petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Çok hareketli kafede çıkmak istiyor.

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Faruk KILIÇ tarafından 5 Mart 2015 başlatılmıştır.

1. Faruk KILIÇ

Faruk KILIÇ New Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaslar kuşumu alalı 3 gün oldu kuş kafesten çıkmak istiyor yerinde duramiyor bende çıkardım biraz uçtu hala çıkmak istiyor suan elime gelmiyor daha alismadi

#1 Faruk KILIÇ, 5 Mart 2015
    Son düzenleyen: Moderatör: 5 Mart 2015
  2. Emrehan DİLEKÇİ

Emrehan DİLEKÇİ Active Member

Beğenileri:
    1
    Şimdilik çıkarın evi tanısın size alışmasını istiyorsanız ilk önce kafes içinde alıştırma yapınız, imzamdaki eğitimi başlangıç olarak yapabilirsiniz, ismi önemli değil muhabbet kuşunuzdada uygulayabilirsiniz

#2 Emrehan DİLEKÇİ, 5 Mart 2015
    Son düzenleme: 5 Mart 2015
  3. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Yerinizde olsam yavru ise birkaç gün daha kafeste tutardim maşallah bu arada.

4. Faruk KILIÇ

Faruk KILIÇ New Member

Beğenileri:
    0
    Daha demin çıkardım biraz elimi tünek yaptım 5 dk felan bekledi geri kafede koydum beni görünce hareketlendi yor telleri cikiyor
    HTML:

5. Emrehan DİLEKÇİ

Emrehan DİLEKÇİ Active Member

Beğenileri:
    1
    Korktuğundan beklemiştir alışmamış daha fazla ürkütmeyin sakin olun yavaş yavaş yaklaşacaksınız

6. Mehmet KOÇTÜRK

Mehmet KOÇTÜRK New Member

Beğenileri:
    0
    Kardeşim kafeste tut şimdilik. Ben de yaşadım bu durumları. Çıkarırsan sana alışmaz. Kafesten çıkarma ikinci aşamadır. İlk olarak ellerini kafesin dışına koy ve yavaş hareket et. Usul usul konuş onla. Ellerinden korkmamayı öğrensin. Bunu bikaç gün yap. Daha sonrasında ise yemliğini (en fazla 4 saat) çıkar. Ben bu işi 1 saat çıkararak yapmıştım. Sonra eline yem dök ve yavaşça içeri uzat. Yemesini sabırla beklemelisin. Sonrasında eline ve sana baya alışmış olacaktır. Bu uygulamaları tekrar et. Kuş ters birşey yaparsa kızma. Sonuçta Allah bu hayvanları biz elimize alıp oynayalım diye yaratmadı. Sabırlı olursan bir süre sonra zaten elinden ve omzundan indiremezsin. Maşallah kuşunuza. Selametle...

7. Faruk KILIÇ

Faruk KILIÇ New Member

Beğenileri:
    0
    Biraz konuşuyorum ama elimi uzatınca gelmiyor tesekkur

#7 Faruk KILIÇ, 5 Mart 2015
    Son düzenleyen: Moderatör: 5 Mart 2015

Sayfayı Paylaş