Karadeniz Pet

cok sukur ciftlestiler

Gözünüz Aydın sağlıklı yavrularınız olur inş

Maşallah bereketli olsun gördüğüm kadarıyla dolu yumurta var 3 te yakındır

tesekkurler, yumurtalari dolu mu diye kontrol etmedim, bakalim hayirlisi. Tahminim bir tane daha cikacak bugun yarin insallah.

Maalesef kotu haber... Disi kus, kucuk olan yavruyu oldurmus, anlamadim nasil boyle bisey yapar. Ikina sikina dogur, uc hafta uzerinde yat sonra oldur, anlam veremiyorum. Resmen kafasini ezip kopartmis....yuvaliktan aldim topraga gomdum.

Başın Sağolsun.
Çok üzüldüm çok

Ya öbür yavruya da zarar verirse?

Son düzenleme:
Oteki yavru simdilik yasiyor, durumu iyi, beslemis falan vs. ama anlamadim gercekten neden boyle yapti, baska disinin yavrusu olsa anlayacagim da, kendi oz yavrusu bu..

Maaşallah, kuşlarınız çok güzel.Özellikle erkek kuş.

Sagolun, guzel olmasina guzeller de, disinin bugun kendi oz yavrusunu oldurdugunu gorunce psikolojim bozuldu

Sagolun, guzel olmasina guzeller de, disinin bugun kendi oz yavrusunu oldurdugunu gorunce psikolojim bozuldu
Abi hayırlı olsun ve geçmiş olsun. Senin bu kuşlara nasıl özenle baktığını biliyorum. İnşallah kan kokusuna alışıp diğerlerini de öldürmez dişi. Fazla kontrol etme. Günde 2 kere bak. İnşallah gerisi gelecektir. Diğer takım yumurtlamadı mı daha?

selam Gokhan, yavrulardan birini olduren disinin; ikincisini de beslemedigini fark ettim.Erkek ve disinin yemi, suyu, yumurta mamasi,kumu,blogu vs.. hicbiri eksik degil. Nedir bu disinin derdi anlamadim.

Neyse acilen burada ki bir ureticiyi aradim, kendin besle dedi, kendi kullandigi karisimdan verdi, onu ilik bebe sutu ile karistirip siringa ile besledik gece 01.30 da. Sonra sabah 5 de kalkip bir daha besledik. Uretici; kusu besleyip yuvaliga ger koyarsam; disinin yavrusunu oldurme olasiligi %50 dedi.

Ben yavruyu yuvaliga geri koydum neyse simdilik dokunmadi.Surekli kontrol ediyorum.

Diger ciftin disisi 6 tane yumurtladi, ucunu yuvaliktan atip kirdi. Diger ucunu de follugun cukurundan disari itmis. Aldim yumurtalari folluk cukurana koydum, talasini degistirdim. Simdilik yatiyor uzerine, yatmaktan gogus tuyleri dokuldu. Pek umidim yok ama gorecegiz.

Ne acayip disilere catmisim ben, ilk tecrube icin fazla stresli geldi.

Korhan Abi Merhaba

Arkadaşlardan bazıları değnmiş bende hatırlatıyım dedim çok fazla rahatsız etmeye gelmiyorlar stres yapıp acısını seninde bahsettiğin gibi yavrulardan çıkartıyorlar ..

Son durum ney disi bakiyormu yavruya ??

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

selam Gokhan, yavrulardan birini olduren disinin; ikincisini de beslemedigini fark ettim.Erkek ve disinin yemi, suyu, yumurta mamasi,kumu,blogu vs.. hicbiri eksik degil. Nedir bu disinin derdi anlamadim.

Neyse acilen burada ki bir ureticiyi aradim, kendin besle dedi, kendi kullandigi karisimdan verdi, onu ilik bebe sutu ile karistirip siringa ile besledik gece 01.30 da. Sonra sabah 5 de kalkip bir daha besledik. Uretici; kusu besleyip yuvaliga ger koyarsam; disinin yavrusunu oldurme olasiligi %50 dedi.

Ben yavruyu yuvaliga geri koydum neyse simdilik dokunmadi.Surekli kontrol ediyorum.

Diger ciftin disisi 6 tane yumurtladi, ucunu yuvaliktan atip kirdi. Diger ucunu de follugun cukurundan disari itmis. Aldim yumurtalari folluk cukurana koydum, talasini degistirdim. Simdilik yatiyor uzerine, yatmaktan gogus tuyleri dokuldu. Pek umidim yok ama gorecegiz.

Ne acayip disilere catmisim ben, ilk tecrube icin fazla stresli geldi.
Korhan Abi gerçekten çok üzüldüm. İnşallah yavruya bakar ve sağlıkla büyüdüğünü görürsün. Diğer takımın dişisi neden öyle yaptı acaba. İlk kuluçkaları değil mi? belki acemilikten olabilir. Bazen öyle olabiliyor. Benim de daha önce bir takımım ilk kuluçkasında yavrulara zarar verdi. Ama sonra harika bakıcı bir kuş oldu. İnşallah düzelirler.

merhaba arkadaslar,
kusura bakmayin hemen cevap yazamadim islerin yogunlugundan.
Yavrularin durumu cok sukur iyi, anne ve ozellikle baba iyi besliyorlar her iki yavruyu da. Biz elle beslemeyi biraktik bu yuzden, ama yinede arada bir kontrol ediyoruz.

Yavrular 4 ve 8 gunluk oldu. 8 gunlugun gozleri acilir sanirim bir kac gune.Zaten kerata simdiden ayakta durma egzersizleri yapiyor.

Anne surekli yuvalikta, yavrular otmeye baslar baslamaz erkek kus hemen yuvaliga atliyor beslemek icin.

d5gDBQ.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:26 -->-> Daha önceki mesaj 21:55 --

Gokhan,
ikinci ciftin disisi ilk kez kuluckaya yatiyor, sanirim bu yuzden uc yumurtayi kafesin icine atti.Hafta ici bir tane daha yumurtladi, ve uc gun once bir yavru dogdu.
Baktim yavru ve yumurtalar follugun cukurunda neyse ki.
Ilk iki gun elle besledik yine, sonra ki gun annenin beslemey basladigini gorduk. Diger uc yumurtayi kontrol etmedim, ama bos oldugunu tahmin ediyorum. Neyse bu dogan yavrusunu buyutsun hele bir.
Uc gunluk yavrusunun resmini paylasiyorum.
ZDoRQZ.jpg

[MENTION=14497]Korhan KARAOREN[/MENTION] Masallah cok sevindim abi. Insallah bu sekilde devam eder ve yavrulari buyuturler. Arada haberdar et bizleri.

Maşallah kardeşim. Sağlıklı büyürler inşallah. Benimkilerin de çıkmasına az kaldı. Bizde ne maceralar olacak bakalım Bekliyoz heyecan ile.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

en buyuk olan yavrum bugun 15 gunluk oldu
g5BozQ.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:20 -->-> Daha önceki mesaj 19:43 --

diger ciftimin yavrulari da 6 ve 8 gunluk oldular

kklvyW.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:35 -->-> Daha önceki mesaj 20:20 --

Yavrular 16 ve 12 gunluk oldular, galiba analarina benzeyecekler
YBmqkZ.jpg

Maşallah tüyleri kadar yavru alırsınız umarım... Bir yavruda babaya çekseymiş iyiymiş :)

LT26i cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri