Karadeniz Pet

çok acil yardım kuşum sanırım kabız oldu

tamamda elini vicdanına koy öyle söyle.Bu kuşun kabız olduğuna ve poposunun tıkandığına %100 eminmisin? Bunu söyle harbiden özür dilerim gocunmam ama %1 bile emin değilsen bu kuşlar oyuncak değil birer can ve bu kadar kıymetsiz değil.Bak üşütmüş olsa,ishal olsa,yumurta tıkansa,mantar falan olsa kendine has yöntemin varsa söyle eyvallah ama kuşun halini görüyorsun 1 şey deneme vakti bile olmayabilir.Nokta atışı yapmak lazım o yüzden veterinere götürmesi şart değilmidir? Art niyet taşımıyorum yanlış anlama

tamamda elini vicdanına koy öyle söyle.Bu kuşun kabız olduğuna ve poposunun tıkandığına %100 eminmisin? Bunu söyle harbiden özür dilerim gocunmam ama %1 bile emin değilsen bu kuşlar oyuncak değil birer can ve bu kadar kıymetsiz değil.Bak üşütmüş olsa,ishal olsa,yumurta tıkansa,mantar falan olsa kendine has yöntemin varsa söyle eyvallah ama kuşun halini görüyorsun 1 şey deneme vakti bile olmayabilir.Nokta atışı yapmak lazım o yüzden veterinere götürmesi şart değilmidir? Art niyet taşımıyorum yanlış anlama
Güzel kardeşim kuşun durumu ortada, arkadaş zaten en başından "sabaha çıkar ise veterinere götürürüm" dedi. Bu ne demek? Veterinere şu an götüremiyor demek. Peki bizim yapmamız gereken ne? O' na bir şekilde yardımcı olup en azından kuşun sabahı çıkarmasını sağlamak değil midir? Ha işte ben onu yapıyorum. Bugüne kadar benim elimden onlarca kuş geldi geçti, bu kuştan çok daha kötü durumda olanlar oldu. Ben burada bu hayvanın ölümüne sehven sebep olacak bir şeyi asla yazmam.
Veteriner konusuna gelince elbette götürmesi gerekir. Art niyetli olmadığını biliyorum ama çıkış yapmadan önce biraz düşün istersen. Burada kimse art niyetli davranmaz, davranmak istemez bunu sen de biliyorsun.

öyleyse özür dilerim.Allah şifa versin nediyim.çıkışım üzüldüğümden

sağol anlayışın için.Aklıma takılan birşey daha var.Bu kardeşimiz şırıngayla kuşu nasıl beslicek.onunda bir yöntemi var.yanlışlıkla nefes borusuna doldurmasın mamayı.çok tehlikeli.

kus ne oldu suanda durumu iyi mi? kusun ishal oldugu konusluyor ama kafes kenarlarına bakılırsa yogun bir ishali var bence

kuşun son durumu daha iyi yem yemeye tünekte oturmaya ve ötmeye başladı. gece ağzına bir iki damla zeytinyağı damlattım. faydalı oldumu bilemiyorum ama şuan durumu iyi normale dönmüş durumda.

Oh be ben bile rahatladım iyileşmeye başladı diye :D

Geri