Karadeniz Pet

cok kasiniyor yardim edin

• Konbuyu başlatan musa351
  • Başlangıç tarihi
M

musa351

Guest
Kusum cok kasiniyor kafasini demirlere suruyor sanirim bitlendi . ama hic bit gormedim bit ilaci alayim diyorum aama bilincsiz kullanimdan korkuyorum napmaliyim ... Birde ilaci uzerine sikincada kasinacak zehirlenmezmi ilactan .

Ardap noluyo du ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:56 -->-> Daha önceki mesaj 13:54 --

Pet shop larda olurmu

Kafesini sık sık temizle ve yıka. Muhabbet kuşları için shower sprey var. Kuşunu yıkamaktan daha temiz eder. İlaç değildir.Onlardan almalısın. Mubişinin sürekli kaşınması, gagası ile tüylerini sıkıştırmaya çalışarak didiklemesi, tüylerini kabarık tutarak sürekli silkinmesi ve gövdesini bir yerlere sürtmeye çalışması en açık belirtileridir. Kafesi temizlenmesi ve dezenfekte edilmesi önemlidir.Özellikle kafesin köşelerine, saklı bulunan alt kısımlara, dar bölgelere ve tünek kamışlarının uç kısımlarına yuvalanırlar. Bu nedenle, kafes ve aksesuarları sıcak su ile iyice yıkanmalıdır. Bit ilacı almak bit görmeden doğru değildir.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:05 -->-> Daha önceki mesaj 22:02 --

Ardap noluyo du ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:56 -->-> Daha önceki mesaj 13:54 --

Pet shop larda olurmu

Bazı petshoplar da var .

Son düzenleme:
Biti hic gormedim qma surekli kasiniyor sipreyi uzerine sikinca gene kasinacak ilac kusa zarar vermezmi

Kafesini sık sık temizle ve yıka. Muhabbet kuşları için shower sprey var. Kuşunu yıkamaktan daha temiz eder. İlaç değildir.Onlardan almalısın. Mubişinin sürekli kaşınması, gagası ile tüylerini sıkıştırmaya çalışarak didiklemesi, tüylerini kabarık tutarak sürekli silkinmesi ve gövdesini bir yerlere sürtmeye çalışması en açık belirtileridir. Kafesi temizlenmesi ve dezenfekte edilmesi önemlidir.Özellikle kafesin köşelerine, saklı bulunan alt kısımlara, dar bölgelere ve tünek kamışlarının uç kısımlarına yuvalanırlar. Bu nedenle, kafes ve aksesuarları sıcak su ile iyice yıkanmalıdır. Bit ilacı almak bit görmeden doğru değildir.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:05 -->-> Daha önceki mesaj 22:02 --

Bazı petshoplar da var .

Shower sprey Türkiye de var mi nerede

Shower sprey Türkiye de var mi nerede

Ben online alıyorum bu sayfadan.
Apex Bird Shower Kuşlar İçin Canlılık Verici Sprey 250 ml Fiyatı Satın Al

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:37 -->-> Daha önceki mesaj 22:34 --

Biti hic gormedim qma surekli kasiniyor sipreyi uzerine sikinca gene kasinacak ilac kusa zarar vermezmi

Shower sprey ilaç değildir. Tertemiz yapar. Ama bit ilacı kesin bir şey yokken kullanılmamalı.

bit yoktur tüy dökümündedir kuş kafasında siyak noktalar varmı foto yolla kuş tüydedir bence bit göremediysen

Arkadaş haklı tüğ dökümünede girmiş olabilir.

Kuşların kaşınması normaldir.Sizin kuşunuzda büyük ihtimalle tüy dökümünde o yüzden biraz daha fazla kaşınıyor vitamin takviyesi(avisol-b) yaparak bu dönemi kısa sürede geçirmesini sağlayabilirsiniz.Muhtemelen de 1 ay içerisinde normal kaşınmaya başlayacaktır

Saat 10 gibi kuşlarınızın ışığını kapatın. Hatta mümkünse daha erken. Kafesin dibine havlu kağıt koyun. Gecelyinbitler daha aktif olur. Gözlemleyin yere düşenler var mı? Dışkısının bir noktada değil de dağılmış olması da büyük ihtimal bittendir. Bitten emin olursanız başka konu açarak çözüm isteyin

Geri