petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Çok Acil Tavsiyeleriniz

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve guvencdikmen tarafından 22 Haziran 2014 başlatılmıştır.

1. guvencdikmen

guvencdikmen New Member

Beğenileri:
    0
    Muhabbet kusumu her zamnkı gıbı yıkamıstım ama yıkama oyle cok yuksek tonda degıl kafesten yukarıcok hafıf su bosaltımı (fıskıye =) bunu daha oncede bır cok kez yaptım
    daha sonra 1 saat sonra kafesınde tırnagının kanadıgını gordum yakından bakınca tırnagı kırılmıs ve kanıyordu batıkon benzerı bısey surdum ayagına ve vıtamın ve antıbakterıyel verdım suyuna ve arada bı yere carptımı kanıyor yıne sonra kuruyor acıdan karnına goturuyor bazen ayagını dıye dusunuyorum
    su an veterıner hekıme goturecek durumum yok lutfen neden dıye sormayın ama gercekten yok

3 saat sonrakı resımlerı koyuyorum dıger tırnaklarıda cıkmış veya kırılmış gibi geldi
    ne yapmam lutfen yardım

2. modernmabuse

Beğenileri:
    1
    Bayanların kullandığı diks pamuklar vardır. Onu ılık suyla ıslat, pamuktaki fazla suyu kuşun kanayan ayağına sık yavaş yavaş. Terramycin ve bepanthen kremi karıştırıp sürebilirsin.

3. Özgür+

Özgür+ Guest

geçmiş olsun

öncelikle hangi tırnağın kanadığını bilmelisiniz . kuşların tırnaklarına sadece 1 damar gider diye biliyorum . tırnak çıkmışsa yapıcak bişeyiniz yok . eğer çıkmamış sağlamsa deride sorun olabilir.

tedavisi konusunda pek birşey bilmiyorum ancak ben olsam o yaralı tırnağı çok sıkı olmadan Terramycin ve bepanthen sürüp sarardım

ancak dediğim gibi. eğer tırnak sallanıyorsa yapıcak pek bişey yok. tırnağı çıkartıp sarmalısınız. ( vicdanınız el verirse )

#3 Özgür+, 22 Haziran 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 22 Haziran 2014
  4. guvencdikmen

guvencdikmen New Member

Beğenileri:
    0
    biraz önce veterinere götürdüm gerekli işlemleri yaptılar bir agızdan bırde ayaklarına sıkmam ıcın sırıngada bısey verdıler kangren olma ıhtımalı yuksek dedı ama umudumda var dedı ıyılesmesı ıcın
    Veterinerin bana dedıgı seylerı soyleyeyım
    kesınlıkle fucıdın bepanten tarzı merhem kullanmayın dedı
    ayagını bandajla sararsak kangıren olma ıhtımalı daha da fazlalasır cunku kan akısı yavaslar dedı
    kırılan tırnagının kesınlıkle cekılmemesı gerektıgını de ekledı
    kısacası beklemedeyım yarın aksama kadar şişlikte ınme olmassa tekrar goturecem boylelıkle bı ıslem uygulayacaklarmıs heralde ayak uclarını işlem yapacaklar beklemedeyım dualarınızı beklıyorum

5. Ekincan EROL

Ekincan EROL Active Member

Beğenileri:
    1
    Tedavisini veteriner söylemiş. Bence o kuşun sallandığı şeyi çıkarmalısınız keskin duruyor. Ayrıca plastik tünekleri çıkarıp ahşap ve ya tahta tünek almanızı öneririm. Geçmiş olsun.

Sayfayı Paylaş