Karadeniz Pet

çok acil yavrum ölüyor

Mustafabostan

Yeni Üye
Iyi günler abilerim ingiliz çiftim yaklasık 1 ay once yumurtladı ve 3 tane yavrum oldu en buyugun tuylerı cıkmıs gozleri acılmısdı bugun kontrol edeyim dedim en kosede cokmus duruyordu elime aldım buz gibiydi gözleri kapalı 0 haraket ama nefes alıyordu anne dıslamıs gibi gözüküyor ne yapmalıyım acilyardım

onu ayırıp kendın beslemen lazım detaylı bılgıyı [MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION] dan alabılırsın dostum

bı adet lamba yapıp karton kutuya koy orda usumez egerkı tuylendıyse kabuksuz yem alıp tektek yedırmeye calıs

Cok Tuylu Değil En fazla 16 günlktr

annesının yanına koy bence

Anneden ayırman gerekiyor mu bilmiyorum ama ayırdıysan şimdi üşüyorsa sıcak su torbasının üstüne bir bez ört yanmayacağı ısıya gelecek şekilde örtmelisin.Sıcak su torbasını bir kutunun içine koy yavruyu da üstüne koy. Yavrunun kursağı boşsa beslemen gerekiyor. Bebe bisküvisini ılık suyla ezip verebilir ya da bebekler için olan tahıllı mamalar var onlardan alıp verebilirsin. Elle besleme başlıklarını incele bi. Önce ısıt kuşu hemen.

Anneden ayırman gerekiyor mu bilmiyorum ama ayırdıysan şimdi üşüyorsa sıcak su torbasının üstüne bir bez ört yanmayacağı ısıya gelecek şekilde örtmelisin.Sıcak su torbasını bir kutunun içine koy yavruyu da üstüne koy. Yavrunun kursağı boşsa beslemen gerekiyor. Bebe bisküvisini ılık suyla ezip verebilir ya da bebekler için olan tahıllı mamalar var onlardan alıp verebilirsin. Elle besleme başlıklarını incele bi. Önce ısıt kuşu hemen.
Su Torbası Yok Evde Kucuk Bir Kutu Bulup 3-5 Kat Peçenin Üzerine Isıttıgım Yumusak Bezi Koydum Yavrularıda İçine Koydum.Kutuyu Şarz Bataryası 7/24 Acık Ve Sıcak Oldugu Icın Üstüne Koydum Nası Besliycemi Hala Bilmiyorum Şırıngayla Diyorlar Lakin Evde Sırınga Yok Lütfen Yardım Edin

Mama hazırladıysan çay kaşığıyla uzat açsa yemeye çalışacaktır da anne ilgilenmiyor mu hepsini mi çıkardın? Isıya dayanıklı şişe varsa ona sıcak su koy üstünü sar sarmala yanlarına koy yakmasın. Ayarla işte.

Annenin Umrunda Bile Değil Diğer Çiftlerin Altında Kaydırdım Hırpalayacaklar GibiOldu Cıkardım Bezin Sıcaklıgı İyi Bataryanın Ustunde Duruyorlar Kursakları Daha Dolu Yarın Kabuksuz Darıyla Suyu Karıstırıp Sırıngayla Vermeyi Düşünüyorum

İyi fikir ben elinde kabuksuz yem olmayabilir diye büskivi vs dedim.

Yuvalıktan Aldım Anne Baba Beslemiyor İlk Cıkan Yavru Yuvalıkta Öldü Kutuda Suan 4-6 Günlük Yavrular Duruyor

Onların durumu nasıl

Bağrıyolardı Simdi Sakince Uyuyorlar

Kursakları dolu mu onlarla ilgileniyor mu anne

Kursakları Dolu Anne Bugun Sabahdan Beri Bırakın bakmayı 1 Kere Bile Yuvaya girmedi bir baktım yavrular buz gibi sureklı bagrıolar suan ayırdım anneden kutuda duruyorlar

Yeniden çiftleşmeye kalkıştıklarından olmasın bir ihtimal...

Çifleştiklerini Hiç Görmedim ama bilmiyorum

Geri