Karadeniz Pet

Çok acil yardım.

kuşun suyunda 5 damla isadur vardı, kafesinden çıkmadı, kafesin dibinde olduğunu fark ettikden sonra,
kafesden ayırdım, düzelme olmayınca hastalandıkdan sonra 2. günü akşamı (cembeyin uyarısı ile), nöbetçi eczaneden süpravit aldım, azına şırınga ile verdim suyuna kattım, 3. gün sabahı yine kötüydü, ayakları üzerinde duruyordu kafasını taşıyordu ama, parmaklar kapalı tabi, bıraktığım yerde kalıyordu,
araştırmalarım sonucu 20km ileride veteriner buldum sabah 9 larda götürdüm
kalp atışına baktılar, kuşun azına sarı bir sıvı sürdüler, 1 paket neo-terramycin oral çözelti tozu verdiler, albunu kullan şırınga ile
2 gün sonra sağ kalırsa görüşelim deyip yolladılar.

(esasında cembey uyardı acil veterine götür diye ona istinaden yaptım, sonrasında olan biteni cem beye anlattım,
öyle birşey yapmaları yanlış olmuş, yani direk terramycin vermeleri, öncelikle bağışıklık sistemi güçlendirilmeli kuş ayağa kaldırılmalı sonra tedaviye başlanmalı dedi, tabi bunlar herşey olup bittikden sonra ceryan etti, cem bey kargoya verecekdi gerekli ilaçları 11 gibi arayıp uyaracakdım..)

dönüşte yolda durup durup baktım, iyice kötüydü, o sarı sıvı dahada kötü yaptı (keşke götürmeseydim dedim), götürmeden önce en azından düzenli rahat nefes alıp veriyor, göhüz kafesi şişip iniyordu

eve geldim, artık göhsü 2 sn de bir iner çıkar hale geldi, elime aldım, öyle 5 saniye sürmedi bir gerildi, can verdi gitti.

gece ağladığını gördüm gözü yaşlıydı baya acı çekiyordu, yavrum dile gelsede derdini anlatsa,

imkansızlık böyle birşeymiş yaşamış oldum, son kuşum mavi boncuk, oda ölürse artık, kuş faslı ömrüm boyunca benim için noktalanır..

veterinerde zaten son derece moral bozukluğu yaşadım, ellerinden birşey gelmedi zaten,
yapabilecekleride pek bişi olmadığını söylediler, öneride getirmediler hemen şunu yap şöyle, şöyle yapalım felan, yani işin maddiyatla çözülecek bir durum olmakdan çıktığını gördüm, kısıtlı zamanda imkansızlıklar içinde yapabilecek pek birşeyim kalmadı.

yardımcı olan destek olan herkeze teşekkür ederim..

Son düzenleme:
Geri