Karadeniz Pet

Çok Hırçın Elimi Kanattı

Fehmi Erdoğan

Yeni Üye
arkadaşlar merhaba dün dişi kuş aldım alışmamıştı sabahleyin parmağımı içeri sokup beklettim fakat çok korktu o sırada uçarken biyeri kanadı kuşçuya götürdüm adam tüy tüpcüğü patlamış bişey olmaz dedi fakat telleri felen kan etti mecbur yıkamak zorundaydım elime alıyım dedim bi ısırdı elimi hemen çektim ikincide bi ısırınca parmağını çektim baya kannattı parmağımı sabah da öyleydi şimdi süper vet vitamini koydum inşallah o onu biraz iyileştirir ne yapabilirim bu hırçınlığı hakkında

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:12 -->-> Daha önceki mesaj 20:15 --

cevap yokmu

Daha kuşu yeni almışsınız,birkaç gün kendi haline bırakıp ortama alışmasını sağlamalısınız.Daha sonra kafesin dışında elinizi tutarak elinizi görüp alışmasını beklemeniz lazımdı.Siz kuşu çok ürkütmüşsünüz hatta tutup yıkamaya kalkmışsınızki ele alışkın kuşlar bile buna benzer tepki verir.Bence biraz araştırıp sabrederseniz kuş size alışacaktır.Bu arada geçmiş olsun kuşu fazla sıkmayacağınız taktirde böyle birşey olacağını sanmıyorum.

Daha kuşu yeni almışsınız,birkaç gün kendi haline bırakıp ortama alışmasını sağlamalısınız.Daha sonra kafesin dışında elinizi tutarak elinizi görüp alışmasını beklemeniz lazımdı.Siz kuşu çok ürkütmüşsünüz hatta tutup yıkamaya kalkmışsınızki ele alışkın kuşlar bile buna benzer tepki verir.Bence biraz araştırıp sabrederseniz kuş size alışacaktır.Bu arada geçmiş olsun kuşu fazla sıkmayacağınız taktirde böyle birşey olacağını sanmıyorum.

kuşu yıkamaya kalkmadım kafesi yıkayacaktım :D zaten vitamin koydum belki vitamin biraz hırçınlığını götürür

Çok yavas hareketlerle ürkütmeden yaklaşıp sevdiği - seveceği yiyeceklerden verin.

kraker aldım onu yedirmeye çalışıyorum fakat biraz korkuyor oyüzden bende çok denemedim birde dün tüy tüpcükleri patlayıp kanadığı için pek de uçurmamaya çalışıyorum yine kanar diye korkuyorum oyüzden pek mudahele etmiyorum

Birkaç gün elleme. Yanında otur sadece. Sonra elini kafes dışında tut' eline alışsın. Daha sonra elini kafese sokup yem, elma, havuç ikram et. Çok yavaş hareketlerle..

çok teşşekür ederim deniyecem birde durumlarına bi bakarmısınız fotoraf koysam

Son düzenleme:

J6k6Zq.jpg
[/url][/IMG]

kanadığı yer gözüküyo

Son düzenleme:
Yeni geldigi icin biraz sabretmek lazim ortama alismasi icin. Daha sonra sevdigi yiyecekleri yedirerek alistirmaya calis. Tabii ki bunlari cok yavas hareketlerle ve korkutmadan yapmalisin. Bir de alistirmak istiyorsan kesinlikle kusu avuclama. Gecmis olsun.

Geri