petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

çok tüy döküyorlar.genel yorum lütfen?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve bysmtnc tarafından 20 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. bysmtnc

bysmtnc New Member

Beğenileri:
    0
    kuşlarımın az önce kafesini temizledim.normalde kafes yüksekte duvara asılı ama temizlik için mecbur indirmek zorunda kalıyorum..kafesin alt takımını söküp yıkıyorum.kafes tülünde ve kafeste baya tüy birikmişti.sobalı odada bakıyorum kuşlarımı.dişi yeni yeni yuvalıga girip çıkıyor.arada kemirme sesi geliyor yuvalıktan.ama çiftleştiklerini hiç görmedim.arada erkek çok üstüne gidince dişi kanat çırpıyo korkutuyo erkeği.haftada 2-3 mama yapıyorum.yemlerine nijer katıyorum. resimleri attım.resimlere göre ve anlattıklarıma göre yorum yaparmısınız? [MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION] [MENTION=2]Serkan ERKAN[/MENTION] [MENTION=6181]murat DEMİR11[/MENTION] [MENTION=8503]Atılım BUKAĞIKIRAN[/MENTION] ve diğer ustalar.yorumları bekliyorum.

#1 bysmtnc, 20 Aralık 2014
    Son düzenleme: 20 Aralık 2014
  2. Serkan ERKAN

Serkan ERKAN Active Member

Beğenileri:
    1
    resimler bende acilmadi ama yuvalik kemirme varsa yumurta hazirligi yapiyordur..cok sicak ortamda kalmasi fazla mama verilmesi ve vitaminin dozunun aşırıya kacirilmasi sonucu kusta strese bagli olarak hizli tuy dokumu olusabilir ama bunda korkulacak bosey yok zamanla yeni tuyleri cikar.Resimleri telefondan girdigim icin goremiyorum.Yada siz hatali yukleme yaptiniz.

#2 Serkan ERKAN, 20 Aralık 2014
    Son düzenleme: 20 Aralık 2014
  3. bysmtnc

bysmtnc New Member

Beğenileri:
    0
    şimdi düzelttim görünüyordur umarım resimler.dişi kuşta kızışma yok sanki cere rengi koyulaşmadı hala.

4. Bulut YILDIZ

Disiniz cok az bi sekilde dikkatli bakilirsa kizismaya baslamis mama vermeyi devam edin erkegibiz cok guzel arkadasin dedigi gibi odayi fazla isitmayin yeter :) Yuvaligada giriyorsa disi bu iyi bisey

5. Atılım BUKAĞIKIRAN

Atılım BUKAĞIKIRAN Active Member

Beğenileri:
    1
    Yemlerine bir süre nijer katmayın isterseniz. Dişi tüye girmiş zaten, tüyden cıktıgında ciftlesme olacaktır, cok müdahale edip strese sokmazsanız yumurtlar yakında.

6. Celil ALPAY

Celil ALPAY New Member

Beğenileri:
    0
    Serkan ustam vitamin ve mamanin dozu nekadardir? Biraz aciklarmisin? Haftada 2-3 kez mama, haftada 2-3 kez vitamin veriyorum. Nasıldır?

Mobilden gönderildi.

7. Serkan ERKAN

Serkan ERKAN Active Member

Beğenileri:
    1
    vitamin haftada 1 kez vermeniz yeterli..mamayi 2 kez verin..yavruluysa 3 gun verin haftada..

8. bysmtnc

bysmtnc New Member

Beğenileri:
    0
    hepinize tşk ederim arkadaşlar

Sayfayı Paylaş