Karadeniz Pet

Çok Üzüldüm

• Konbuyu başlatan tunaonuralp
  • Başlangıç tarihi
T

tunaonuralp

Guest
Arkadaşlar ben yeni üye oldum konuyu açaçak bir ver bulamadım amacım dertleşmek isterseniz beni banlayabilirsiniz ben 15 yaşında bir insanım yazları çalışıyorum gerek olursa kışlarıda olabiliyor. ve bununla arkadaşlarım çok dalga geçti(çigköftecide çalışıyorum)
benimle hep dalga geçtiler 4. sınıftan liseye kadar yok sen çiğköfte kokuyorsun git çigköfte yogur çigköftede hahahah bunlar en masumları bide içimi acıtan ve beni dakikalar önce hiç aglamama rahmen aglatan sözlerde var işte seni çigköftecide gördüm zaaa hhasjdfhadkjg :D şeklinde bir mesaj var :( sonra çigköfteci çocuk diye dershanede dalga geçilmişligim var arkadaşlarım ve yaşıtlarım istediklerini yapıyorlar geziyorlar tozuyorlar yiyiyorlar içiyolar ben ise çalışıyorum beni hor görüyorlar artık bende kendimi öyle görmeye başladım bilirmisiniz bilmem yaşıtların yapınca seninde yapamaman tam karnına yedigin bir yumruga benzer nefesini keser seni üzer içine kapatır agresif yapar ben evdende dışarı çıkarılmıyorum Okul ve Çalışmak için ayrı
bide bakkal için var onu söylemezsem yalancı olmuş olurum yani çok üzülüyorum hep evdeyim okul ve iş dışında mutlu degilim hayatımdan hemde hiç 15 yaşında gözüküp ruhum 70 yaşında bıkmış bezmiş herkes ediyor edemiyorsun yapıyor yapamıyorsun
hep dalga geçiyorlar bunaldım bezdim artık sizce hatamı ediyorum çalışmam suçmu günahmı sabah 10 dan akşam 12 ye kadar çalışıyorum tam 14 saat ayaktayım orada oturacagım yer yok garsonluk kasiyerlik bir yapıyorum anlayacagınız bir oraya bir buraya koşuyorum artı ıvır zıvır taşınıcak oluyor taşıyorum ordan çık filan demeyin başka yerler kabul etmiyor burasıda ucuz diye kabul etti söyleyin suçmu çalışmak :( hep dalga nereye kadar suçmu çalışmam paramı ekmek parasını kazanmam digerlerine özeniyorum tabiki onlar hayat yaşıyor :(

çalışmak neden suç olsun. Senin şartların çalışmanı gerektiriyormuş ve bunu alnının akıyla yapıyorsun. Çalışman gerekiyorsa elbette çalışmalısın ama kesinlikle okulunu derslerini ihmal etmemelisin. En başarılı öğrenci sen olmalısın. Bak gör dalga geçenler nasıl bozguna uğrayacaklar o zaman. Ben de erken yaşta çalışmaya başladım. Seninki gibi temiz bir işim de yoktu. Yazları hep inşaatta amelelik yaptım. Tozun toprağın çamurun içinde. Öğrenciyim dediğim de bana kahkahayla gülenlere acıdım sadece. Üniversite diplomamı alıncaya kadar da çalışmaya devam ettim. :)

Şu profil resmini değiştirerek kafandaki olumsuzlukları silmeye ve olması gerektiği gibi hayatına devam etmeye başlayabilirsin. ;)

Son düzenleme:
kendini hor gorme kardesim bendr cocukluktan beri calisiyorum onurunla alin terinle kazandigin para ile yasamissin senle akli sora dalga geçenler daha hayata atilmamislar bile onlara en iyi cevabin kendi ekmegimi kazaniyorum senin hibi hazir yemiyorum olicaktir

Olaya birde şu açıdan bakalım. O arkadaş müsveddeleri babaları üç gün para vermediğinde ne hale gelir. Bugün dünya genelinde pek çok büyük şirketin sahibi çocuk yaştan itibaren çalışmıştır. Hepimiz aynı şekildeyiz emin ol. Onları da kendinden üstün görme. O çok sevdikleri amerikan dizilerinde bile gösterilmez mi gençlerin çocuk bakıcılığındani garsonluğa kadar harçlık için çalışmaları. Sana abla tavsiyesi sadece kendi geleceğin için yaşa başkalarını da kıstas alma. Hayat standardını bir tık yükseltmek istersen de iyi bir okula kapağı atmaya çalış. Ama işine de devam et. Bu devirde çalışmadan hem de çok çalışmadan hiçbir yere varamazsın. Ayrıca seni çok takdir ettim bu çaban için. Ama kızdım da başkalarının lafına kulak astığın için.

Sen kimsenin lafına sözüne bakma,alın terinle para kazanıyorsun.Çalışmak eğer ayıp olsaydı,SABANCI,KOÇ aileleri çalışmazdı,bak adamlar hala çalışıp paraya para katıyorlar.
Meşhur bir laf vardır''İt ürür,kervan yürür''diye.Sen doğru yoldasın aynen devam et.

kendinle barışık ol arkadaşım. senin arkadan yüzüne insanlar laf etsin bırak. bir gün gelecek ya canımız çigköfte çekti bizede getirirmisin diyecekler

Şahsi yorum yapıyorum , bence bu arkadaş iyi bir oyuncu. Kuşu bedavaya getirmek için zarf atıyor. Kim düşerse artık. Nedenine gelince ; yaşına göre büyük perdeden konuşuyor , hiç 15 yaşında ki birine göre konuşmuyor , 15 yaşında ki çocuk başkasına hele hele tanımadığı bir insana içini dökmez dert anlatmaz , ayrıca 15 yaşında ki bir çocuğun internette takılıp hayattan zevk almaması da ilginç , acaba internet parasını nerden bulmuş , kesin internet kafeden giriyorum diyecektir. Biz türk insanı da insaflıyız ya biri çıkar sana hediye kuş veriyorum der , insanların duygusu ile oynama kardeşim. Ayıp ayıp , senin gibi bu forumda daha kötü durumda olanlar var , yazık sana verilen emeğe . Annen babanda seni adam ol diye gönderiyorlardır ama sen hala anlamamışsın neden çalıştığının. En basitinden şunu düşünerek adamlığa ilk adımını at , başkalarının düşüncesiyle yaşarsan başkalarının esiri olursun ve yaptığın hiç bir işten utanmayacaksın. Yarın gel 2. dersini vereyim senin.... Böyle duygu sömürüsü de yapma , amacını dosdoğru söyle insanlar(!) yardım eder zaten.

Öncelikle bedava kuş filan istedigim YOK ayrıca evde internet var abimin sayesinde ben sadece dertleşmek istedim tamam mı çünkü arkadaşlarımla konuşmaya kalksam neler yaptıklarını söylediklerini biliyorum TEK AMACIM DERTLEŞMEK ama sen beni beleşçi oyuncu olarak görüyorsan üzgünüm ama yanılıyorsun BEDAVA KUŞ FİLAN İSTEMİYORUM dertleşmek istiyorum zaten biriktirdigim parayla alacagım kuşu OGUZHAN MAVİ (bey,abi,amca,kardeş) AMACIM DERTLEŞMEK UMARIM ANLAMIŞSINDIR :/ BÖYLE ALGILANMAKTA YAKTI İYİCE

Moderatör tarafında düzenlendi:
Öncelikle bedava kuş filan istedigim YOK ayrıca evde internet var abimin sayesinde ben sadece dertleşmek istedim tamam mı çünkü arkadaşlarımla konuşmaya kalksam neler yaptıklarını söylediklerini biliyorum TEK AMACIM DERTLEŞMEK ama sen beni beleşçi oyuncu olarak görüyorsan üzgünüm ama yanılıyorsun BEDAVA KUŞ FİLAN İSTEMİYORUM dertleşmek istiyorum zaten biriktirdigim parayla alacagım kuşu OGUZHAN MAVİ (bey,abi,amca,kardeş) AMACIM DERTLEŞMEK UMARIM ANLAMIŞSINDIR :/ BÖYLE ALGILANMAKTA YAKTI İYİCE

Burası dertleşme formu değil , dertleşmek istiyorsan Müge Anlı ya git.

Geri