Karadeniz Pet

Çok acil..

Mehmet YALÇINKAYA

Paylaşımcı Üye
Arkadaşlar benim Zilli(dişi) yumurtlamıştı 1 ay önce yavrular çıkmaya başladı(Zilli bundan öncede yumurtlamıştı 2 yavru vermişti yavruları büyüttükten sonra yine yumurtladı fazla sürmedi arası yani)Sorun şu bizim Tintini(erkek) çok güçsüz düşmüş sanki hali yok gibi baya da zayıflamış acaba bu dişiyi beslemekten mi oldu ardı ardına yumurtlama mı bu sorunu getirdi durum ciddi olduğu için erkeği ayrı kafese koydum yem yemeye başladı beslenmeye başladı kendine geliyor gibi ama sorunum şu dişi tek başına yavrulara bakabilir mi çünkü şimdi erkeği koyarsam yine aynı sorun olabilir?

Selam,
Bu acil bir durum değil. Bir daha konu açarken dikkatli olunuz.
Güzel bir atasözümüz var. "Bir elin nesi var, iki elin sesi var." Dişi kuş tabi ki yavruları besleyecektir. Erkek toparladıysa yanına koymak daha akıllıca olur diye düşünüyorum.

Selam,
Bu acil bir durum değil. Bir daha konu açarken dikkatli olunuz.
Güzel bir atasözümüz var. "Bir elin nesi var, iki elin sesi var." Dişi kuş tabi ki yavruları besleyecektir. Erkek toparladıysa yanına koymak daha akıllıca olur diye düşünüyorum.

Kusura bakmayın haklısınız çok acil bir durum değil ;)
Şu anda erkek hala zayıf durumda yanına koyarsam daha kötü olabilir o yüzden ayrı kalsın bir süre..Tek korkum dişinin yavruları beslememe durumu olması şimdilik besliyor inşallah böyle devam eder teşekkürler cevap için ;)

Geri