Karadeniz Pet

Cook onemli

• Konbuyu başlatan osman
  • Başlangıç tarihi
O

osman

Guest
bi çift muhabbet kuşu sahibiyim 7-8 aydır besliyorum ama bi problem var kuşun kafesini tülle kapladığım halde her yeri tüy ve yem ve yem kabuğu yapıyorlar ailem bu duruma şikayetci . buna bi çözüm bulmassak kuşlarımı evden atacaklar bi de iki kuşum yemleri gece yiyor sabah ve oğle yemiyor

akılıık yemlık al 8 lıraya yem kabuğuna care :)

geniş bir karton kutu bul çok yüksek olmasın kafesi içine koy ben öyle çözmüştüm zamanında + kuşu çıkarttığımda karton kutu ile oynuyodu yanlarında falan dolanıyodu :)

tüy için birşey diyemicemde yem için kabuksuz yem kullanabilirsin...

Akıllı yemlik kullanıyorum. En ufak bir yem parçası dahi düşmüyor yere. Sadece tüy zamanı bir iki tüy uçuştu o kadar. Tüy zamanı da kafesin tülünü biraz yukarı kaldırdım sorun çözüldü. Umarım bu bilgiler işine yarar.

herkeste aynı sorun var sanırım bi çözümü de yok. Sık sık alt temizliği yapılırsa kısmen etrafa saçılmasını engelleyebilirsin. Arkadaşın dediği gibi akıllı yemlikte yem dökülmesinde kısmen işe yarıyor

tülün yüksekliği kafesin yüksekliğinin yarısından fazla değil ise bu sıkıntı çok olur. bu sorunu ben bu şekilde çözdüm. sağolsun annem kafes yüksekliğinin 3/2 si kadar bir tül dikti, kafese taktık sorun yok şimdilik. bir de tül yırtık filan olabilir mi gözünden kaçmıştır belki.

Bu hobiyi yapiyorsak katlanmak zorundayız :) daha sık temizlersiniz olur biter :)

Ne demişler "gülü seven dikenine katlanır"

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

çok sıkıntı oluyorsa kafesin etrafına streç folyo sar,yem tüy bişey çıkmaz dışarı

box kafes kullancaksınız o zaman tek adet bile yapıyorlar fazla yem tüğ olmaz..

Geri