Karadeniz Pet

Coşan kuşumuza dişisini aldık bir bakın bilgi verin :)

Ensar YILMAZ

Paylaşımcı Üye
Arkadaşımın erkek kuşuna bir dişi aldık geldik sıcağı sıcağına paylaşmak istedim hemen.

Erkek kuşu bir hatırlayalım önce isterseniz :)

[YOUTUBE]q-uLOD0bMnA[/YOUTUBE]

Buda yeni aldığımız dişi, kızgın tahminim 8 aylık ve üstü. Sizlerin görüşleri nedir. Eş tuttarlarsa çiftleşmeleri ne kadar sürer, şuan dişi tamamen kızgın durumdamı ve erkekle anlaşana kadar kızgınlığı geçermi ?

Bunların dışında verebileceğiniz yavru büyütme bakım gibi tavsiyeleri de bekliyoruz.

Dişimiz;

Bu kuş unutulur mu? Hatırlatmaya gerek yoktu. :D Dişi kızgın. Ortama alışması, eş tutması, çiftleşmeleri zor bilinir. Tahminim eş tutarsa en geç 2 aya çiftleşirler.

Kuşun ceresi tmm kızışmışta cere beyazladığındada yavru verir çifleşirler benim kuş hep beyaz nerdeyse 45 güne yavru verir üreticilerde söylüyo ztn. Ancak şu var hayatında henüz hiç ceresi kahverengi olmamış kuş erginleşmemiş demektir yavru veremez henüz demek daha doğru öyle bi kuş için. Seninki ise eş tutarsa bikaç aya ancak çifleşir. Keşke damadı götürüp kızı beğendirseydin kuşçuda

Arkadaşın kuşu çokta imkanımız yoktu bakalım eş tutup tutmadıgını 10 güne anlarız tutmazlarsa değiştiririz zaten. Eş tutarlarsa sıkıntı yok en geç 2 aya alırız yavruları demekki iyiymiş :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:38 -->-> Daha önceki mesaj 19:35 --

Suan kafesleri yan yana erkek baya istekli salın beni diyor adeta :) salınca kafesinden inmiyo disının opmeye çalışıyo hayırlısı bakalim

Arkadaşın kuşu çokta imkanımız yoktu bakalım eş tutup tutmadıgını 10 güne anlarız tutmazlarsa değiştiririz zaten. Eş tutarlarsa sıkıntı yok en geç 2 aya alırız yavruları demekki iyiymiş :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:38 -->-> Daha önceki mesaj 19:35 --

Suan kafesleri yan yana erkek baya istekli salın beni diyor adeta :) salınca kafesinden inmiyo disının opmeye çalışıyo hayırlısı bakalim

Kuslari yan yana koyun. Kasima, opusme olursa buyuk ihtimal tutar. 5 dk da tutup tutmayacagi belli olur.

merhaba arkadaşlar kuslar benim bugun 1-2 saat önce kusları aynı kafese koyduk ensar arkadasımla benim erkek bildiginiz üzere biraz coşuk bişey koyar koymaz dişinin yanına gitti ve bacagını üstüne atmaya ugrastı dişi izin vermedi sonra benim erkek dişiye yem vermeye basladı biraz dişi sönük kaldı ve yedi sonra benim erkek kasımaya basladı ardından dişi onu biraz cık kasıdı falan sonra tekrardan yem vermeler falan tabi ama biraz dişi yeni oldugu icin hayla sitresli arada kafa falan attı benim erkege öyle 10-15 dk durdular benimki baya ugrastı falan en sonunda bugunluk yeter dedik ayırdık kafesleri odandan cıkarken 5-10 dk daha baktık onlara ayrı kafeste iken birbirlerine yakın oturuolar kafalarını birbirlerine falan uzatıolardı elimizde videosu falan var koyabilirsek koyucaz ensar arkadasım halleder büyük ihtimal onu :)

işallah güzel yavrularımız yakında gelir :D

İnşallah kardeşim bizimki daha toy egitcezde 1 yasinda olucakta öyle alicaz yanina bir es daha 3 aylik

[MENTION=11242]erdemcan[/MENTION], seninki de bu kuştan 2,5 ay kadar küçüktür en fazla kuş 5 - 5,5 aylık durum ortada :) aldık yanına 7-9 aylık bir kızgın dişi alıştırma aşamasındayız bizde bakalım [MENTION=10439]KORDON[/MENTION] halilin dediği gibi erkeğin verdiği yemleri yedi dişi ancak daha bir kaç saat olduğundan geleli stresli, hem istekli hem istemiyor gibi ittiriyor gagalıyor bazen kaşıyor filan bakalım birkaç gün tutucaz öyle ayrı kafeslerde yan yana. ilk günlerden dişiyi zorlamayalım fazla erkek rahat durmuyo dişi bir kaç gün kendine gelsin bi kanı kaynasın bakalım :)

Haberleri burdan paylaşırız zaten, 10 dk bi yan yana koyduk videosu var halil gelince yükleriz onuda :)

[MENTION=10273]Ensar YILMAZ[/MENTION] bu kuşlar eş olsun hemen yumurtlarlar dişi kuş cok kızışmış ceresinden beli bendeki dişide böyleydi cere kızgınlık yumurtası yaptıydı eşe atım 1 ay oldu olmadı hemen yumurtladılar 10 gün gözlemle dişi arada erkege kızza bilir irdeleye bilir yuvayla ilgisi nasıl

[MENTION=10273]Ensar YILMAZ[/MENTION] bu kuşlar eş olsun hemen yumurtlarlar dişi kuş cok kızışmış ceresinden beli bendeki dişide böyleydi cere kızgınlık yumurtası yaptıydı eşe atım 1 ay oldu olmadı hemen yumurtladılar 10 gün gözlemle dişi arada erkege kızza bilir irdeleye bilir yuvayla ilgisi nasıl

Lutfen yardimci olurmusun Dün yuvalikda bit farkrtdim buyuk ihtimal talaslardan oldu talas kullanmak istemiyorum artik onun yerine deniz plaj kumu koysam bi miktar ?

[MENTION=11267]Tayyar41[/MENTION] yuvada yavru varmı dişi veya erkek kuşlarınıza bit bulaşmışmı kanat altlarına vs iyice bakın yuvada yavru olup olmadını yazarmısınız

Son düzenleme:
[MENTION=11267]Tayyar41[/MENTION] yuvada yavru varmı dişi veya erkek kuşlarınıza bit bulaşmışmı kanat altlarına vs iyice bakın yuvada yavru olup olmadını yazarmısınız

Yavru yok disi yeni yeni yuvayla ilgilenmeye basladi dun cok kasindiklarini farkrtdim yuvalikta bit buldum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:44 -->-> Daha önceki mesaj 16:42 --

@yusufkral Gecede avisprey spreyledim kuslari altliklarini yikadim yuvaligidacikqrip balkona koydum

tm oz zaman yuvalıgı cıkart ılık suda yıka kafeside baştan sone yemlik tünek vs yıka kuşlarada bak bit varmı diye varsa bit sipreyi al kafası hariçl her tarafına sık yuvayu kuruyana kadar dışarı as kurusun sonra kuşlara verdigin yemlerden yuvaya dök

tm oz zaman yuvalıgı cıkart ılık suda yıka kafeside baştan sone yemlik tünek vs yıka kuşlarada bak bit varmı diye varsa bit sipreyi al kafası hariçl her tarafına sık yuvayu kuruyana kadar dışarı as kurusun sonra kuşlara verdigin yemlerden yuvaya dök

Kum koymayiyim mi deniz konu

kuma gerek yok istersen koy amam kum komak istersen normal kuş kumu işe yarar o kum salık acısından biraz sorun olur gözü felan kızarma yapa bilir
ben yam kulanıyprum amam temizlemen lazım oluyor yavrular cıktıktan sonra 5 günde -7 günde bir [MENTION=11267]Tayyar41[/MENTION]

[MENTION=6218]yusufkral[/MENTION] Daha yuvalık takmadık dişiyi dün akşam aldık. Bir kaç gün yan yana bekletiyoruz ondan sonra aynı kafese koyup bakıcaz durumlarına bir kaç günde öyle dururlar baktık sıkıntı yok yuvalığıda takarız hemen. Birazdan video paylaşıcam yeni konuda dün akşam bir 5 dk lığına bir araya koyduk ne tepki vericekler diye izlerseniz yorumlarınızı almak isteriz :)

[MENTION=10273]Ensar YILMAZ[/MENTION] ben köydeyim wınla zor zoruna giriyorum msaş ve fotolara baka biliyorum malesef video izleyemem acmaz amam foto yolarsan baka bilirm :)

tm işte erkke kuş yem vermeye calışıyor bence birleştir 2 gün sonrada yuva tak erkegin ceresi penbe çiftleşmeye hazırmı yani sperimi varmı

Geri