Karadeniz Pet

çok sevimli çook :)

kariza

Yeni Üye
arkadaşlar bu tavşanın cinsi ne bilmiyorum ama bizim arkdaşin petshopuna gelmiş ben ilk önce köpek sandim cins süs köpeği tarzi bişey :) ama tavşanmış almanyadan gelmiş tüyleride pofuduk pelüş oyuncaklar gibi bu arda satılık 50 tl felan :)

ayIdm.jpg
_

Moderatör tarafında düzenlendi:
zannedersem angora tavşanı.çok güzeller ama bahçesi olan beslesin çok kokutuyorlar

Çok güzelmiş valla almak istesek kargo ile göndermiz mi bize :D

2rrbhav.jpg

keşke kakaları da sevimli olsa :) dayım besledi bunlardan ancak ev bahçeli olmalı

tek seferde on tane yavrulari oluyor ve berbat kokuyorlar bahceli ev lazim tavsan icin tabi kafesden kacip sebzelerinizi yok etme ihtimalleride yok degil..

Dişleri kesiliyor bunların çok uzun ve keskin olduğundan ve doğadaki gibi törpüleyemediğinden tırnak gibi belirli sürelerde kesiliyor. Ayrıca tüyleri çok aşırı döküldüğünden evde pek beslenecek bir tavşan türü değil

arkadaşlar bende ilk defa gördüm sizinle paylaşmak istedim benım bakacak yerım olsa hiç kaccırmazdım çünkü cok tatlı bişey sevdikce sevesi geliyoo kargo ulaşimi sorarım isteyen olursa petshop istanbul zeytinburnunda

Bir veteriner sağlık teknisyeni olarak şiddetle tavsiye etmiyorum . Beslemesi ewde normal tavşanlardan daha zordur tüy bakımından . birde tavşan diye geçmeyin bunların yıllık aşıları iç parazit enjeksiyonları dış parazit damlaları var öyle basit birşey değil bunlara bakmak

dişardan bakıldığında cok tatlı bişey ama içinde ne kötülükler saklıyormuş öyle:)

Bu tavsanin cinsi hollanda lopu arkadaslar ve ben de besliyorum 3 yili askin suredir, merak ettiginiz sormak istediginiz birsey varsa bu cinsle ilgili seve seve cevaplarim.

Çok güzel fakat çok kokuyor ev içinde bu arada odaya salarsanız orayı burayı kazıyorlar ev içinde :)

kafası nerde bunun

Koku normal tavsanlara oranla daha az bu tavsanlarda gozlemledigim kadariyla, ayrica duzenli kafes bakimi yapildiginda koku sorunu hic kalmiyor. Diger turlere gore yeteri kadar ilgi gosterildiginde insanlarla iletisimi oldukca kuvvetli cok rahat evcillestirilebiliyor yani.

Bence cok uysal duruyordu yeri ve bakabilecek durumu olan arkadslar varsa kacirmasin derim fiyattada uygunluk sağlatrim orda pek sağlikli bakabilecgini inanmiyorum cunku yazik olmasin hayvancağiza .

Geri