Karadeniz Pet

çok kum yiyor ve yemlikteki kum yem vs.. dışarı atıyor

alse

Paylaşımcı Üye
bir buçuk aylık bir muhabbet kuşum var

bendeki muhabbet kuşu çok kum yiyor ve yemlikde nevarsa ayağıyla kafasıyla dışarı atıyor

birde quik marka kapalı ambalajlı bir yem aldım pek yemiyor beyenmiyomu nedir içinden birkaç bişey seçiyor okadar geri kalanlar duruyor öylece

bu sorunları nasıl çözebilirim acaba

Disi kustur ondan

[MENTION]Emre TAVLAN[/MENTION] 1.5 aylık burada sordum cinsi için erken dediler belli olmaz dediler şuanda neyse sonuçda bu huylarından nasıl vaz geçer bu bütün yemi kumu herşeyi atıyor aşağı sonrada oisliyor üstüne herşey birbirine karışıyor israf yapıyor vede çık kum yiyor:D

çok yemiyor ama oyun için dışarı atıyordur.yem olarak ise içindeki katkıları az olanlardan verirsen seçebileceği seçenek kalmaz ve normal yemlemeye alışır

Resmini koy bakalim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:30 -->-> Daha önceki mesaj 20:30 --

Disiyse bir sure yapar sonra durur icgudusel yapar

çok yemiyor ama oyun için dışarı atıyordur.yem olarak ise içindeki katkıları az olanlardan verirsen seçebileceği seçenek kalmaz ve normal yemlemeye alışır
quik diye bir markanın yeminden aldım ambalajlı paketli bir yem onu veriyorum ama israf yapıyor hep bu çok kum yemesi sakıncalımı

quik diye bir markanın yeminden aldım ambalajlı paketli bir yem onu veriyorum ama israf yapıyor hep bu çok kum yemesi sakıncalımı

kumu o kadar fazla yemez döker,yem olarak ise açık sadece darı olanlar var.acıkınca istemesede yiyecek

Son düzenleme:
Kus cok minik :) disiye donucek kardesim icgudusel yapiyor idare et

Merhaba alse,

Benim de dişi muhabbet kuşum var ve kumla çok oynuyor ağzına alıp dışarılara falan atıyor. Yem konusunda küçük bir paket Nature Plan alıp deneyebilirsin. Benim yem sorunu tecrübelerimi aktarayım;

Vitakraft Australian Yemliğe hiç yaklaşmadı(açlıktan ölecekti yemedi:)
Versele-Lega Yemlikten dışarıya attı, yemedi
Garden Mix Ballı Çoğunu yemlikten dışarıya attı 1 çeşit darı bulup yedi
NaturePlan 3 gündür veriyorum çoğunu yiyor

yemlige girip eselenmesinin disilikle alakasi yok benim kusumda yapiyodu erkek 5-6 aylik yemi degistirdim kesti cogunluk ak dari yiyor mama bile yemiyor aliskanlikla alakali

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

çatur çutur yiyor kumu hemde :)

evet bazı kuşlar yer kumu bilmez bazıları ise tedarikli yer dedigim gibi yavru kuş ise 1 er çay kasıgı yemine karıstırın sonra kursakta problemler olabilir.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:59 -->-> Daha önceki mesaj 23:58 --

Merhaba alse,

Benim de dişi muhabbet kuşum var ve kumla çok oynuyor ağzına alıp dışarılara falan atıyor. Yem konusunda küçük bir paket Nature Plan alıp deneyebilirsin. Benim yem sorunu tecrübelerimi aktarayım;

Vitakraft Australian Yemliğe hiç yaklaşmadı(açlıktan ölecekti yemedi:)
Versele-Lega Yemlikten dışarıya attı, yemedi
Garden Mix Ballı Çoğunu yemlikten dışarıya attı 1 çeşit darı bulup yedi
NaturePlan 3 gündür veriyorum çoğunu yiyor

Nature Plan kuş kumunu tavsiye ederim arkadaşında dedigi gibi... Şuan bende bunu vermekteyim gayet memnunum

yemlige girip eselenmesinin disilikle alakasi yok benim kusumda yapiyodu erkek 5-6 aylik yemi degistirdim kesti cogunluk ak dari yiyor mama bile yemiyor aliskanlikla alakali

evet bazı kuşlar yer kumu bilmez bazıları ise tedarikli yer dedigim gibi yavru kuş ise 1 er çay kasıgı yemine karıstırın sonra kursakta problemler olabilir.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:59 -->-> Daha önceki mesaj 23:58 --

Nature Plan kuş kumunu tavsiye ederim arkadaşında dedigi gibi... Şuan bende bunu vermekteyim gayet memnunum
birde millet elma armut salatalık marul vs.. şeyler veriyormuş yiyormuş kuş okuduğum mesajlarda yazıyordu bu benimki onları hiç yemiyor

bu alışkanlığını nasıl değiştiririz acaba tektip yemek yememesi için bi çaresi varmı acaba

kardes kus aliskinsa siz masada meyve soyup yerken eline gelir tadina bakar ayrica bisey yapmana gerek yok ortama alisinca sen ne yiyosan kendiliginden gelir herseyi didikler tadina bakar kus bu duruma gelince elma portakal armut marul farketmez bir parca kesersin kafesine atarsin

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:35 -->-> Daha önceki mesaj 23:30 --

bukadar yiyip ictigine takilmayin sonucta kus bu sevdigi yemden ver ayrica vitamin al suya katilandan 2 haftada bir suyuna ekle ihtiyacini karsilarsin ben bu sekil idare ediyorum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:43 -->-> Daha önceki mesaj 23:35 --

ayrica bende ilk aldigim zaman diger yemlige kus kumu ekleyip verdim bir yararini gormedim hepsini kafese doktu sacti gerek yok bence zaten guvercinler icin kullaniyolar muhabbette taslik varmi yokmu bir bilgim yok

merhabalar benimde buna benzer bir muhabbet kuşum vardı 2,5 sene benimle yaşadı 11 gün önce kaçtı balkona bile omzumda gelirdi asla kaçmazdı ben tatile gittim annemle kaldı ve kaçmış çok büyük bir boşluğa kapıldım ve 3 gün önce ingiliz muhabbet kuşu aldım ama yemek ve su içmiyor bazen ele geliyor kendini sevdiriyor ama bir anda tekrardan ürkekleşiyor yemek ve su içmemesi beni çok üzüyor ben elimle verdim mi yiyor ama alıştırmakta istemiyorum bu sefer kendi öğrenemez diye

Geri