Karadeniz Pet

Cok onemli 3 soru

Azra BARBAROS

Meraklı Üye
Arkadaşlar sık sık yeni konu aciyorum Özür dilerim fakat bu sorulari sormaliyim.
1-Dişi kusumun fotoğrafını koydum sizce hamile mi ben hamile olduğunu dusunuyorum fakat bilgili arkadaşlara sormakta yarar var:)

2-Erkek kuşum dişi kusumdan daha fazla giriyor yuvalığa fakat dişi kuşum aradabir giriyor:confused:

3-Yuvalığa talas koymayi düşünüyorum bir marangozdan alsam olur mu? Veya disardan toplanmis dalllar yada ince kesilmis kagit koysamda olur mu?:confuse:

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:03 -->-> Daha önceki mesaj 15:01 --

Hızlı Resim yükle, internette paylaş | resim upload | bedava resim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:25 -->-> Daha önceki mesaj 15:03 --

Yardım edecek kimse yokmuuu?

Son düzenleme:
ince talas koyun 3 cm kadar gelin hanim begenmesse zaten disari atar hepsini o zaman birsey koymayin yumurta yeri oval sekilde olsun yeter amac yumurtalari bir arada tutmak sabir disi kus artik girme suresi uzatir yumurta zamani gelince hihi bencede anne olmaya baslamis hamile

ince talas koyun 3 cm kadar gelin hanim begenmesse zaten disari atar hepsini o zaman birsey koymayin yumurta yeri oval sekilde olsun yeter amac yumurtalari bir arada tutmak sabir disi kus artik girme suresi uzatir yumurta zamani gelince hihi bencede anne olmaya baslamis hamile

Peki ben bu ince talasi pet shoptan almak zorundamiyim cunku yakinimza bir marangoz varda ama eger oyle olmasi gerekliyse ben yine petshopa giderim?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:36 -->-> Daha önceki mesaj 15:29 --

Yardim edecek birileri varmi ????

vernik filan olmasin dogal talas marangozdan alabilirsin iki avuc koysan yeter Petshoplarda Hamster ve tavşanlar için satılan talaşlar çok Kalin tanelidir, muhabbet kuşları bu talaşları sevmezler ve hemen yuvalıktan atarlar.

vernik filan olmasin dogal talas marangozdan alabilirsin iki avuc koysan yeter Petshoplarda Hamster ve tavşanlar için satılan talaşlar çok Kalin tanelidir, muhabbet kuşları bu talaşları sevmezler ve hemen yuvalıktan atarlar.

Tamam cok tesekkurler :D ilk kez yumurtlayacagi icin biraz fazla telaslandim galiba sağ olun:)7

İlk 2 soruya cevap vereceğim. Dişi de malesef yumurta yok. Bazen erkeklerde girebilir.

erkek dişinin yuvalığa ilgisini arttırmak için girer birde marangozdan talaş alabilrisiniz ben marangozdan aldım 1 tutam koydum yetti kuşuma

dişi kuşun hamile diyorum ben kanat ve kuyruk düşmüş
erkek dişinin yuvalığa girmesi için ilgilenmesi için girirer yuvalığa
birde petshoplarda hemster talaşları satılıyor onlardan alın odunculardan aldıklarınızda mikrop olabilir

Öncelikle dişi yumurtlayacak gibi, kanatları düşmüş ve kuyruğu aşağı doğru eğilmiş. Eğer poposuda genişledi ve açılma olduysa %90 hamile. Tahta talaşa gelince bit, pire ve tahta kurusu gibi haşerelerin üremesine neden oluyor ve bunları yok etmek zor oluyor. Hele içinde yuvalığın içinde yumurta varsa yavrular belli bir büyüklüğe gelene kadar elinizide süremezsiniz. O yüzden ya ince taş türü bişey koyun yada yuvalığın içinde oyuk varsa hiçbirşey koymayın yada plastik ortası oyuk folluklar satılıyor fiyatıda uygun onlardan alıp yuvalığın içine koyun

Tamam cok tesekkur ederim insalaah dediginiz gibi yumurta vardir ben pet shotan almaya karar verdim galiba bit pire olmasını istemem sağ olun :)

Geri