Karadeniz Pet

Çoook ACİL GİRİN

• Konbuyu başlatan LegoTR
  • Başlangıç tarihi
L

LegoTR

Guest
Bizim kuşumuz 4 aylıktı cinsiyetini bilmiyoruz doğalı 4 ay oldu ve 1 haftadır vahşileşti sonra bugun yumurtladı içinden yavru çıkarmı ve napmamız lazım? NEDEN OLDU?

erkek var mı kafeste eğer kafeste erkek yoksa kızgınlık yumurtasıdır dişinizin döllenmediği için yavru çıkmaz

İlginç şok oldum :eek:

4 aylık yavrudan yumurta çıkmasına şok olduk desek

erkek var mıydı kafesinde??? çok ilginç :S

kızgınlık yumurtası yavru falan çıkmaz daha kendisi yavru nasıl kızışmış ona da şaşırdım kullandığınız yemin içinde kızıştırıcı falan var mı :)

bilmiyorum normal vitaminli yem alıyoruz kuşcudan bide suyuna vitamin koyuyoruz :)

Sularına ekstra vitamin koymayın. Sürekli kullanmak için iyi değildir. Meyve sebze yulaf yedirin kuşlarınıza

vitamin koyduğun suluğu 2-3 günde tazelemeni öneririm ,

aynen kızgınlık yumurtası erkek olmadan zaten yavrru cıkmaz bırak kendı atsın veya kırsın ellleme kuşu pisokopata baglarsın sonra

kuş ya4 aylık değil yada aşırı derece vitamin verilmiş yumurta kızgınlık yumurtası fakat ilginç olan 4 aylıkken olması..

Gereksiz dozda ve devamlı kullandigimiz vitaminler kuşların doğal özelliklerini böyle etkiliyo maalesef. Mümkünse kuşları sebze meyveye alistiralim. Meraklı hayvanlar oldukları için mutlaka tadına bakacaklardir

4 aylıkken ilginç olmuş :)
sonu ne oldu yumurtanın, sizmi attınız yavru anne adayı mı kırdı?

arkadaşlar merhaba.
aynı durum bende de var. mart ayının başında yumurtadan çıkan 2 yavruyu aynı kafese almıştım. geçenlerde baktım dişi yerde eşelenip duruyo. ceresi filan da dönmüş.2 güne kalmadı yumurtladı.daha kendisi yavru.bizde çok şaşırdık ama olabiliyormuş demek...

Geri