Çok fazla bit spreyi

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Efe Düzsel tarafından 26 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

 1. Efe Düzsel
  Çevrimdışı

  Merhaba arkadaşlar kuşumu bugün aldım 1-2 aylık gaga ucu siyah , 2 sene önce 10 sene yaşayan muhabbet kuşum vardı cama çarparak malesef kaybettim.
  Yeni aldığım kuş şaşırtıcı derecede uysal elimi yaklaştırdığımda kaçmıyor veya oraya buraya zıplayıp bağırmıyor , ama geldiğinde çok pisti almadan öncede zaten tepesindeki kuşların dışkıları üstlerine geliyordu bu yüzden yıkadım ve sonra arkadaşım bunda bit var gibi dedi ve yaklaşık 15-20 kere yakından sprey sıktı gözüne falanda girdi şimdi korkuyorum bir şey olur mu diye birde daha çok küçük yapabileceğim bir şey var mı?
   
 2. Yunus Emre OĞUZ
  Çevrimdışı

  biti gözünle gördün mü ? öyle herşeye sprey alıp dalmayın kuşlara ve benim bildigim kuşu baş kısmı avucuna geleçek şekilde tutarsın kanat altlarına flan kaldırıp spreyi sıkarsın böylece sprey gözlerine gelmez o biti gözünle göremeden sıkma&sıktırma bir daha
   
 3. Onur TÜFEKCİ
  Çevrimdışı

  Parazıt ıcın spreyı kanat altlarına 20 30 cm mesafeden kısa surelı sıkmanız gerekmektedır. Umarım kı bırsey olmamıstır. Tekrar yapılmadıgı surece bırsey olacagını zannetmıyorum fakat kusu gozlemleyın. Bırde kafes ıcın de sıkmayın, kafes tellerıne yemlerıne ve sularına gelebılır tuketmesı yanı tatması kotu sonuclar dogurabılır. Kullanılan sprey sonuc olarak kımyasaldır.
   
 4. Efe Düzsel
  Çevrimdışı

  Bende engel olamadım birden sıkmaya başladı saniyeler içinde yetişkinler için bile 4-5 kere 30-40 cm den sıkılırken 2 aylık kuşa 20 kere sıktı , şuan için bir şey yok gibi yem falan yedi ilk gün olmasına rağmen ve yemliğini suyunu falan değiştirdim-yıkadım inşallah kötü şeyler olmaz teşekkürler yorumlarınız için.
   
 5. Tunç ÇAĞATAY
  Çevrimdışı

  Gözlerinde yanma olur etrafa sürerler bişey olmaz ilk 1 saat bişey olmadı ise
   
 6. Samet YLDRN
  Çevrimdışı

  geçmiş olsun umarım kuşunuz sağlıklı bir şekilde büyür
   
 7. Efe Düzsel
  Çevrimdışı

  Evet birşey olmadı dayanıklı çıktı ve çokda uysal :) teşekkürler desteğiniz için
   
 8. Tezcan GÜMÜŞ
  Çevrimdışı


  geçmiş olsun biraz dikkat edelim
   

Sayfayı Paylaş