Karadeniz Pet

Çok Acil Yardım- fotoğraf ve videolu

• Konbuyu başlatan brkfrt
  • Başlangıç tarihi
B

brkfrt

Guest
Fotoğraftaki kuşum yaklaşık 2 gündür keyifsizdi, bu sabah çok fazlaca uyuduğunu ve tüylerini kabartmaya başladığını görünce ''baytril'' kullanmaya başladım. 2mL 2L suya karıştırdım ve biraz şırıngayla içirdim geri kalanını da suluğuna koydum, Yem yediğini gördüm su içtiğini de gördüm. Yalnız videodaki hareketine anlam veremedim. Lütfen yardım edin.
Az önce eve geldiğimde de kafasının kenarlarındaki sarılıkları gördüm, baytrili içirmeye çalışırken üzerine dökülenler mi yaptı acaba?

[YOUTUBE]IMG 2123 - YouTube[/YOUTUBE]

http://www.youtube.com/watch?v=gWmFZM1FXWM&list=HL1391629877&feature=mh_lolz

kafestekı kıvırcıgı kaldır ishale benziyor

Kıvırcıktan zarar gelmez kuşlara. Hatta tersine meyve sebze yemesi lazım. Aslında bana ishalden ziyade haraciğerinden kaynaklı bi problem var gibi geldi. Civanperçemi, Karahindiba, Ekinezya, Kekik alın aktardan çay yapın. Suluğuna su yerine koyun. Güneş gören bi yere koyun kafesini. Brokoli haşlayıp yedirin. Yulaf da çok önemli yemine katın. Ama bu hale genelde beslenme yanlışlığından gelirler. Bol bol meyve sebze verin kuşunuza

Valla veteriner değilim ama bi veterinere bi git bakayım kuşlardan ne kadar anlıyor. Demişti dersin. Yardım etmeye çalışıyoruz burda. Uzmanım demiyorum bildiğimi paylaşıyorum

Yaw ne yanlışmış söyle bakayım. Sorun benim kuşlarıma da geldi ben de bu yöntemleri uyguladım. Ayrıca bildiğimi paylaşıp paylaşmayacağımı da sana soracak değilim. Bana kalmış bişey forum yöntecileri yanlış bulurlarsa uyarırlar ya da kaldırırlar. Yöntemleri uygulayıp uygulamamak da soruyu sorana kalmış.

Kıvırcıktan zarar gelmez kuşlara. Hatta tersine meyve sebze yemesi lazım. Aslında bana ishalden ziyade haraciğerinden kaynaklı bi problem var gibi geldi. Civanperçemi, Karahindiba, Ekinezya, Kekik alın aktardan çay yapın. Suluğuna su yerine koyun. Güneş gören bi yere koyun kafesini. Brokoli haşlayıp yedirin. Yulaf da çok önemli yemine katın. Ama bu hale genelde beslenme yanlışlığından gelirler. Bol bol meyve sebze verin kuşunuza

Fotoğrafa bakıp ciğerini gördün kuşun. Direk meyve sebze diyeti verdin. Ben seni veteriner sandım. Onun için sordum. Bu kadar meyve sebze verirsen kuşa cır cır olur 3 güne tahtalıköy. gg..

Of fotoğrafta kuşun dışkısına bakıp problemi söyledim. Papğanların hastalığı dışkıdan belli olur. Ayrıca sana bilmediğin acı bi gerçek söyleyim mi? Her papağanın meyve sebze yemesi ŞART. Küçük papağanlarında büyük papağanlarında. Meyve sebze yiyen kuşa bünyesinin kaldıramayacağı kadar besin yüklemesi yapmadığın sürecede tahtalı köyü boylamaz. Deme şimdi ishal olur diye. Meyve sebze yiyen her kuşun dışkısı illaki biraz cıvık olur bu meyve sebzelerin sulu olmasından dolayı çok normaldir. Eğer meyve sebzeden ölseydi kuş benim kuşlarımın elli kere ölmesi gerekirdi.

doktor insan öldürür veteriner hayvan öldürür.toplumda ki bu mantığı anlamadım gitti. arkadaşım imkanın varsa götür kuşunu veterinere bak bakalım ne diyor ona göre ilacınıda verirsin elinden başka birşey gelmez.

İşte sorun burada ilknur hanım. Bir iki kuş dışkısına bakarak kuşun karaciğer hastalığı olduğunu nasıl anladınız. Bunu anlayamadık.

Daha nasıl anlatacağımı bilemiyorum ama bir daha deneyim. Papağanlar rahatsızlıklarını dışkılarıyla belli eder. İç rahatsızlıkla ilgili problemlerini dışkıdan anlarız. Fotoğraftan anladığım kadarıyla da kuşun dışksındaki beyaz olması gereken kısım sarı hatta yeşile dönüktü. Bu da karaciğer rahatsızlığı olduğunu gösterir. Kuşa zararlı olabilecek hiçbi tavsiyede bulunmadım. Ama bununla birlikte eminim de demedim. Yorumlarımı okursanız görürsünüz. Bana göre böyle ve bunu uygulayın dedim.

Şırıngayla içirdim dernek nasıl yaptınız bu işlemi hayvanın boğanıza bişey kaçmış onu çıkartmaya çalışıyor ondan öyle kastırıyor kendini

@brkfrt kuşunuz kusmuş ve kusmaya da devam ediyor. Emre Bey'in dediği doğru sanki boğazına bir şey takılmış da onu çıkarmaya çalışıyor. Evde kum varsa avucunuza birazcık alıp yedirmeye çalışır mısınız?

@brkfrt kuşunuz kusmuş ve kusmaya da devam ediyor. Emre Bey'in dediği doğru sanki boğazına bir şey takılmış da onu çıkarmaya çalışıyor. Evde kum varsa avucunuza birazcık alıp yedirmeye çalışır mısınız?

Kustuğunu nerden anladınız? Öğrenmek için soruyorum. Eğerki gerçekten kustuysa dediğiniz doğru olabilir ama aynı zamanda bi iç rahatsızlığı da olabilir.

Kustuğunu nerden anladınız? Öğrenmek için soruyorum. Eğerki gerçekten kustuysa dediğiniz doğru olabilir ama aynı zamanda bi iç rahatsızlığı da olabilir.

Alakasız tamamem nefes zorluğu çekiyor kusmaya çalışıyor şırıngayla ne verdi bilmiyorum ama birden basmış buda yanlış bir yere gitmiş daha önce yavru kuş ölmüştü bu şekilde elimde aynı hareketleri yapiyordu umarım bunada aynı şey olmaz.

Bence gereksiz bir tartışma olmuş herkes bildiğini söyler yanlış varsa düzeltilir sonuçta bir üyeye yardım edilmeye çalışılıyor

Bana sorarsanız suyuna 3 4 damla limon damlatın ishal sorunu doğal yollarla ortadan kalkar

Bence gereksiz bir tartışma olmuş herkes bildiğini söyler yanlış varsa düzeltilir sonuçta bir üyeye yardım edilmeye çalışılıyor

Bana sorarsanız suyuna 3 4 damla limon damlatın ishal sorunu doğal yollarla ortadan kalkar

Katılıyorum Okan Bey. İnsanları yardım etmeye çalışırken pişman etmenin anlamı yok

Geri