petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Çok acil yardım :'(

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Gökhan Naçar tarafından 18 Şubat 2014 başlatılmıştır.

1. Gökhan Naçar

Gökhan Naçar New Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar kuşum ilk yumurtadan sonra 2 tam 1 olusmams yumurtasını kafesın tabanına bırakıyo sanırım tunekten yapıyo bunu ve kırılıyo ıkı seferdır yumurta ne yapmam lazım :S

#1 Gökhan Naçar, 18 Şubat 2014
    Son düzenleme: 18 Şubat 2014
  2. kuşun yatmaya niyeti yok heralde ondan dışarı bırakıyor yumurtaları

3. Furkan ÇETİN
    Gizli

4. Gökhan Naçar

Gökhan Naçar New Member

Beğenileri:
    0
    sürekli çiftleşiyolar ctesi 1 yumurta ve 1 adette olusmamıs yumurta bırakmıstı kafese sımdıde geldıgımde bı aet yumurta gördum kfesın dıbınde aldım yumurtanın kabugu ufacık ezılmıs ama ıcı akmamıs bende yerıne koydum acaba tuneklerı sokmek cozum olurmu ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:20 -->-> Daha önceki mesaj 19:19 --

yuva var arkadaslar kusta sureklı ıcınde yatıyor ama nedense ıkı seferdır dısarı yumurta bırakıyor acaba dıskısını yaparkenmı kayıp gıdıyo yumurta veya sureklı cıftlstıklerı ıcınmı :(

5. kuşları rahatsız etme o elbet içiri girecek ve yumurtayı içeri yapacaktır

6. Gökhan Naçar

Gökhan Naçar New Member

Beğenileri:
    0
    rahatsız etmıyorum her aksam sadece bu saatlerde bakıyorum 1 kere kontrol amaclı acaba nıye bu davranısı bıdaha yaparsa kuluckayı yarıda kesmek zorunda kalıcam

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:43 -->-> Daha önceki mesaj 19:24 --

Lütfen yardım basına bu tur bı durum gelen varmı :S

#6 Gökhan Naçar, 18 Şubat 2014
    Son düzenleme: 18 Şubat 2014
  7. Hürkan YILMAZ
    Gizli

Kuşunuzun ilk yumurtasında acemilikten yapabilir Yada strese girmiştir.yapıcak birşey yok gibi sadece bekliyicez yavruluğa girmesini

8. Gökhan Naçar

Gökhan Naçar New Member

Beğenileri:
    0
    yavrulukta zaten sureklı ve ılk kuluckası 1 ay onceydı ve yarım kalmıstı :S

9. Uğur DOĞAN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    hocam neden panikliyosun.benim erkek 6 yılda 4 dişi eskitti yinede çiftleşmedi.bunada şükür de.

10. Gökhan Naçar

Gökhan Naçar New Member

Beğenileri:
    0
    acele degıl benımkısı durum farkılı içeri egilde yumurtaları dısarıda tunekteyken yapıyor ve yumurtaları kırılıyor yumurtalaın kırılmamamıs ıcın acaba kafesın tabınına besmi yerleştirsem :S

11. yumurtanın üzerine yatarsa sıkıntı olmaz

12. Gökhan Naçar

Gökhan Naçar New Member

Beğenileri:
    0
    koydum ınsallah yatar kabugu ıcıne gocuk durumdaydı fazla degıl kucuk bı kısmı acaba kururmu bu yumurtanın içi of ben strese girdim ya :s

13. o yumurtadan hayır gelmez

14. Gökhan Naçar

Gökhan Naçar New Member

Beğenileri:
    0
    maksat yumurtaları ıcerı yapmasını saglamak bı sonrakı yumurtayıda dısarı yaparsa yuvalıgı sokup kusu dınlendırme yoluna gıdıcem ınsallah yanlıs yapmıyorumdur :(

15. bence alma derim kuşu soğutma

16. Gökhan Naçar

Gökhan Naçar New Member

Beğenileri:
    0
    kalkmaz o zaman kuluckadan cunku cumartesı yıne cıftlestıgını gormustum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:34 -->-> Daha önceki mesaj 20:32 --

ellemıcem ama sanmıyorum bu kuluckadan yavru alacagımı ilk yumurta ayın 11 ıne 2. yumurta 15 ınde kafes dıbıne bugun 18 3 yumurtada kafes dıbınde 15 ınde hem butun hemde zar seklınde cıkarmıstı yumurta :S yuvanın ıcındekı yumurtada kırılanlardan ufak :s

17. belki diğer yumurtaları içeri yumurtalar

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:35 -->-> Daha önceki mesaj 20:34 --

yumurtanın kabuksuz olması kalsiyum eksikliğinden olur

18. Gökhan Naçar

Gökhan Naçar New Member

Beğenileri:
    0
    kalamar ve gaga tasları mevcut şimdi yuvalıga baktım anne o kırık yumurtayıda altına almıs cok tatlı bakıyodu bende kafesın tabınıa gazete parcaladım koyum ustunede bez dustugunde kırılmasın yumurta ıye alıp yuvaya koyarım eldıven ıle :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:40 -->-> Daha önceki mesaj 21:16 --

İnşallah sonrakı yumurtaların kaderı bunlar gıbı olmaz uzuluyorum

Sayfayı Paylaş