Karadeniz Pet

çok ısırıyor ne yapmalıyım :(

• Konbuyu başlatan Işıl KEGEÇ
  • Başlangıç tarihi
I

Işıl KEGEÇ

Guest
Selam arkadaşlar bir sorum olacaktı mavişimin göz iris çevresi beyaz bana 1 yasında dediler kaç yasında olduğunu gösterir bu ? Ve ayrıca çok ısırıyor ama konuşuyorda 2 günde ismini söylemeyi öğrendi alışmaz dediler ama kelimeleri hemen kapıyor tek sorunumuz ısırması ne yapmalıyım yardımlarınızı bekliyorum

Bu saatten sonra kolay kolay vazgeçeceğini düşünmüyorum ama elinize yem alın ilk saldıracaktır sonra yem olduğunu anlayınca yemeye başlar ısırmaz böyle böyle alıştırabilirsiniz diye düşünüyorum.

dal darısı alın petshop lardan ise yasayacaktir

Isırma huyunu bırakması zor, ama kuşun karakter özelliği de önemli.

elden yem yiosa durduk yere pek ısırmazlar ilgileneym derken fazla baskı yapıyorsan ısırır dişilerde bu eglim daha fazla anladgm kadaryla ( yukardan tecrübeli abilerimzden faydalanmanda yarar var ;)

Benim kuşum erkek elime konuyo yem yiyo baskıda yapmıyorum çok kızşmış ondan sanıyorum ki böyle yapıyo elimd egeliyo tırnağımla oynuyo biraz sonra aniden ısırı veriyo çok zeki bir kuş 2 günde kelimeleri öğreniyo ( maviş kuş,cici kuş, aşkım benim,aşkım ışıl,ışıll ) diyo yenilerdede maşalah demeyi öğretiyorum ama çok ısırıyo eş almakta istemiyorum konuşmaz diye ne yapacağımı bilmiyorum ççaresiz kaldım

Daha önce yaşadığı yerde baskı altında kalıp insanlara güvenini kaybetmiş olma ihtimali kuvvetli.

İkinci ihtimal ise, keyfine ısırıyor olabilir, son beyanınıza dayanarak söylüyorum.

Benim kuşum erkek elime konuyo yem yiyo baskıda yapmıyorum çok kızşmış ondan sanıyorum ki böyle yapıyo elimd egeliyo tırnağımla oynuyo biraz sonra aniden ısırı veriyo çok zeki bir kuş 2 günde kelimeleri öğreniyo ( maviş kuş,cici kuş, aşkım benim,aşkım ışıl,ışıll ) diyo yenilerdede maşalah demeyi öğretiyorum ama çok ısırıyo eş almakta istemiyorum konuşmaz diye ne yapacağımı bilmiyorum ççaresiz kaldım

Aynı sorundan bende muzdaribim.25 günlükken aldığım ve şu an 2 aylık olan erkek kuşum elden yem yemesine,gün içinde korkmadan kafesinden dışarı çıkıp artık bizden korkmamasına rağmen sürekli hemde oldukca acıtarak elimizi ısırıyor.
Kafesinde gaga taşı ve taze meyve dalı olmasına rağmen huyundan vazgeçmedi.Küçüklüğüne verip biraz daha büyüdüğünde geçeceğini umuyorum.:)

Isırsın,benim kuşum da sinirlenince ısırıyor.Normal bie davranış olduğunu düşünüyorum.Her zaman ısırıyorsa durum farklı tabi.
Gene de ustalar daha iyi anlar.

şuan 1 yaşında kuşum 1 hafta oldu alalı kendisi kafama ayağıma koluma gelip konuyo konuşmaya başlıyo elimden yem yiyo ama ne oluyosa tam konuşurken ısırı veriyo kolumu ısırdı kanattı dün akşam :d ama maşallah çok zeki 2 günde kelimeleri öğreniyo o yüzden vermek istemiyorum birde görenler çok kızışmış diyorlar gecer mi bu peki

Daha yeni almışsın,1 hafta çok erken.Alışacaktır bence.Elinden yem yedirirsen ve birazda zaman geçimesini bekle bence.
Kızışma konusunda bu forumda bilgiler var.İstersen oralardan bir bak.Ben hiç bilmiyorum.

1 hafta oldu evet ama 1 yaşında eline alışmaz diyolar kendisi geliyo yanımıza yemi elimden yiyi yiyo sonra ısırıyo :d

Benimki de ısırıyordu bende araştırdım tüm sitelerde.Isırdığında tepki vermeyince zamanla geçti.Sende ısırınca tepki verme,böylece bir işe yaramayacağını anlar.Birde bunu dene.

En önemlisi de zamana bırak dostum.:)

Tepki vermemek mümkünmü ısırdığı yeri kanatıyo resmen :d

kendinize tam alıştıramamışsınız yada sizden çok ürkek eğer alışık olsaydı ısrımazdı.

çok ilgileniyorum ben alalı 1 hafta oldu zaten 1 yaşında zor alışır diyolar tek alma sebebim konusuyor diye eşim istedi o yüzden aldım

Benim dişide felaket ısırıyor,elimle kıvırcık verdim tırtıkladı bıraktı,,yem zaten elimden yemiyor,kafesinde bile ısırıyor,ısırmadan önce ciyak ciyak bağırıyor,onun için isteyene hibe edeceğim,bir aydır bir kuş ısırmaya devam edermi,hiç mi alışmaz insana,akrabanın erkek kuşu eve geldikten on gün sonra onlarla yemek yemeye başladı

Maalesef dişiler biraz asabi olabiliyor. Bende çok yaşadım. Biz sadece erkek ile muhattabız evde. Dişi nin görevi sadece biz yokken erkeği oyalamak.

Geri