Karadeniz Pet

çok acil

• Konbuyu başlatan Filiz BAYIR
  • Başlangıç tarihi
F

Filiz BAYIR

Guest
Arkadaşlar merhaba..çalıştığımızı iş yerindeki çam ağacının üzerinden az önce yavru yuvadan yeni atlamış olduğunu düşündüğümüz bir kumru düştü...hemen aldık getirdik.. kaloriferin dibine koyduk..baya ıslanmış...dış görünüşünde bir şey yok..ama nefes alıp verirken ağzını açıp kapıyor...kabarık bir şekilde duruyor...anlayacak bir veteriner bulamadık....ne yapsak acaba :(

sert bi şekilde çarpma filan olmadı ise korkudan o hale gelmiş olabilir mi acaba.? güzzel bi ısınsın kurusun kendine gelir inş.

Kumru yavrusuna ne yedirilir bilmiyorum ama google amcaya sorup ona gore siringayla beslemeyi denesen. Ah yavrum yaa

doğaya tekrar salın onu annase doyurur bakar ona siz öldürürsünüz bakamazsınız

salıcaz zaten de şu anda ayakta duramıyor biraz ısınsın dedik...kedi falan götürebilir şu anda çok savunmasız

ısındıktan sonra yüksek bir ağaç dalına veya çatıya koyunuz

biraz su içirdim az önce yatık vaziyetten ayak üstüne geçti ama kafası geriye doğru kalkık vaziyette kursak tarafı şişmiş gibi gözü kapalı sessizce uyuyo şu anda..ağzı açık şekilde nefes alıp vermesi kesildi....

filiz hanım inşallah kuşu doğaya kazandıracaksınız bu gayretinizle

inşallah yaaa yavru olduğu için uyuyordur inşallah..sesleniyorum şu anda sevip okşuyorum o zaman gözünü açıyor ama fazla da rahatsız etmek istemiyorum dinlensin iyice ısınsın diye...annesi de yana yakıla yavrusunu arıyordur şimdi değil mi :(

Çok besledim ben. Yavru tüylenmişse bulgur ya da buğday ver. Muhtemelen yemeyecektir. O yüzden Eline birkaç buğday tanesi al ve yavrunun ağzını elinle açarak içine koy bunu 5 dk arayla yap. Zaten kursağı belli eder kendini dolunca. Ardı ardına verme boğazonda sıkışırsa ölür.

teşekkürler az önce aynen öyle yaptım..su içirdim ağzına yem koyuyorum (buğday) yutuyor..kursağı boş..arkadaş yanına yaklaşmıştı ki bi uçtu kapının üstüne kondu..yakaladım salsak mı dedik iyi ki salmamışım biraz bitkin düştü tekrar dinleniyor şu anda

Çok besledim ben. Yavru tüylenmişse bulgur ya da buğday ver. Muhtemelen yemeyecektir. O yüzden Eline birkaç buğday tanesi al ve yavrunun ağzını elinle açarak içine koy bunu 5 dk arayla yap. Zaten kursağı belli eder kendini dolunca. Ardı ardına verme boğazonda sıkışırsa ölür.

Kuşa bulgur verilmez kursakta suyla birleşince şişer ve çok yerse kuş ölebilir. Yanlış bilgilendirmeyin lütfen.

arkadaşlar nefes alırken sürekli ağzını açıp kapatıyor bir de arada kursağını şişirip indiriyor rahatsızlığı ne olabilir acaba ne yapıcaz bilemedik :(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:27 -->-> Daha önceki mesaj 15:32 --

an itibariyle uçtu ve çamın dalına kondu...inşallah iyileşmiştir :)

Heyecanla okudum ve mutlu sonla bitmesine cok sevindim :)

biz de çok sevindik..inşallah tam olarak düzelmiştir

Insallah, annesinide bulunca artik tamamen rahatlamis ve kurtulmus olur.

20'nin üzerinde yavru kumru besledim sıkıntı yaşamadım. Sorun olsaydı söylemezdim Sinan Bey. Evim mezarlığın dibindeydi ve fırtınada yere düşen yavrulara bakıyordum.

kardeeş muhabbet kuşunu beslendiği yavru mamlar var sırınga yardımıyla beşliye bilirsiniz

Geri