Karadeniz Pet

Çözüm bulamıyorum.Hala ölüyorlar

kurtcan

Meraklı Üye
Aşağıda bulunan yavrudan 6 adet vardı yuva içerisinde hepsi 1-2 gün ara ile öldü arkadaşlar.
Bu problemi 2-3 çiftimde yaşıyorum.
Size kriterleri sayayım ona göre lütfen bir çözüm bulalım artık.
1)Mama haftada bir veriyorum
Mama içeriği ; Prinç unu,Mısır unu ,Nişasta ,yer fıstığı(rendelenmış) , Cici bebe (sütlü)
2) Yemi petshop larda satılan içerisinde (kızıl darı ,ak darı ,kanarya yemi ve siyah tohumlar olanlardan alıyorum.
3) kuşların odası ,benim odam.Ama tamamen kuşlara ayırmış durumdayım.
Hiçkimse girmez ve rahatsızlık verici bir durum yaratılmaz.
4)Yuvalarından bit yada parazit yoktur.
5) Yemleri ve suları düzenli olarak hergün değiştirilir.

Aşağıda bulunan yavrudan 6 adet vardı yuva içerisinde hepsi 1-2 gün ara ile öldü arkadaşlar.
Bu problemi 2-3 çiftimde yaşıyorum.
Size kriterleri sayayım ona göre lütfen bir çözüm bulalım artık.
1)Mama haftada bir veriyorum
Mama içeriği ; Prinç unu,Mısır unu ,Nişasta ,yer fıstığı(rendelenmış) , Cici bebe (sütlü)
2) Yemi petshop larda satılan içerisinde (kızıl darı ,ak darı ,kanarya yemi ve siyah tohumlar olanlardan alıyorum.
3) kuşların odası ,benim odam.Ama tamamen kuşlara ayırmış durumdayım.
Hiçkimse girmez ve rahatsızlık verici bir durum yaratılmaz.
4)Yuvalarından bit yada parazit yoktur.
5) Yemleri ve suları düzenli olarak hergün değiştirilir.

kardeşim kuslara ne kadar vitaminli faydalı olsada cicibebe vermeyın yaa arkadaşım o cicibebe o minicik daha yavru ya veriyorsun ana kusuyorda gidiyor işte ona cicibebe şişirir baksana kursak dolu kus sindiremez vermeyin ya buyuk kuslarada vermem ben mesela tavsiyem verme birde öle dene sorun çozulecektir mamayada herşeyi karıştırma

şunlar yeter yumurta sarısı beyazı kabukları rendele 1 havuc yeter

kardeşim kuslara ne kadar vitaminli faydalı olsada cicibebe vermeyın yaa arkadaşım o cicibebe o minicik daha yavru ya veriyorsun ana kusuyorda gidiyor işte ona cicibebe şişirir baksana kursak dolu kus sindiremez vermeyin ya buyuk kuslarada vermem ben mesela tavsiyem verme birde öle dene sorun çozulecektir mamayada herşeyi karıştırma

Mama için önerdikleriniz yeterli mi?
Bir de sanırım Adanalısınız .Tanışmak isterdim :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:52 -->-> Daha önceki mesaj 22:50 --

Ayrıca birde şöyle bir durum var.Yavrular 2-3 günlük iken de öldükleri oluyor.Yani mamaya denk gelmeyenler.

Mama için önerdikleriniz yeterli mi?
Bir de sanırım Adanalısınız .Tanışmak isterdim :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:52 -->-> Daha önceki mesaj 22:50 --

Ayrıca birde şöyle bir durum var.Yavrular 2-3 günlük iken de öldükleri oluyor.Yani mamaya denk gelmeyenler.

tanısalım tabi kardeşim yavrular 2-3 gunlukkken ölüyorsa siyah nokta hastalıgıda olabilir. ama illa bu diyemem çiftlerin yavruları ezebilir ... beslemeyebilir bir çift vardır yavruyu 20 gunde yuvadan atlatır yeme dusurrur bi çift vardır 35 gunde hala yuvadadır yani bunada şahit oldum arkadaşın kusunda yavruları baska eşin altına sürebilirsin bu sorun hep aynı çiftlerdemi oluyor ? mama içinde yumurta yı rendele kabuklarınıda minik minik yap ez iyice sonra 1 havuc rendele bu aslında yeterlidir ... ama satılan paket olarak mamalar var sarı şekilde onuda karıştırabilirsin içine ... bunlar yeterlidir ....

tanısalım tabi kardeşim yavrular 2-3 gunlukkken ölüyorsa siyah nokta hastalıgıda olabilir. ama illa bu diyemem çiftlerin yavruları ezebilir ... beslemeyebilir bir çift vardır yavruyu 20 gunde yuvadan atlatır yeme dusurrur bi çift vardır 35 gunde hala yuvadadır yani bunada şahit oldum arkadaşın kusunda yavruları baska eşin altına sürebilirsin bu sorun hep aynı çiftlerdemi oluyor ? mama içinde yumurta yı rendele kabuklarınıda minik minik yap ez iyice sonra 1 havuc rendele bu aslında yeterlidir ... ama satılan paket olarak mamalar var sarı şekilde onuda karıştırabilirsin içine ... bunlar yeterlidir ....

Özelden telefon yazarsanız ararım sizi.

şöyle söyliyim altlarından boş yumurtaları almayın sorun çözülür.

Maalesef kuşlarınızda siyah nokta virüsü var. Karın bölgesinde sağ
ayağının bulunduğu bölgeye bakarsanız anlarsınız. Virüslü kuşlarınızı
diğer kuşlarınızdan uzak tutun. Bulaşma ihtimali yüksek. Geçmiş olsun.

Maalesef kuşlarınızda siyah nokta virüsü var. Karın bölgesinde sağ
ayağının bulunduğu bölgeye bakarsanız anlarsınız. Virüslü kuşlarınızı
diğer kuşlarınızdan uzak tutun. Bulaşma ihtimali yüksek. Geçmiş olsun.

Emin misiniz ?
Siyah nokta hastalığı böyle mi oluyor ?

Son düzenleme:
Çok geçmiş olsun. Kursak dolu, bitte yok. İnşallah bir daha yaşamazsın.

Kum var mı kafeste?
Benim erkeği inceliyorum yavru geldiğinden beri kum alıp yuvaya götürüyor. Doğası gereği gerekiyor olabilir. Kursak dolu çünkü.
Ya d annesi eziyor va olabilir mi? Havasızlıktan falan da ölenilir belki.
Karabenek için ise nasıl anlaşıldığını bilmiyorum yalnız ufak ve bağışıklık sistemi zayıf olab hayvanlarda gösterir kendini.
Ayrıca sağlam bireyler taşıyıcısıdır özellikle anne kuş. Eğer anne gastayaa yavrularada geçer.

Kum var mı kafeste?
Benim erkeği inceliyorum yavru geldiğinden beri kum alıp yuvaya götürüyor. Doğası gereği gerekiyor olabilir. Kursak dolu çünkü.
Ya d annesi eziyor va olabilir mi? Havasızlıktan falan da ölenilir belki.
Karabenek için ise nasıl anlaşıldığını bilmiyorum yalnız ufak ve bağışıklık sistemi zayıf olab hayvanlarda gösterir kendini.
Ayrıca sağlam bireyler taşıyıcısıdır özellikle anne kuş. Eğer anne gastayaa yavrularada geçer.

Ne tür bir kum koymalıyım.Ve diğer söylediğiniz kalıtımsal problem ne olabilir sizce ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:33 -->-> Daha önceki mesaj 09:32 --

Çok geçmiş olsun. Kursak dolu, bitte yok. İnşallah bir daha yaşamazsın.

Bu çiftte 3.problem hocam

Ne tür bir kum koymalıyım.Ve diğer söylediğiniz kalıtımsal problem ne olabilir sizce ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:33 -->-> Daha önceki mesaj 09:32 --

Bu çiftte 3.problem hocam

Kalıtımsal bahsettiğim karabenek hastalığı yani bakterisi.
Kum kuş kumu. Taşlık için gerekli olur. Sindirim için. Duymuşsunuzdur yada kullanıyorsunuzdur kum?

Emin misiniz ?
Siyah nokta hastalığı böyle mi oluyor ?

Bana göre üzülerek söylüyorum Siyah nokta. Fotoğraf lara bakarsanız
karın bölgesinde sağ ayağın üzerindeki siyah lekeyi görebilirsiniz.
araştırmalarınızı bu doğrultuda yaparsanız daha iyi Sonuç alırsınız.
Kesinlikle bu virüsü taşıyan kuşlarınızı diğer sağlıklı kuşlarınızdan
uzak tutun bulaşıcıdır. Kuşları üretimde kullanmanızı tavsiye etmem
Tekrardan geçmiş olsun

Bana göre üzülerek söylüyorum Siyah nokta. Fotoğraf lara bakarsanız
karın bölgesinde sağ ayağın üzerindeki siyah lekeyi görebilirsiniz.
araştırmalarınızı bu doğrultuda yaparsanız daha iyi Sonuç alırsınız.
Kesinlikle bu virüsü taşıyan kuşlarınızı diğer sağlıklı kuşlarınızdan
uzak tutun bulaşıcıdır. Kuşları üretimde kullanmanızı tavsiye etmem
Tekrardan geçmiş olsun

Peki ama üretici abimden altında büyümüş olan yavrlulu bir şekilde getirdiğim kuşların ,benim burada ölmesi garip.

Geri