Karadeniz Pet

Çok mu aceleciyim yoksa eş değiller mi ?

Yigit Ö

Meraklı Üye
başlıktada belirttiğim gibi 2 adet kuşum var forumdan bir abim dişi ve erkek olduklarını belirttikten sonra aynı kafese koydum (zaten aynı akfeste 5 kuşlardı bu ikisini ayırıp yuvalık taktım (kuşları babamın arkadaşı verdi zaten eş diye verdi banada))

herneyse kuşlar birbirine kur yapmıyor , dişi yuvalığa giriyor içerde eşiniyor 2-3 talaş parçasınıda dışarı atıyor.

Dişi

Erkek

ayrıca 5 kuşu önceden erkek olanı dişi zannedip kendi erkek kuşumun (kuşum 4 yaşından büyük) koydum anlaşıyolardı şimdi her saldıgımda bu kuş benim kuşumun yanına geliyor

Benim Kuşum

hatta şu anda bile kafesler yan yana beyaz kuş (erkek) bizimkine çıldıryo tünekte bir sağa bir sola gidip duruyor. aynı şeyi bizimkide yapıyor bu nedendir ?

Son düzenleme:
- Yem kusma

- Karsılıklı kafa kasıma

- Aynı tunekte durma

- Öpüşme

- Ayrıldıklarında karsılıklı ötüşme

berlırtılerı varsa esler.

- Yem kusma

- Karsılıklı kafa kasıma

- Aynı tunekte durma

- Öpüşme

- Ayrıldıklarında karsılıklı ötüşme

berlırtılerı varsa esler.

sadece aynı tünekte duruyorlar normalde bana gelmeden önce kafes'de 4 kuş 2 ay durdular bana geldikten sonra 2sini ayrı kafese alıp yuvalık takalı 1 hafta oldu ? peki 2 erkek kuşun birbirine olan ilgisi nedir ? erkek değil mi yoksa ? dişi tüneğe giriyor kızışkın mıdır ? en sondaki erkek kuşumu dişiyle yan yana koyup eş tutar mı diye denesem bir sıkıntı çıkar mı ? eğer beyazı eş tuttuysa yani eşleri bilmeden ayırırsam ? biraz fazla soru sordum ama :D ilk yavrularımı almak için heyecanla bekliyorum kusura bakmayın :D

Son düzenleme:
Eşleri bozma erkeklerde birbirine kur yapar araya bir şey koy görmesinler birbirlerini

Evet erkek yapiyorda eşleri bozma bu erkeğin yanına da başka dişi at

Abi 5 tane kus var yesil 4 yaşında 2 sarı var disi-erkek ikiside 3 aylık beyaz cift 7 aylık eşleri bozma diyorsun abi ama hiç birbirleriyle ilgilenmiyolar salınca bile uzak yerlere başkalarının yanına gidiyorlar şimdi yeşil ile beyazı çiftleştirme demenin nedeni ne onu anlayamadım abi açıklarsan, çok teşekür ederim şimdiden

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:00 -->-> Daha önceki mesaj 20:55 --

Sarılarda bunlar Sarılarda sorun yok 3 aylık olmalarına rağmen öpüşüyolar kur yapıyolar :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:00 -->-> Daha önceki mesaj 21:00 --

#Güncel . . . .

Abi 5 tane kus var yesil 4 yaşında 2 sarı var disi-erkek ikiside 3 aylık beyaz cift 7 aylık eşleri bozma diyorsun abi ama hiç birbirleriyle ilgilenmiyolar salınca bile uzak yerlere başkalarının yanına gidiyorlar şimdi yeşil ile beyazı çiftleştirme demenin nedeni ne onu anlayamadım abi açıklarsan, çok teşekür ederim şimdiden

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:00 -->-> Daha önceki mesaj 20:55 --

Sarılarda bunlar Sarılarda sorun yok 3 aylık olmalarına rağmen öpüşüyolar kur yapıyolar :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:00 -->-> Daha önceki mesaj 21:00 --

#Güncel . . . .

herhangi bir amaca yönelik söylemedim eş kuşlar ise daha çabuk yumurtlarlar o açıdan dedim eşleri bozma diye

Geri