Karadeniz Pet

çok özendim :)

Burcu ÖZ

Meraklı Üye
5oNLMd.jpg
.
pm5XzJ.jpg

biri 8 yıllık diğeri 1.5 haftalık dostlarım tanıştılar :)

Son düzenleme:
Güzel bir görüntü, gule gule besleyin.
Zamanla sıkı dost olurlar.

Kaplumbağanizi akvaryumundan gerekmedikce çıkarmanizi önerme m :) benimde kaplumbağam var ama daha yan yana getiremedim

Kaplumbağanizi akvaryumundan gerekmedikce çıkarmanizi önerme m :) benimde kaplumbağam var ama daha yan yana getiremedim

benim de tosbikle 8. yılım artık baya baya öğrendim ne zaman çıkaracağımı ne zaman ne yapcam akvaryum temizliği için dışarıya çıkıyo arada bir :D;)

Kabuk boyu ne kadar şimdi acaba, iki tane var benimde 2 yıldır bakıyorum bende :)

bayadır bakmıyordum ben de kabuk boyuna :) şimdi baktım 15 cm olmuş

Maşallah boyuda gayet iyi, uvb lambaniz var sanırım :)

Maşallah boyuda gayet iyi, uvb lambaniz var sanırım :)

hyr malesef daha öğrenciyim ve kendi imkanlarımla onu o fanustan kurtardım kocaman şeffaf altı tekerlekli dikdörtgen plastik leğen aldım içine bir büyük kaya buldum denizden :) ısıtıcı ve temizleme motoru çok ucuzdu onları aldım bol bol güneş alması için elimden geleni yaptım küçükken güneşin altına yatıp onu da üstüme koyuyodum beraber güneşleniyoduk şükür ki büyüdü artık bünyesi baya sağlam. inşallah seneye mezun olup para kazanmaya başlayınca o dediklerinizi düşünüyorum

Kuşunuzun rengi çok güzel maşallah fosforlu gibi. :)

Bende öğrenciyim kardesim seni cok iyi anliyorum. Fanustan kurtarmana çok sevindim. Ben hic Fanusta bakmadim şükür, küçük akvaryumla basladim sonra buyuk akvaryum yaptım. Uvb olmasa bile guneslenmesi için bitane spot lamba alsanda yeter. Ben kullanıyorum mesela. Uvb de var, spotda, konuya aşinasin sanirim sıcaklık için 3-5 tl lik ampul yeter. Onuda takacak masa lambasi alirsin oda 15 tl. Kabuk boyu yaşına göre iyi kisa kalmamış hayvan. Isıtıcınin olmasida iyi olmus :) inşallah kardeş kardeş büyürler :)

Bende öğrenciyim kardesim seni cok iyi anliyorum. Fanustan kurtarmana çok sevindim. Ben hic Fanusta bakmadim şükür, küçük akvaryumla basladim sonra buyuk akvaryum yaptım. Uvb olmasa bile guneslenmesi için bitane spot lamba alsanda yeter. Ben kullanıyorum mesela. Uvb de var, spotda, konuya aşinasin sanirim sıcaklık için 3-5 tl lik ampul yeter. Onuda takacak masa lambasi alirsin oda 15 tl. Kabuk boyu yaşına göre iyi kisa kalmamış hayvan. Isıtıcınin olmasida iyi olmus :) inşallah kardeş kardeş büyürler :)

bildiğimiz spot lamba öylemi onların masa lambası şeklinde olanı var mı ki?bu lambanın satıldığı ya da fotoğrafının olduğu bir link bulup atarsanız çok sevinirim. o kadar çok güneşlendirdim ki boyu kısa kalsaydı kahrolurdum :)

Mobildeyim simdi atarim tabikide kardesim, markaya girmeyecekse Ecolite'nin 52 wattlık halasoft ampulu var onu al, birde max 60 watt lık masa lambası al. Boy uzaması akvaryum hacmine bağlı, su ne kadar derin olursa o kadar cok gelişir. Hayvan dalıp dalıp cikar ve boyuda artar. Uvb lambası olsa çok daha uzun olur. Benim 1 yaşındaki kaplumbağam 10 cm, 6 aylık olan 8 cm. Benim akvaryumdan resim atayim yarinda ampulun ve masa lambasınin resmini atarim.
9f0f4bc06e24fb8597d12de048f4a27a.jpg

2406051c40894fc198e96bc01cf8f3b5.jpg

14a1792548523ac1a6c6ae729746af9e.jpg

Mobildeyim simdi atarim tabikide kardesim, markaya girmeyecekse Ecolite'nin 52 wattlık halasoft ampulu var onu al, birde max 60 watt lık masa lambası al. Boy uzaması akvaryum hacmine bağlı, su ne kadar derin olursa o kadar cok gelişir. Hayvan dalıp dalıp cikar ve boyuda artar. Uvb lambası olsa çok daha uzun olur. Benim 1 yaşındaki kaplumbağam 10 cm, 6 aylık olan 8 cm. Benim akvaryumdan resim atayim yarinda ampulun ve masa lambasınin resmini atarim.
9f0f4bc06e24fb8597d12de048f4a27a.jpg

2406051c40894fc198e96bc01cf8f3b5.jpg

14a1792548523ac1a6c6ae729746af9e.jpg

valla mezuniyeti iple çekiyorum sırf tosbiğimi rahat ettirebilmek için sizin sisteminiz çok güzelmiş gerçekten spot lamba gibi basit birşeyle çözülecekse hemen alırım sizden lambalar hakkında ayrıntılı bilgi bekliyorum :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:19 -->-> Daha önceki mesaj 21:19 --

oyyy oyy pek de datlı pek de datlı

teşekkürler :)

valla mezuniyeti iple çekiyorum sırf tosbiğimi rahat ettirebilmek için sizin sisteminiz çok güzelmiş gerçekten spot lamba gibi basit birşeyle çözülecekse hemen alırım sizden lambalar hakkında ayrıntılı bilgi bekliyorum :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:19 -->-> Daha önceki mesaj 21:19 --

teşekkürler :)
Öğrenci olduğundan durumun ne zaman düzelirse ozaman butcene gore 80-100 cm akvaryum alırsın.
Bugün pc geçersem ampulun ve masa lambasınin fotoğraflarini atar detaylarini konuşuruz kardeşim :)

Geri