petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Çok tuhaf

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve kayraa kirac tarafından 23 Haziran 2015 başlatılmıştır.

1. kayraa kirac

kayraa kirac Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    35
    Dun kuarimin ilkkez ciftlestigini gormustum. Ama cok tuhaf olan birsey var yada bana gore oyle. Gun icinde cogunlukla yuvalikta dururken aksam gece olunca kafesin tellerine gagaasi ile asili kaliyor. Yuvaligida kemiriyor. Bugun biraz once de disi yuvaligin icindeyken kafasini disari cikartti erkek sanirim yem kustu disiye. Mesela dun basladilarsa ciftlesmeye ilk yumurta ne zaman gelir ortalama.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. eNeTeN

eNeTeN New Member

Beğenileri:
    0
    Gece kafesin tellerine asılmasının sebebi tüneklerin aşağıda olması olabilir. Benim dişi kuşumda yukarılarda tünemeye alışkın o yüzden üstteki tüneği çıkardığımda tellerde asılı kalarak bekliyor. Erkek heryere tünüyor. Sizde kafesin üst taraflarına bi tünek koyarsanız bu sorun hallolur. Çiftleşmeden sonra sağlıklı bir çiftleşme olduysa yumurta 2-3 yüne gelir. Ama en önemli şey kuşları artık çok rahatsız etmemenız. Siz sabit bir yere koyup artık ilgilenmeyin. Her şey sağlıklı ilerleyecektir o zaman.

3. kayraa kirac

kayraa kirac Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    35
    Disinin ilk yumurtasi olacak. Kafeste tunek bir tane oda tam yuvalik hizasi. Gagasi ile asildigi bolgede evet kafesin en ust noktasi. Ben yuvalikta uyur diye dusunmustum.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. eNeTeN

eNeTeN New Member

Beğenileri:
    0
    Siz dediğim gibi yukarı küçük plastik bir tünek asın o rahatça oraya tüneyecektir. İlk yumurtalarda boş çıkma olasılığı oladabiliyor ama siz dedğim gibi çok fazla ilgilenmeyin ve oluruna bırakın. İnşallah sağlıklı güzel yavrular görürsünüz.

5. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Hafiften bir gece lambası ve yükseğe takılacak tünek iş görür.
    Yumurta gelmesine yakın yuvalıkta kalır zaten.

Sayfayı Paylaş