Karadeniz Pet

Çöp Evden 73 Hayvan Çıkarsa

Murat KARAYILAN

Onursal Üye
Arkadaşlar bu haberi duyar duymaz sizinle paylaşmak istedim şok oldum.
Çöp evden hayvanat bahçesi çıktı

Kadıköy'de bir evden kötü kokular geldiği ihbarını değerlendiren Belediye ekipleri, gördükleri manzara karşısında şok oldu.

Hayvanat bahçesini andıran çöp evden aralarında kirpi, fare, kaplumbağa ve hamsterlerın da bulunduğu 73 adet hayvan çıktı. Hayvanlar, Kadıköy Belediyesi'nin hayvan barınağına götürüldü.

Kadıköy Belediyesi, Yeldeğirmeni'nde bir ev ile ilgili gelen şikayetler üzerine harekete geçti. Esin Y.'nin kızı ve annesi ile birlikte yaşadığı 3 katlı ahşap eve giden ekipler, gördükleri manzara karşısında şok oldu. Çöplerle dolu evde ayrıca 30 köpek
17 kedi
13 fare
3 hamster
1 kirpi
3 papağan
6 kaplumbağa
bulundu. Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk de çöp eve gelerek incelemelerde bulundu. Yapılan incelemeler ardından çöpler evden boşaltılırken, havyanlar Kadıköy Belediyesi Havyan Barınağı'na götürüldü. Evdeki bulunan hayvanlar içerisinde yer alan kirpi, papağan ve kaplumbağa ise Orman Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi.

Veteriner Hekim Süleyman Elçin, "Şu an hayvan sevkiyatı devam etmekte. 3 araç gönderdik. Şu anda en üst katta köpek, laboratuvar fareleri gibi hayvanlar var. 60'a yakın havyan boşaltacağın gibi görünüyüro. Ayın şahsın 4. kez farklı adreslerdeki evini boşalttık. Çeşitli evlere genelde mal sahibinin haberi olmadan işgal ediyorlar. İdari para caezası uygulayacağız bu kez de bir kat arttıracağız" dedi.

Bir vatandaş ise, "Haddinden fazla koku oluyordu. Daha çok arka tarafta oturanları etkiliyordu çünkü onlar bahçeyi kullanıyordu. Yaklaşık 2 yıldır bu durum böyle. Ekipler geliyordu ancak kapıyı açamıyordu. Bu kez açtılar. İyi de oldu" diye konuştu.

durum ortada zaten içler acısı iyiki girebilmişler içeri

İçler açısı bir durum. Evin o haline mi yanayım, hayvanların orada ne şartlar altında yaşadıklarına mı yanayım şaşırıp kaldım. Fareleri kastetmiyorum tabii. :D Gerçekten hayvanat bahçesinden farksız.

İlk resimdeki flat coated retriever benim ilk köpeğimin cinsinden çok güzel bir köpek ama kötü şartlarda bakılmış sağlık sorunları olma riski çok yüksek bir cins umarım ileride sağlıklı bir aile bulur bütün hayvanlar

Televizyonda papağanlardan kakadu papağanıda vardı oda muhammet kuşu kafesinde duruyordu.Ve kakadu konuşuyordu.

kuşlar nasıl durmuş o pislikde bilmem gerçekten. :S

Pislik insanlar kendileri gibi kuşlarıda o ortamda yaşatıyorlar.Dikkatimi çeken ise şu köpeklerin hepside iyi cinsli papağanlar vs öyle çalmışlar.

murat paylaşımın için teşekkürler.okadr hayvan nasıl aynı yerde durmuş kediler köpekler aklım almıyor yaa.

Köpek bağlasan durmaz diye bir laf vardır adam bu pisliğe 30 köpek tıkıştırmış.İyi ki girip müdehale etmişler..

Mahalleli kokudan duramamış polislere haber vermiş.