Karadeniz Pet

Cokonun bebeklik halleri :)

Rica ederim öncelikle ve bende yanıtınız için teşekkür ederim. Birazdan videoları izleyeceğim ve güle güle besleyin.
Maşallah 2 aylıkken belliymiş bence akıllı ve böyle keyifli bir kuş olacağı ve (Hoş onu bu şekilde alıştırana,emek verene bakmak lazım emeğinize ve yüreğinize sağlık)
Çoko ile güzel vakitler dilerim. Darısı bizim Mestan'ın başına diyelim :)

Tesekkur ederim guzel yorumunuz ve iyi dilekleriniz icin. Cok zor birsey degil, biraz sevgi ve biraz sabir yeterli sadece. :) Mestan eminim size iyi bir dost oluyordur ama yine de darisi sizlere olsun diyelim. :)

Tesekkur ederim guzel yorumunuz ve iyi dilekleriniz icin. Cok zor birsey degil, biraz sevgi ve biraz sabir yeterli sadece. :) Mestan eminim size iyi bir dost oluyordur ama yine de darisi sizlere olsun diyelim. :)

Videoları izledim Allah nazarlardan saklasın Maşallah Çoko'ya (Mavişe). Mestanla aramıız iyi,2 aylık yavru parmağımı şıklatınca geliyor,omuzumdan inmiyor ve kendisine dokunmama müsaade ediyor yani aslında kendi gelip beni sev diyor. daha öncede kuş besledim (Oda baya konuşuyordu) ama Mestan başka. İş şu an için konuşturma aşamasına kaldı bakalım başarabilecekmiyiz.:) Güzel dilek ve temennilerinzi için bende çok teşekkür ederim.
Sabır ve Sevgi herşeyin anahtarı değilmidir zaten. Haklısınız.

Son düzenleme:
Videoları izledim Allah nazarlardan saklasın Maşallah Çoko'ya (Mavişe). Mestanla aramıız iyi,2 aylık yavru parmağımı şıklatınca geliyor,omuzumdan inmiyor ve kendisine dokunmama müsaade ediyor yani aslında kendi gelip beni sev diyor. daha öncede kuş besledim (Oda baya konuşuyordu) ama Mestan başka. İş şu an için konuşturma aşamasına kaldı bakalım başarabilecekmiyiz.:) Güzel ve dilek ve temennilerinzi için bende çok teşekkür ederim.
Sabır ve Sevgi herşeyin anahtarı değilmidir zaten. Haklısınız.

Siz zor kismi basarmissiniz zaten, konusmasinin daha kolay olacagini dusunuyorum. Bizimki ilk kelimelerini ogrenirken parmagima aldigimda agzimin dibinden ayrilmayip purdikkat ne soyledigimi dinliyordu. Mestan da yapiyor mu oyle seyler, yani dinledigini hissettiriyor mu size?

Mestan'a cici kuş diye ağzıma yaklaştırdığımda dinlerken hemen tırtıklama başlıyor yanaklarımı. Oyun istiyor anladığım kadarı ile.
Hani bazı yaramaz ama bir o kadarda çalışkan çocuklar vardır evde ders çalışmaz,dersi sınıfta anlar öğretmeni dinlemez gibi görünür ama aslında dersi herkesten iyi anlamıştır:) Ben Mestan'ın öyle olduğunu umuyorum:) Aslında ummaktan ziyade öyle bir izlenim oldu bende.

Son düzenleme:
Mestan'a cici kuş diye ağzıma yaklaştırdığımda dinlerken hemen tırtıklama başlıyor yanaklarımı. Oyun istiyor anladığım kadarı ile.
Hani bazı yaramaz ama bir o kadarda çalışkan çocuklar vardır evde ders çalışmaz,dersi sınıfta anlar öğretmeni dinlemez gibi görünür ama aslında dersi herkesten iyi anlamıştır:) Ben Mestan'ın öyle olduğunu umuyorum:) Aslında ummaktan ziyade öyle bir izlenim oldu bende.

O zaman bence konusmasi cok zor olmaz bundan sonra. Tabii benimkisi sadece bir yorum, vakit geciren, paylasimda bulunan sizsiniz ama daha once konusturma tecrubeniz olduguna gore siz daha iyi anlayabiliyorsunuzdur. Guzel haberlerinizi bekliyorum, konusmaya basladiginda mutlaka video paylasin forumda. Bol sanslar. :)

O zaman bence konusmasi cok zor olmaz bundan sonra. Tabii benimkisi sadece bir yorum, vakit geciren, paylasimda bulunan sizsiniz ama daha once konusturma tecrubeniz olduguna gore siz daha iyi anlayabiliyorsunuzdur. Guzel haberlerinizi bekliyorum, konusmaya basladiginda mutlaka video paylasin forumda. Bol sanslar. :)

Elbette video eklerim o günleri hayırlısı ile görebilirsek. Aslında daha önce tecrübeden ziyade öylesine konuşurken baktımki birçok kelimeyi söylemeye başladı devamı geldi sonrasında yani şans eseri desem yeridir. Ama Mestanın üstünde buradaki öğrendiklerimle daha yetkin bir şekilde duruyorum desem yeridir.İlginize ve önerilerinize çok teşekkür ederim. İyi geceler.

videoda gördümde kuşunuz konuşmaya başlamıştı nasıl başardınız bunu kendinize has bi öğretme şeklinizmi var ?

Selamlar :)
Bugun bilgisayarda videolari karistirirken kusumun eski videosuna denk geldim sizle de paylasmak istedim. Bu videoda muhtemelen 2 aylik civari, konusmayi ogrenirken cekilmis. Benim asil dikkatimi ceken daha dogru duzgun yuruyemiyorken ve bu kadar sakarken kendine zarar vermeden nasil buyumus oldugu. :) 20. saniyeye dikkat edelim.:rolleyes:
[YOUTUBE]https://youtu.be/Auts8bprxq0[/YOUTUBE]
https://youtu.be/Auts8bprxq0

Bu da bugun cekilmis bir fotografi:

VE4WgB.jpg