Karadeniz Pet

Çok şükür sonunda

Necdet ESEN

Paylaşımcı Üye
Selamlar herkese
Uzun süredir uğraştıktan sonra kuşlarımın çiftleştiğine şahit oldum.
Şimdi tecrübelerinize istinaden birkaç sorum olacak.

1-Yumurtlar ne kadar sürede gelir?
2-haftada bir yumurta maması veriyorum yeterli olur mu
3-suyuna sirke limon gibi şeyler damlatıyorum bazen zararı olur mu
4-mamaya veya suya omnivit katıyorum kesmek gerekir mi

başka tavsiyeleriniz varsa onlara da açığım

yumurtalar 1 hafta sonra gelir. 18*21 gün sonra yavrular çıkar.
ben yavru oldugunda her gün mama verilmesi taraftarıyım ama siz 2günde 1 verebilirsiniz.
limon sirke gibi şeylerin zarardan çok yararı olur. ama çok sıklıkla vermeyiniz.
mama zaten yeterince vitamine sahip suyuna vitamin olarak bir gün belirleyip haftada 1 atsanız çok iyi olur

yumurtalar 1 hafta sonra gelir. 18*21 gün sonra yavrular çıkar.
ben yavru oldugunda her gün mama verilmesi taraftarıyım ama siz 2günde 1 verebilirsiniz.
limon sirke gibi şeylerin zarardan çok yararı olur. ama çok sıklıkla vermeyiniz.
mama zaten yeterince vitamine sahip suyuna vitamin olarak bir gün belirleyip haftada 1 atsanız çok iyi olur

Teşekkür ederim cevaplar için
İki gunde bir fazla değil mi mama için

yavrular gelince fazla gelmez ama yumurta varken haftada 3 defa verin

Gözünüz aydın.Yumurtaları daha sonra da yumurtadan çıkıp yeme düşdüklerini de görürsünüz İnşallah.

Hayırlı olsun ne zaman geleceği belli olmaz ama iyiye işaret bu. Limon çok damlatmayin zayıflatır mamayi da haftada bir vermek iyidir

Gözünüz aydın.Yumurtaları daha sonra da yumurtadan çıkıp yeme düşdüklerini de görürsünüz İnşallah.

Teşekkürler uğur bey inşallah o günleri de görürüz

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:14 -->-> Daha önceki mesaj 19:13 --

Hayırlı olsun ne zaman geleceği belli olmaz ama iyiye işaret bu. Limon çok damlatmayin zayıflatır mamayi da haftada bir vermek iyidir

Teşekkürler Yusuf usta bakalım sabırla beyleyecez artık

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:48 -->-> Daha önceki mesaj 19:14 --

Dün kafeste iki yumurta gördüm
Yaklaşık bir hafta sonra kuşlar yumurtladı
Bakalım kaç tane yumurta gelecek

Geri