Karadeniz Pet

çok halsiz

muratkaya66

Yeni Üye
12J481.jpg
muhabbet kuşumu yeterınce besleyemedıgımı dusunuyorum. kafeste cok sakın duruyo ve tuy kabartıp kendını yoluyo.ancak yem yemesi gayet ıyı gecenlerde petshopun bırı yumurta havuc karısımı yapmıstı ondan aldım ancak bır turlu onu yedıremedım ne yapabılırım .

Kuşunuz dişi galiba. Birde popo kısmı şiş duruyo, kanatlarıda biraz düşmüş. Eğer dişiyse yumurta olabilir. O sebepten durgunlaşmış olabilir. Önden resimi varmıydı.

kuşumu erkek dıye almıstım gagasıda mavı ama bıde daha 9 aylık
dWOnG7.jpg

Resim net değil ama sanki ceresi beyazlamaya başlamış gibi. Daha net bir resim yükleyebilirmisiniz.

Fotoğrafı flaşsız çektiyseniz eğer kuşunuz dişi gibi ama birde ustaların yorumunu almak lazım

valla kuyruk kanatlardan aşağı düşmüş görünce bende dişi diye düşündüm doğrusu...

jvy53r.jpg
kuşa dişi ve yumurtlamaya hazır dedınız bunu nasıl anlayabılırım

İlk resimdeki gibi dişi kuş yumurtlayacağı zaman kanat uçları kuyruk hizasına doğru düşer ve poposunun üst kısmı şişmeye başlar. Bazende bu belirtilerle beraber poposundaki tüylerde dökülmeler olur.

[/COLOR]yaptım ve resımdekı gıbı yukarı kaldırıyo teşekkür ederim

Son düzenleme:
tesekur ederım yardımınız ıcın zaten yarın ıyı bı erkek almayı dusunuyorum

Aldığın erkek 1 yaş civarı olursa iyi olur. Bence senin dişi kuşuda yanında götür ve erkeğin yanına sal ve onları bi süre izle.Senin kuşla anlaşan bir erkek alırsan daha kısa zamanda yavru alabilirsin.Tabiki birde yuvalık gerekecek. Geniş içi folluklu olab yuvalıklardan almanı öneririm.

Geri