Karadeniz Pet

Çok tuy döküyor ??

Feyyaz

Yeni Üye
Muhabbet kusum tuy dönemine girdi çok tuy döküyor ve kasiniyor suyuna vitamin atıyorum halsiz değil ama bu dönemı atlatmak için neler yapmamız gerek ve ne zaman biter bu dönem

Tüy dökmesi normal bişey eski tüylerini döküp yenilerini çıkarıcak benim kuşumda tüy değiştirme döneminde havalar ısındığı için kuşunuzu yıkayın tüy değiştirme döneminde

Peki ne kadar sürecek yaklaşık bir buçuk aydır boyle

Tüy değiştirme bakıma da bağlı olarak ortalama 45-50 gün sürer.

peki yulaf vermek bu dönemde iyi geliyor diye biliyorum , yulaf miktarı fazla olursa bu tüy dökümünü döngüyemi sokra yani yenidenmi başlatır
Sadece yulaf vermeyin tabiki ama yulafı ayrı bir kapta sunarak istediği kadar yemesini sağlayablirsiniz. Tüy dönemi iyi gelir yulaf.

Sadece yulaf vermeyin tabiki ama yulafı ayrı bir kapta sunarak istediği kadar yemesini sağlayablirsiniz. Tüy dönemi iyi gelir yulaf.
yok karışık yemler veriyorum ve şu ara farklı yemlerden derleme yaptım denemeler yapacam , yemler karışık ama ben her yemliği dolduruşumda bir tatlı kaşığı yulaf ekliyorum sıkıntı olmaz o zaman

olmaz devam edin. Sadece tüy dökmesini kolaylaştırır ve ihtiyacı olan besinleri sağlar. Mama veriyorsanız bu dönemde mamalarına Spirulina katın.

Geri