petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

cok kavga ediyorlar.

Konusu 'Dilek, İstek, Öneri ve Şikayetleriniz' forumundadır ve ersinkorkut tarafından 7 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

1. ersinkorkut

Selam arkadaslar,
    1,5 yasinda erkek olan kusumun yanina 5-6 senelik disi kus getirdik birbirlerine yaklasmiyorlar bile gerci daha iki gün oldu. Yaklastiklarinda da deli gibi birbirlerini gagaliyorlar. Sizce bu normal mi yani adaptasyon süreci mi yoksa birbirlerine kabullenemediler mi ? ve 1,5 yasinda ki erkek kus kizismis midir ?

2. Ahmet Behçet

15-25 gun bekleyın gözlemleyın bırbırlerıne es tutuyorlar mı tutmazlarsa anlasmazlarsa baska kus getırın.

3. ersinkorkut

sagolasin Ahmet usta, bekleyelim bakalim bayrama kadar

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:58 -->-> Daha önceki mesaj 21:57 --

peki es tuttugunu nasil anlarm ?

4. KORDON

KORDON Active Member

Beğenileri:
    2
    Eğer yavru istiyorsanız 6 yaşındaki dişi ile zor. 1,5 yaşındaki erkek çoktan kizismistir.

5. ersinkorkut

aralarinda yas farki olunca sorun oluyor mu acaba ciftlesmesi icin ?

6. KORDON

KORDON Active Member

Beğenileri:
    2
    Hayır. O yaşa gelmiş kusta yumurta tıkanması, yavruları besleyememe vb. Sıkıntılar olabilir.

7. ersinkorkut

anliyorum , zaten ciftleseceklerini de sanmiyorum . Hayirlisi artik iki kus var evde simdi ikiside yabani gibi hevesimi kaciriyorlar degistirip tek yavru alicam sanirim. yurtdisinda kaldigim icin burdakiler pek anlamiyor petshop cu bile benim kusa disi dedi , buradaki arkadaslarin hepsi erkek dedi :D

8. ensar06

ensar06 Member

Beğenileri:
    0
    genellikle dişiler bir arada olunca erkek ile olanlardan kavgaları daha şliddetli oluyor..yoksa her ikiside dişimi..?

9. ersinkorkut

Valla resimleri paylaşmıştım cinsiyet ve ırk bölümünde konu açmıştım ama akşam yeniden yüklerim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:34 -->-> Daha önceki mesaj 08:42 --

Ensar resimler bunlar ikisi de disi degil sanirim ?

#9 ersinkorkut, 8 Temmuz 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 8 Temmuz 2014
  10. KORDON

KORDON Active Member

Beğenileri:
    2
    Mavi dişi, sarı erkek.

11. ensar06

ensar06 Member

Beğenileri:
    0
    evet mavi dişi gibi ,bendede bir bunun aynısı mavi-beyaz renkte dişim vardı hep kızışırdı ama yanına koyduğum bütün erkekleri red ederdi hatta döverdi yem bile yedirmezdi nerdeyse..bence bu mavi-beyaz renkte olan kuşlar sanki aynen kendi renklerinde olan eş arıyor gibi..

Sayfayı Paylaş