Karadeniz Pet

Covey 67 yem gözlemlerim.

deniz kom

Paylaşımcı Üye
MErhaba arkadaşlar,
bir süredir çuval yem arayışı içerisindeydim ve sonunda covey 67 yeme kadar kıldım. öncesinde bayağı araştırma yaptım, içerik, temizlik, kalite ve son kullanım tarihi olarak. ilk hedefim deli nature 67 olsa da onu bulmak imkansız gibi. Sonrasında Natural Karışık Muhabbet Kuşu Yemi ve Nature And Science Karışık Muhabbet Yemi arasında kalmışken covey çıktı karşıma. içeriği benim besleme düzenime uyuyor. ayrıca tohumlar çok kaliteli ve tozsuz. cidden çuvalın dibine kadar indim yemi bölerken hiç toz olmadı.
son kullanma tarihi 12.2016.

kuşlarıma verdim, zevkle yiyorlar. belki bir fikir olur ihtiyacı olanlara.
20160114_201854.jpg

20160114_201849.jpg

hani yemi bölerken derken şaka da değil, sağlam böldüm :D
yavrusuz dönemde 1 haftada 1 paket bitiyor, 2 çift bende var. yavrulu dönem semiriyorlar. hep taze kalsın diye boşta duran bir dolabıma koyuyorum böyle :)
20160114_204739.jpg

Son düzenleme:
MErhaba arkadaşlar,
bir süredir çuval yem arayışı içerisindeydim ve sonunda covey 67 yeme kadar kıldım. öncesinde bayağı araştırma yaptım, içerik, temizlik, kalite ve son kullanım tarihi olarak. ilk hedefim deli nature 67 olsa da onu bulmak imkansız gibi. Sonrasında Natural Karışık Muhabbet Kuşu Yemi ve Nature And Science Karışık Muhabbet Yemi arasında kalmışken covey çıktı karşıma. içeriği benim besleme düzenime uyuyor. ayrıca tohumlar çok kaliteli ve tozsuz. cidden çuvalın dibine kadar indim yemi bölerken hiç toz olmadı.
son kullanma tarihi 12.2016.

kuşlarıma verdim, zevkle yiyorlar. belki bir fikir olur ihtiyacı olanlara.
20160114_201854.jpg

20160114_201849.jpg

Güle güle kullanın hayırlı beslemeler. Peki tek muhabbet kuşu için besleyici bir marka adı verebilirmisiniz lütfen?

versele laga alabilirsiniz. eğer bölünmüş bulabilirseniz deli nature.

Keyifle kullanin, deli nature 67 yoksa bunlarda
kullanılabilir. toz suz olmasi iyi, icindeki karışım da zengin
Olmasi laxim. Feshane de incelemistim.

versele laga alabilirsiniz. eğer bölünmüş bulabilirseniz deli nature.

Anladım versale laga markası çopk geçiyor sanırım çok kaliteli.

Deli nature bölünmüş derken üstad büyük cuval olarak mı satılıyor.?

Son düzenleme:
Teşekkürler, içeriğine dikkat ettim. üretim için ideal miktarlar. kanarya yemi oranı %30 civarında görünüyor. tohum kalitesi de güzel. ihtiyacı olanlara öneririm.

Keyifle kullanin, deli nature 67 yoksa bunlarda
kullanılabilir. toz suz olmasi iyi, icindeki karışım da zengin
Olmasi laxim. Feshane de incelemistim.

Deli nature çuval satılıyor ancak bazı yerlerde bölüyorlar. gerçi ben karşılaşmadım ama elde kalanlar olabiliyor. bir bakın isterseniz.

Anladım versale laga markası çopk geçiyor sanırım çok kaliteli.

Deli nature bölünmüş derken üstad büyük cuval olarak mı satılıyor.?

Tamamdır üstad bir araştırayım teşekkürler.

Son karışımım.

Versele laga prestige
Versele laga premium
Versele laga aspur

oran;

1-1-1

Süper oldu foto ekte.

Son düzenleme:
[MENTION=6541]deniz kom[/MENTION] sizin tavsiyelerinize ve yem içeriğine güvenerek 1 çuval Covey 67 aldım dediğiniz gibi temiz kaliteli tavsiye ederim.

12576180_528431360672919_1191379173_n.jpg

12576130_528431364006252_1804652562_n.jpg

12607148_528431327339589_1356260156_n.jpg

Son düzenleme:
güzel yöntem :)
bende kapağı silikonlu varil aldım.iki cuval yani 50 kg yemi 1 ayda bitiriyorlar.yamyam gibi oldular :)havalar sogudugundan yem tüketimi artıyor.

güzel yöntem :)
bende kapağı silikonlu varil aldım.iki cuval yani 50 kg yemi 1 ayda bitiriyorlar.yamyam gibi oldular :)havalar sogudugundan yem tüketimi artıyor.

Kaç bin kuş var sende üstad o ne öyle :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:09 -->-> Daha önceki mesaj 19:08 --

versele laga prestige kullanıyorum içerğindeki aspur yeterli değilmi,ne kdar aspur eklemeliyim.

Merhaba %9 bence düşük bir oran.Ben %30 seviyelerine çıkartıyorum.1 kg yeme yarım kilogram katıyorum.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:09 -->-> Daha önceki mesaj 19:08 --

Merhaba %9 bence düşük bir oran.Ben %30 seviyelerine çıkartıyorum.1 kg yeme yarım kilogram katıyorum.

Merhaba kiloya 250-300gram koysam yeterli o zaman.Bu oran yaz kış aynımı.Bilgilendirmen için sağolasın.

salmada hiç saymadım saymamda ama maşallah 40 50 kuş vardır herhalde :) bin tabi mübalağa :D ama gerçekten salmaya yem dayanmıyo :) 3 akıllı yemliği komple bitiriyorlar artı tabandaki yemliği komple bitiriyorlar artı yaptığım mamanın yarısını ve attığım dal darıları bitiriyorlar :)salmada israf yok :D 16 takım var yavrulularda aşağı yukarı bir dolu akıllığı hemen hemen bitiriyor mama yapmadıgım zamanlarda.gerçekten yem ve mama büyük sıkıntı oldu bu ara kafesleri değiştireceğimden dolayı dinlenmeye aldım biraz kuşlarda bende rahatladım.
büyük salma kuşlara güzel bana deil anlıyacağın :D uçtukça yem yiyor şerefsizler :)
belki benimkide mübalagdır ama aşagı yukarı 1 ayda tüketiyorlar iki cuval yemi :(
oyüzden sordum kafes içi yemliği israf oluyorsa benim için sıkıntı.üzerinede tünediklerinden hem yem hemde yemlik dışkı dollar büyük ihtimalle.oyuzden tespitlerınızı sordum

salmada hiç saymadım saymamda ama maşallah 40 50 kuş vardır herhalde :) bin tabi mübalağa :D ama gerçekten salmaya yem dayanmıyo :) 3 akıllı yemliği komple bitiriyorlar artı tabandaki yemliği komple bitiriyorlar artı yaptığım mamanın yarısını ve attığım dal darıları bitiriyorlar :)salmada israf yok :D 16 takım var yavrulularda aşağı yukarı bir dolu akıllığı hemen hemen bitiriyor mama yapmadıgım zamanlarda.gerçekten yem ve mama büyük sıkıntı oldu bu ara kafesleri değiştireceğimden dolayı dinlenmeye aldım biraz kuşlarda bende rahatladım.
büyük salma kuşlara güzel bana deil anlıyacağın :D uçtukça yem yiyor şerefsizler :)
belki benimkide mübalagdır ama aşagı yukarı 1 ayda tüketiyorlar iki cuval yemi :(
oyüzden sordum kafes içi yemliği israf oluyorsa benim için sıkıntı.üzerinede tünediklerinden hem yem hemde yemlik dışkı dollar büyük ihtimalle.oyuzden tespitlerınızı sordum

Yaklaşık 6 gün oldu daha temizlemedim yemliklerini ve standı.Garip ama pislik yok :) Tabana yemlik koyduğumda zaman zaman içinde rastlıyordum.Burda rastlamadım henüz.Sadece 1 gözde dişi var 4 tane onlar yiyorlar yem çıkarmıyorlar tırtıklayıp.Tek o sıkıntı oldu :)

Son düzenleme:
biliyorum konu eskidi ama 3 hafta sonunda yorumlarımı eklemek istedim.
arkadaşlar tüm kuşlarım bu yemi fazlasıyla iştahla tüketiyorlar. hiç tane ayırmıyorlar. bana gelen oldukça yıpranmış bir çift vardı. 2 haftada vitamin ve mineral takviyesiyle de toparlandılar. versele laga ile besliyordu eski sahipleri. bu yemi daha fazla sevdiler. akıllı yemliğin toplama haznesini 2 günde tamamen dolduruyor bu çift. benim diğer çiftler de aynı şekilde. hatta fazla tüketimden dolayı göbeklenmeler başladı :D
tavsiyemdir, severek yiyorlar. temiz ve kaliteli bir ürün. bitince yeniden alacağım :)

Geri