petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Cok onemli 3 soru

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Azra BARBAROS tarafından 23 Ekim 2014 başlatılmıştır.

1. Azra BARBAROS

Azra BARBAROS New Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar sık sık yeni konu aciyorum Özür dilerim fakat bu sorulari sormaliyim.
    1-Dişi kusumun fotoğrafını koydum sizce hamile mi ben hamile olduğunu dusunuyorum fakat bilgili arkadaşlara sormakta yarar var:)

2-Erkek kuşum dişi kusumdan daha fazla giriyor yuvalığa fakat dişi kuşum aradabir giriyor:confused:

3-Yuvalığa talas koymayi düşünüyorum bir marangozdan alsam olur mu? Veya disardan toplanmis dalllar yada ince kesilmis kagit koysamda olur mu?:confuse:

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:03 -->-> Daha önceki mesaj 15:01 --

Hızlı Resim yükle, internette paylaş | resim upload | bedava resim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:25 -->-> Daha önceki mesaj 15:03 --

Yardım edecek kimse yokmuuu?

#1 Azra BARBAROS, 23 Ekim 2014
    Son düzenleme: 23 Ekim 2014
  2. tornado25

tornado25 New Member

Beğenileri:
    0
    ince talas koyun 3 cm kadar gelin hanim begenmesse zaten disari atar hepsini o zaman birsey koymayin yumurta yeri oval sekilde olsun yeter amac yumurtalari bir arada tutmak sabir disi kus artik girme suresi uzatir yumurta zamani gelince hihi bencede anne olmaya baslamis hamile

3. Azra BARBAROS

Azra BARBAROS New Member

Beğenileri:
    0
    Peki ben bu ince talasi pet shoptan almak zorundamiyim cunku yakinimza bir marangoz varda ama eger oyle olmasi gerekliyse ben yine petshopa giderim?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:36 -->-> Daha önceki mesaj 15:29 --

Yardim edecek birileri varmi ????

4. tornado25

tornado25 New Member

Beğenileri:
    0
    vernik filan olmasin dogal talas marangozdan alabilirsin iki avuc koysan yeter Petshoplarda Hamster ve tavşanlar için satılan talaşlar çok Kalin tanelidir, muhabbet kuşları bu talaşları sevmezler ve hemen yuvalıktan atarlar.

5. Azra BARBAROS

Azra BARBAROS New Member

Beğenileri:
    0
    Tamam cok tesekkurler :D ilk kez yumurtlayacagi icin biraz fazla telaslandim galiba sağ olun:)7

6. Berna Gök

Berna Gök New Member

Beğenileri:
    0
    İlk 2 soruya cevap vereceğim. Dişi de malesef yumurta yok. Bazen erkeklerde girebilir.

7. Taner ALTIN

Taner ALTIN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    erkek dişinin yuvalığa ilgisini arttırmak için girer birde marangozdan talaş alabilrisiniz ben marangozdan aldım 1 tutam koydum yetti kuşuma

8. Rassien

Rassien Well-Known Member

Beğenileri:
    30
    dişi kuşun hamile diyorum ben kanat ve kuyruk düşmüş
    erkek dişinin yuvalığa girmesi için ilgilenmesi için girirer yuvalığa
    birde petshoplarda hemster talaşları satılıyor onlardan alın odunculardan aldıklarınızda mikrop olabilir

9. qwxbb

qwxbb Member

Beğenileri:
    0
    Öncelikle dişi yumurtlayacak gibi, kanatları düşmüş ve kuyruğu aşağı doğru eğilmiş. Eğer poposuda genişledi ve açılma olduysa %90 hamile. Tahta talaşa gelince bit, pire ve tahta kurusu gibi haşerelerin üremesine neden oluyor ve bunları yok etmek zor oluyor. Hele içinde yuvalığın içinde yumurta varsa yavrular belli bir büyüklüğe gelene kadar elinizide süremezsiniz. O yüzden ya ince taş türü bişey koyun yada yuvalığın içinde oyuk varsa hiçbirşey koymayın yada plastik ortası oyuk folluklar satılıyor fiyatıda uygun onlardan alıp yuvalığın içine koyun

10. Azra BARBAROS

Azra BARBAROS New Member

Beğenileri:
    0
    Tamam cok tesekkur ederim insalaah dediginiz gibi yumurta vardir ben pet shotan almaya karar verdim galiba bit pire olmasını istemem sağ olun :)

Sayfayı Paylaş