilmemiş yem var mı veya ishal mi? Eğer cereyanda kalabileceği bir yerde duruyorsa o yüzden de olabilir. Umarım bir an önce sağlığına kavuşur. Bir de kuşunuz yavru sanırım. Sizin şu an yapabileceğiniz tek şey kuşu sıcakta tutmak. Eğer ishal varsa da patates püresi verin. Yemezse yemine karıştırın az miktarda.

Dün kafesine küçük parça marul atmıştım.O ishal mı yaptı ki.Soğukta almış olabilir anlamıyorum ki,ilk defa kuşum oluyor.Şuan kaloriferin oraya koydum.

Şuan tünekte,hiç kaşınmıyor artık ve gözlerini hiç açmıyor.

Bilgisi olan var mı arkadaşlar? Elimden birşey gelmiyor kafayı yiycem.:(

Marul ishal yapabilir eğer fazla geldiyse. Ama soğukta ya da rüzgarda kaldıysa buna hiç dayanamazlar. Dışkılamasını takip edin eğer ishalse bir an önce patates püresi verin. Elinizde mevcutsa, suyuna avidiare de karıştırabilirsiniz. İshal yoksa yapabileceğiniz tek şey sıcakta tutmak şu an için.

Bu arada şimdi yemek yiyor.Gözü hala kapalı.Açmıyor gözünü hiç

Marul çok verildiyse ki ben hiçbir zaman verilmesini istemem. ve soğuk aldıysa hasta olma ishal olma oranı çok yüksek. İnşAllah iyi olur ağzına vitamin damlatın isterseniz .. Kaloriferin oraya koyun kafesin üstünü örtün kalın bir şeyle, kaloriferin sıcaklığı kafese nüfuz etsin.

Vitamin dediğiniz ne oluyor.Geçen almıştım avisol diye bir marka,suyuna koyun dedi.O mu ?

Evet 1 damla damlatın sadece.. İnşAllah iyi olur..

Ustam çok soru sordum ama nasıl damlatacağımı da söyler misin.Çay kaşığıyla ağzına mı tutayım.

Demin vitamin su ile karıştırıp içirdim,ondan önce de biraz da yem yemişti.Şimdi de tünekte sessi sedasız duruyor.Gözlerini hiç açamıyor.
Bazen de gagasını tele sıkıştırıp yerde,gözleri kapalı şekilde duruyor.Yarına kadar ölmezse veterinere gideceğim:(

Geri