petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

COK ACİL: veteriner gagasini keserken kanatti!

Konusu 'Muhabbet Kuşu Resimleri' forumundadır ve Kivim benim tarafından 7 Haziran 2016 başlatılmıştır.

1. Kivim benim

Beğenileri:
    4
    Yavru kusumu halsiz oldgu ve yem yiyemedi icin veterinere goturdum gagasini kesti o kadar kan aktiki sonra durdurmaya calisti beceremedi bi siringayi yakip bastirdi ama durmadi eve getirdim gecer dedi adam gecmedi daha cok akmaya basladi kostum baska bi veterinere o da ayni yontemle yakmaya calisti bu sefer durdu kani simdi eve getirdim napicam bilmiyorum yemek nasil vericem zaten yiyemiyodu simdi nolucak? Her tarafi kan icinde napmaliyim yarasi mikrop kapmasin diye bisi surmelimiyim nasil durmali lutfen yardim edin

2. nihal_goksu

nihal_goksu Active Member

Beğenileri:
    53
    kulak kürdani ile batikon sürebilirsin batikonu yememesine dikkat et.

3. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    728
    Biran önce toparlar inş damar ı kesmistir büyük iht böyle bilinçsiz veterinerler çok fazla o yüzden bu tür işlemler için tırnak kesme gaga kesme vs... üretici arkadaşları tercih etmeniz daha sağlıklı gerekli tedaviyi zaten arkadaş açıklamış uygulayabilirsiniz. Geçmiş olsun

4. Kivim benim

Beğenileri:
    4
    Ya halsiz diye goturdum kus kan revan icinde tuyleri islak bezle denedim cikmadi nasil yemek yicek bu kus inanirmisiniz gozune kadar kan gelmis gozlerini acamiyordu sicak suyla bezle anca acabildim

5. Ahmed Demir

Ahmed Demir Active Member

Beğenileri:
    205
    Halsiz ve yem yemiyorsa elle besleyin besleme aparati mama almaniz gerekir petshoptan alabilirsiniz soylenecek okadar sey varki susuyorum veterinere neler derdim de susayim diyorum suan hangi akla hizmet 2 aylik kusun gagasi kesilir sinir olmama k elde degil insallah iyilesir darbe ustune darbe olmus yavrucaga

6. Kivim benim

Beğenileri:
    4
    Suan alabilcek durumum yokki bebelac mamasi var normal siringayla verebilirmiyim sizce

7. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    267
    Geçici olarak bebekler için olan mamaları kullanabilirsiniz. Geçmiş olsun. İnşallah en kısa zamanda düzelir.

8. Kivim benim

Beğenileri:
    4
    Normal ince uclu siringayla agzina gotursem olurmu sizce bogarmiyim?

9. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    267
    Elle beslemek için hazır aparatlar var veya serum hortumuyla yapılabiliyor. Deneyimli değilseniz deneyimli birinden yardım alırsanız iyi olur.

10. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    728
    bir çok wideo var nettte muhabbet kusu sırınga ile besleme olarak araştırın wideo ları izleyin eczaneden ufak sırınga ile kelebek takım alın 1-2 lira birsey zaten iğnesini kesin 10cm hortumu kalsın yeterli yalnız bebelok hazır amam uzun süre kullanılamaz hayvanın sindirim sistemini bozar isal eder bilgin olsun kısa sürede kullanılabilir. Hayvanın ağzının sağ tarafından hortumu 5cm sokup kursağa basmanız lazım ağzına götürdünde yemez ise böylece kursakdan beslemis olursunuz direk

Sayfayı Paylaş