Karadeniz Pet

Çok acil yardım :'(

Gökhan Naçar

Paylaşımcı Üye
Arkadaşlar kuşum ilk yumurtadan sonra 2 tam 1 olusmams yumurtasını kafesın tabanına bırakıyo sanırım tunekten yapıyo bunu ve kırılıyo ıkı seferdır yumurta ne yapmam lazım :S

Son düzenleme:
kuşun yatmaya niyeti yok heralde ondan dışarı bırakıyor yumurtaları

sürekli çiftleşiyolar ctesi 1 yumurta ve 1 adette olusmamıs yumurta bırakmıstı kafese sımdıde geldıgımde bı aet yumurta gördum kfesın dıbınde aldım yumurtanın kabugu ufacık ezılmıs ama ıcı akmamıs bende yerıne koydum acaba tuneklerı sokmek cozum olurmu ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:20 -->-> Daha önceki mesaj 19:19 --

yuva var arkadaslar kusta sureklı ıcınde yatıyor ama nedense ıkı seferdır dısarı yumurta bırakıyor acaba dıskısını yaparkenmı kayıp gıdıyo yumurta veya sureklı cıftlstıklerı ıcınmı :(

kuşları rahatsız etme o elbet içiri girecek ve yumurtayı içeri yapacaktır

rahatsız etmıyorum her aksam sadece bu saatlerde bakıyorum 1 kere kontrol amaclı acaba nıye bu davranısı bıdaha yaparsa kuluckayı yarıda kesmek zorunda kalıcam

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:43 -->-> Daha önceki mesaj 19:24 --

Lütfen yardım basına bu tur bı durum gelen varmı :S

Son düzenleme:
Kuşunuzun ilk yumurtasında acemilikten yapabilir Yada strese girmiştir.yapıcak birşey yok gibi sadece bekliyicez yavruluğa girmesini

yavrulukta zaten sureklı ve ılk kuluckası 1 ay onceydı ve yarım kalmıstı :S

hocam neden panikliyosun.benim erkek 6 yılda 4 dişi eskitti yinede çiftleşmedi.bunada şükür de.

acele degıl benımkısı durum farkılı içeri egilde yumurtaları dısarıda tunekteyken yapıyor ve yumurtaları kırılıyor yumurtalaın kırılmamamıs ıcın acaba kafesın tabınına besmi yerleştirsem :S

koydum ınsallah yatar kabugu ıcıne gocuk durumdaydı fazla degıl kucuk bı kısmı acaba kururmu bu yumurtanın içi of ben strese girdim ya :s

maksat yumurtaları ıcerı yapmasını saglamak bı sonrakı yumurtayıda dısarı yaparsa yuvalıgı sokup kusu dınlendırme yoluna gıdıcem ınsallah yanlıs yapmıyorumdur :(

kalkmaz o zaman kuluckadan cunku cumartesı yıne cıftlestıgını gormustum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:34 -->-> Daha önceki mesaj 20:32 --

ellemıcem ama sanmıyorum bu kuluckadan yavru alacagımı ilk yumurta ayın 11 ıne 2. yumurta 15 ınde kafes dıbıne bugun 18 3 yumurtada kafes dıbınde 15 ınde hem butun hemde zar seklınde cıkarmıstı yumurta :S yuvanın ıcındekı yumurtada kırılanlardan ufak :s

belki diğer yumurtaları içeri yumurtalar

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:35 -->-> Daha önceki mesaj 20:34 --

yumurtanın kabuksuz olması kalsiyum eksikliğinden olur

kalamar ve gaga tasları mevcut şimdi yuvalıga baktım anne o kırık yumurtayıda altına almıs cok tatlı bakıyodu bende kafesın tabınıa gazete parcaladım koyum ustunede bez dustugunde kırılmasın yumurta ıye alıp yuvaya koyarım eldıven ıle :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:40 -->-> Daha önceki mesaj 21:16 --

İnşallah sonrakı yumurtaların kaderı bunlar gıbı olmaz uzuluyorum

Geri