Karadeniz Pet

Çoko sanırım üşüttü

cocomade

Paylaşımcı Üye
Merhaba arkadaşlar,
Ben sanırım yapmamam gereken birşey yaptım ve şu an çok korkuyorum. 7 aylık oğlum yaklaşık 3 aydır banyo yapmıyordu havalar soğuk olduğu için. Uzun süre kaşındığı ve tüyleriyle oynadığı için bugün banyo yapmasına izin verdim ılık suyla. Ama odayı banyo yapmadan önce ısıtmıştım üşümesin diye. Şimdi korktuğum şey başıma geldi ve kuşum üşüttü. Çok halsiz sürekli uyukluyor, yem yemeye çalışıyor ama yediğini kusuyor. Hafif de ishali var sanırım. Konuyla ilgili açılan başlıklardan yola çıkarak vitaform ve avidiare almayı düşünüyorum. Birazdan veterinere gideceğim orda bulabilir miyim bu ilaçları? Ya da başka ne önerebilirsiniz? Yapmam gereken her şeyi yapmaya hazırım onu kaybetmek istemiyorum:(

son durumu bu arkadaslar;
vhxt.jpg

jzy7.jpg

q7os.jpg

bir de bu boy suluga kac damla vitaform damlatmaliyim?
lfim.jpg

veteriner vitaform killoxacin ve aminosol diye bir ilac verdi sizce nasil bu ilaclar?

Son düzenleme:
Veterinere kuşu götürmeyeceğim yolculuk sarsabilir bir de veterinere direk belirlediğim ilacı almaya gideceğim, kuşlar konusunda pek güvenmiyorum, yıllardır muhabbet kuşu besleyen üretici ya da hobici deneyimli üyelerin görüşleri daha önemli geliyor bana.

Teşekkür ederim Sinan bey.

geçmiş olsun benim de muhabbet kuşum ishal ve kusma problemi göstermişti. daha ishlinin ilk gününden ishal ilacı vermiştim 1 haftaya düzelmişti. sonra da düzenli olarak vitamin vermiştim. ishal olarak avidiare vitamin olarak avi-vit kullanıyorum. siz yine de veterinere de sorun

Çok teşekkür ederim, o zaman ishal için avidiare ve onun yanında verebileceğim bir antibiyotik veya vitamin sorayım ben.

Geçmiş olsun daha önce bir tanıdığım üşütme yüzünden kuşunu kaybetmişti oyüzden biran önce tedaviye başlayın derim.

Korkutmayin beni. :( simdi veterinere gidiyorum bakalim ne ilac onerecekler.

ne diye banyo yaptırdın kardeşim ya.Bir şey yaptığınada pişman oldun burnundan geldi.İnşallah iyileşir.

haşlanmış patates yedirebilirsiniz suyuna limon sıkabilirsiniz ve yüksek c vitaminli bir antibiyotik kullanabilirsiniz. resimlerini görebilir miyiz? yine de eğer kuşun durumu kötüyse veterinere gitmenizi öneririm çünkü maalesef giden geri gelmiyor kuşunuza yazık olmasın.

simdi veterinerden ciktim, bunu sorgulamak bana dusmez ama kuslarla cok ilgili birine benzemiyordu vitaform killoxacin ve aminosol diye bir ilac verdi sizce nasil bu ilaclar?

geldigimde biraz daha toparlamis buldum ins. yanilmiyorumdur. birazdan fotograf ekleyecegim. bir de vitaformu suluga kac damla koymam gerektigini ogrenebilir miyim?

belki kus kurumaya calısyordur hemen yıkanıp hemen ishal olmazki

simdi baktim poposuna diskisi yapismis sanirim ishal baslangici. ilk mesajima fotograf ekledim bir. bakabilir misiniz?

simdi veterinerden ciktim, bunu sorgulamak bana dusmez ama kuslarla cok ilgili birine benzemiyordu vitaform killoxacin ve aminosol diye bir ilac verdi sizce nasil bu ilaclar?

vitaform antibiyotik aminosol mineral çözeltisidir vitamin gibi vitaformu veterinere sorsaydınız keske ben pet sısede iyice calkalarak 1 suluga azıcık atıp veriyorum renk oralet gibi oluyor zaten pet sisede calakalama nedenimde tam homojen dagılım saglamak için

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:50 -->-> Daha önceki mesaj 16:48 --

veteriner kusu görüp mü verdi ilaçları kusun suanki resimleri mi bunlar bence düzgün kusun

dedigim gibi vet. cok ilgili degildi hangi ilaci verecegini falan cok dusundu emin olamadi ben artik ishal icin vitaform ya da avidiare kullaniliyor da antibiyotik ne olabilir diye yonlendirmek zorunda kaldim sonra aldim ciktim pek guvenemedim o yuzden.
kusu gormeden verdi ben sikayetlerimi anlattim. evet geldigimde cektim bu fotograflari gitmeden once kabarik duruyordu baya geldigimde dari yiyordu ama ishali devam ediyor.

Oxi-fix soğuk algınlığı ilacı var. Ondan Yarım suluğa 10 damla damlat.
Sera Minerals isminde bir mineral ilacı var. Fiyatı yüksek ama çok etkili. Ondan da 10 damla damlat.
Mümkünse bir başka sulukta da Avisol-B vitamini ver. B vitamini çok iyi geliyor böyle durumlarda. Eğer ishal varsa bir parça ekmek verebilirsin.

Tesekkur ederim oneriniz icin. Simdi sulugunda vitaform var. Veterinerden geldigimde toparlamaya baslamisti simdi cok daha iyi, eger durumunda bir degisiklik olursa sabah daha kotulerse o ilaclari alabilirim. Keske daha once yazmis olsaydiniz bu yorumu.:)

Geri