Karadeniz Pet

Cok isirio

ByUgur

Meraklı Üye
Arkadaslar 3 aylik kusum 1.5 ay once haftada 2 3 kere ele gelirdi simdi elimi haraket ettirince hemen gelio. gelio gelio da su elimi kanatmasi hic hosuma gitmiyor ole bir isiriyorki elim kaniyor.Hergun ilgileniyorum baya bi ailecek hemde disari saldigimda 4 5 tur atip kafesine konuo elimi haraket ettirince elime gelio hemen ama cok isirio ya kanatio ya kizartio napmaliyim arkadaslar :)

levent abinin bi tavsiyesi vardi bu konuda.yanilmiyosam isirdiginda tepki vermeden yuzune üfleyin.zamanla vazgeçer diyordu.

Levent abinin tavsiyesini yapiyorum bende ama gelişme olmadi. Genelde boynumu ve kolumu ısıriyo hic yapmazdi böyle. Ufuruyom falan takmiyo beni :)

bizdede ayni sorun var malesef.. kafesine dokunmak imkansiz yemligi takacagim zaman falan ozellikle kopartacak sanki.. tamam kafesi sahiblenmis benim evim elleme diyor saygi duyuyorum ama disardaykende ozellikle isirmak icin geliyor elimize omuzumuza.. kovuyoruz gitmiyor ucmaktan daha zevkli onun icin isirmak..
bu arada isirinca tepki vermemeyi denemeye calisiyorum ama o kadar aciyorki tepki vermemek mumkun degil..

Aynen aynur hanim bendede tam sizin probleminiz var arkadaslar bu ufleme dogrusu ise yaramiyor ne yazikki.Ben bu kusun huyunuda anliyamadim zaten 1 gun cok kizgin oluo isirio dier gun kendini sevdiriyor isirmadan yaliyor.

Hepinizin yazılarını okudum muhtemelen kuslariniz 4 5 6 aylık civarı yani kuşlara göre ergenlik stres zamanı bu nedenle ısırmaları normal eğer elinizi çekip veya onu kovmayi denerseniz o oyun sanar iyice ısırır benzer bir durum eskiden başıma gelmişti eldiven takip iyice ısırmasını sağladım zamanla unuttu gitti sonrasında hiç ısırmadı

Yusuf Kürşat'ın da dediği gibi eldiven etkili bir yöntem. Bir zaman sonra sıkılıp vazgeçiyorlar.

Geri