Karadeniz Pet

çok çok çok acil

berkecakil

Meraklı Üye
yaklaşık 30 günlük bir yavrum var anne tekrar çiftleşti ve yavruya bugün bakmıyor yem yedirmiyor. nasıl bir mama hazırlayabilirim yada yem yer mi artık yavru daha tüyleri tam çıkmadı

30 hünlükse yavaş yavaş yem kırar yuvada anne dövmüyosa kalsın atlıyana kdr ama saldırıyosa mecbur ayırcan kabuksuz yemle (yasa aspur kanarya yemi kabuğu yumuşak olduğu içn )normal yemi karıştır kafes dibine dök babadadan öğrenir yem kırmayı hiç kafeste tutamıycaksan o zaman şırıngayla besliycen bebek maması olur yada kuşlar için yavru elle besleme maması var ama bilmiyosan bilen birine yaptır kursak yerine çiğere basabilirsin

Son düzenleme:
Ben kabuksuz yemi yavsiye etmiyorum. Kanraya yemiyle salkım darıyı dökün karışıtırın. Salkın darıyı kolayca kıracaktır. Yuvadan çıkarın ama kafesten çıkarmayın baba dövmüyorsa. Baba arada bir doyurabilir çünkü.

yavru kuşu kafesin tabanına attım önünede kanarya yemi döktüm havuçla karıştırıp. yavru kafesin tavanına çıkıyor geziyor ama baba yavrunun tüylerini yoluyor.anne arasıra besliyor ama çok çok az. anne ile babayı bugün çiftleşirken gördüm. benim şuan korkum şu yavru su ihtiyacını nasıl karşılayacak. önüne yemlik kabına su doldurup koydum acaba su ihtiyacını karşılarmı

Karşılar. Eğer yavru tırmanıyprsa zaten büyümüştür. 1-2 güne de yem kırmayı öğrenir. Baba dövüyorsa ayırın. Anne yuvayı terk ettiği zaman annenin yanına koyun beslerse ne ala. Beslemezse de zaten yavru öğrenicektir kısa zamanda endişe etmeyin

benim öğretmem gerekn birşey var mı su için.suluğu kendisi bulur mu

İçgüdüsel olarak bulur. Tepeye tırmanmayı akıl eden kuş suyu da bulur.

cevaplarınız için tşk ederim. yavrunun doğru düzgün tüyleri çıkmadı gözüme çok küçük geliyor o yüzden panik yapıyorum

Arkadaslarin dedikleri dogrudur.ama elle de beslemek istiyorum diyosan normal bebek mamasi olmaz.hero baby tahil karisimi olur bununla besleyebilirsin.kursagini cok bos gorursen.

30 gunluk bir yavru kendine bakar dal darı koyun tabana yiyecektir . Ayrıca kuşlar daha yuvadayken 15 20 gunluk olduklarında hergun daldarı koyarım ve anne baba yemeyi öğretiyor yiyorlarda.

Geri