Karadeniz Pet

cok yeniyim yardimci olur musunuz

• Konbuyu başlatan pinaricel
  • Başlangıç tarihi
P

pinaricel

Guest
cok istiyordum muhabbet kusu, ben cok kucukken vardi ama tabii bakimi hakkinda pek bir sey hatirlamiyorum. hediye geldi simdi cok sevdim onu. gri ve acik mavi renklerinde. irkini bilmiyorum. erkek ve 4 aydan kucuk dediler. gercekten de minnacik.
uc gundur benimle. sicak yerde tutmaya usutmemesine cok ozen gosteriyorum. evde oldugum her ani yaninda gecirmeye calisiyorum. surekli onunla konusuyorum, sarki soyluyorum, yavas muzikler dinliyoruz..
ama ben kafesin ne tarafindan yaklassam obur tarafa kaciyor, kacmasa bile korktugunu hissettigimden yanasamiyorum pek.
kafesin icinde bazen sanki gerinir gibi veya ucmak ister gibi kanatlarini aciyor. ama uc gunluk ufacik kusu cikaramiyorum da tabii. bir de bugun kabarip hapsirdi birkac kez. korktugundan mi, usuttu mu hicbir fikrim yok nasil duzetirim onu da bilmiyorum.
soyle bilgili, bana tuyo verebilecek birileri varsa benimle irtibata gecerseniz cok mutlu olurum cunku en iyi sekilde bakmak istiyorum.

bir de youtubedan muhabbet kusu sesleri acinca otmeye hareketlenmeye basliyor, bu iyi bir sey mi yoksa sakincasi var midir sorunlarima yardimci olursaniz cok sevinirim..

-mesela vitamin veya bir sey almam gerekli mi, gerekli ise markasi ne olmali vs hicbir bilgim yok cunku bu konuda

Moderatör tarafında düzenlendi:
Suyuna karıştırılan vitaminler var haftada bir verebilirsin. Yeni gelen kuşun kabarık sessiz durması normal bir şey zamanla düzelir umarım hasta değildir. Bir de kafesi sabit bir yerde dursun etrafı tanıyıp alışır

Geri