Karadeniz Pet

Çok durgun ve ağzını açma sorunu.

Faruk ÇELEN

Meraklı Üye
[url=http://hizliresim.com/g5ONZZ][/URL]
Arkadaşlar kuşum sürekli hareketsiz duruyor. Yeni aldığımdan ortama alışmadığındandır dedim ama alalı üç gün oldu hala aynı. Uykusuzluktan olabilir demişlerdi sakin bir odaya aldım baya uyudu da. Ama hala tünekte durup duruyor. Halsiz gibi değişik yani. Ve hala ağzını açma olayı devam ediyor. Sizce sorun ne olabilir ve ne yapmalıyım? Ağzını açarken video linki ----->
https://youtu.be/avvZrJM6znY

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:49 -->-> Daha önceki mesaj 22:45 --

Arkadaşlar, ustalarım lütfen bir yorumda bulunun endişeleniyorum

Anormal görünen bir şey yok gibi. Bir vet. hekime göster için rahatlasın istiyorsan.

Anormal görünen bir şey yok gibi. Bir vet. hekime göster için rahatlasın istiyorsan.

Bulunduğum şehirde öyle güvenilir kuştan anlayan ilgilenen bir veteriner malesef yok. İşi ticarete çevirmişler artık. Petshopların okul bitirmiş diploma almışı sadece. Bir dark göremiyorum fazla. Burada kuşlara bu işe gönül vermiş gerçekten seven amlayan insanlar var umarım fikir verirler

İnşallahta dünde videosunu gösterdin anormal bir durum görünmüyor. Yem yemesi nasıl, tünerken sllnma devam ediyor mu?

İnşallahta dünde videosunu gösterdin anormal bir durum görünmüyor. Yem yemesi nasıl, tünerken sllnma devam ediyor mu?

Yem yemesinde sorun yok su da içmeye başladı. Avisol vitamin ekledim suyuna. Tünekte yine nefes alırken sallanıyor gibi

Youtubedan mubiş sesi dinletmeyi denedin mi?

kuşunuz yavru sanırım kuyruğu çok kısa. ( ya da düşmüş ). ortama alışana kadar hareketsiz olması normal.ağzını açması da esniyor kuş. gün içinde çok defa yapabilirler bunu.

Dışkı nasıl yuvarlak olmalı. Ben hala yeni ortam sendromundan yanayım. Birkaç hafta sonrasıyla ilk aldığın zamanki farkı görünce ne demek istediğimizi daha iyi anlayacaksın inşallah.

Evet özellikle dişi sesi dinlettim :) ilk ikisinde konuşurcasına öttü ama sonra yine tepkisizleşti kafesin tabanında duruyor sabahları, akşamlarıda sürekli bi uyku hali durgunluk öylece tünekte duruyor

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:44 -->-> Daha önceki mesaj 00:41 --

kuşunuz yavru sanırım kuyruğu çok kısa. ( ya da düşmüş ). ortama alışana kadar hareketsiz olması normal.ağzını açması da esniyor kuş. gün içinde çok defa yapabilirler bunu.

Kuşum için ustalarımız iki aylıkk civarı demişlerdi kuyruğu daha yeni uzuyor :)

Sen çokça konuş lginle yalnızlığını hissettirme. Zahmet edip fikrini paylaşacak olan yoksa bildiğim bu kadar. :) Bir de kuşa kabuksuz yulaf al bir de havuç mamasına alıştırma çalışmalarına başla derim. Bünyesi ve tüyleri toparlansın biraz.

Dışkı nasıl yuvarlak olmalı. Ben hala yeni ortam sendromundan yanayım. Birkaç hafta sonrasıyla ilk aldığın zamanki farkı görünce ne demek istediğimizi daha iyi anlayacaksın inşallah.
Dışkısı ilk geldiğinde koyu bi kıvamda baya büyük, tek renk açık yeşille kahverengi arası birşeydi. Şuan beyaz yeşil öncesine göre daha küçük dışkısı ama yuvarlak değil. Bir yıllık dişi kuşum vardı az çok biliyorum onunkine benzemiyor hala bi tuhaf. Keşke elimden bişey gelsede biran önce normale dönse

Ben de meryem hanima katiliyorum. Benim görduklerim de ilk gunler hep durgun oluyor sonra terör estiriyolar :D bi sussa da kafami dinlesem diyosun bazen

Sen çokça konuş lginle yalnızlığını hissettirme. Zahmet edip fikrini paylaşacak olan yoksa bildiğim bu kadar. :) Bir de kuşa kabuksuz yulaf al bir de havuç mamasına alıştırma çalışmalarına başla derim. Bünyesi ve tüyleri toparlansın biraz.
Normal mama aldım kafeste duruyor bazen yiyorda sanırım ama ilk defa duydum havuç mamasını. Nereden bulabilirim ne işe yararr

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:56 -->-> Daha önceki mesaj 00:54 --

Ben de meryem hanima katiliyorum. Benim görduklerim de ilk gunler hep durgun oluyor sonra terör estiriyolar :D bi sussa da kafami dinlesem diyosun bazen

Keşke bi kendine gelsede dediğin gibi sussada kafa dinlesem diyeceğim günler gelse :)

Bir yıllık tecrübesi olan biri olark bilmemen şaşırtıcı, forumu biraz incelesen çok şey öğrenirsin daha. Her neyse öğrenmen şart ama. Tek düze beslenmemeleri için sunuln faydalı seçeneklerden biri de kendi yapacağın mama olacaktır. Serçe parmağı kadar rendelenmiş havuç, haşlanmış çeyrek yumurta bir adet tuzsuz etimek ya da iki bebe bisküvisi tatlı kaşığı irmik biraz da mısır unu. Bunları karıştırıp sabah erken saatte verip 8 saat sonra falan alıyorsun. Daha erkn olur ama feç olmasın bozulur. Aslında site içi arat bi bi sürü tarif çıkar karşına. Hazır mamaların içerik kısmında pastane mamülleri yazısını görünce asla almam dedim ama alıp bir kere denedim sonuç başarısız iyi de oldu ben de hiç sevmedim kokusunu zaten.

Dediğini yarın denemeliyim çok teşekkür ederim ozaman hazır mamayım. Yemini de acıkacağı kadar bi süre çıkarıp mamadan yemeye teşvik etsem zararı olur mu peki? Birde haftada bir falan mı yoksa hergün mü yapmalıyım

Haftada bir iki gün yeterli her şeyde olduğu gibi fazlası zarar. İnşallah çabuk alışır o zaman tüyleri falan da daha çabuk ve güzel gelişir. İyi beslenmesi çok şey ifade ediyor kuşlr için de. Sabah yemlği çıkarıp bir süre mamayı tak mamanın üzerine yem serp. Sonra yemliği de tak reddederse çok aç kalmasın. Mamayı reddederse ısrrla yap ver yemin üstüne koy, havucu yumurtayı teker teker ver, mamanın üstüne yem koy. Yani o mamaya alışması lazım. Küçükte çabuk alışır diye düşünüyorum.

En güveniliri veteriner hekimlerdir bence kulakdan dolma profesyonellik dışı şeyler deneme kuşunda netten bir veteriner bul telden ara sor olmadı imail falan at cidden bu işe gönül vermiş veterinerler var ilgilenirler en azından şunu bunu yap derler.

Haftada bir iki gün yeterli her şeyde olduğu gibi fazlası zarar. İnşallah çabuk alışır o zaman tüyleri falan da daha çabuk ve güzel gelişir. İyi beslenmesi çok şey ifade ediyor kuşlr için de. Sabah yemlği çıkarıp bir süre mamayı tak mamanın üzerine yem serp. Sonra yemliği de tak reddederse çok aç kalmasın. Mamayı reddederse ısrrla yap ver yemin üstüne koy, havucu yumurtayı teker teker ver, mamanın üstüne yem koy. Yani o mamaya alışması lazım. Küçükte çabuk alışır diye düşünüyorum.
Teşekkür ederim deneyeceğim mutlaka :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:27 -->-> Daha önceki mesaj 01:26 --

En güveniliri veteriner hekimlerdir bence kulakdan dolma profesyonellik dışı şeyler deneme kuşunda netten bir veteriner bul telden ara sor olmadı imail falan at cidden bu işe gönül vermiş veterinerler var ilgilenirler en azından şunu bunu yap derler.

Teşekkür ederim araştıracağım

Rica ederim bıcır bıcır bir mubişe dömüşmesi dileğiyle... :)

Vitamin kullanin uyduruk olmasin bioteknik falan olsun eger kullaniyorsanizda zamaninda vermeyi ihmal etmeyin

Geri