Karadeniz Pet

Cümleten Hayırlı Günler / SelamunAleyküm/ Merhaba

Aaaaa

Paylaşımcı Üye
Başlık biraz garipsenebilir fakat ben isteyen istediğini cevaplasın diye yazdım :D Neyse konuyu uzatmadan girelim mevzuya.. İyi forumlar herkese ben Abdullah 20 yaşımdayım Kocaeli Üniv.'de Gıda Teknikerliği okuyorum ve İstanbul'da oturuyorum. Bugün yeni bir yavru muhabbet kuşu aldım. Daha önce 2 tane daha kuş almıştım bu 1 ay içinde 2side 1 hafta 10 gün sonra öldüler. Daha çok araştırma yaptım ilk 10 gün ellemeyecekmişiz kuşu. Ben sürekli elime almaya çalıştım sürekli dokundum kuşa. Kaçmıyordu ama omzumda kafamda elimde geziyordu 2side sıkıntı yoktu yemek yapıyordum 2si de omzumda izlerdi.. Sonradan birşey daha öğrendim, kafesi sıcak yer olsun diye kaloriferin yanındaki masaya koymuştum fakat burası pencere dibiydi, meğerse orada olan hava akımı yüzünden yavrular hasta olup ölebilirlermiş. 2. kuşum zaten 3. gününde hapşırmaya başlamıştı. Neyse yeni kuşum yeşil renkte. Aldığım üretici erkek olduğunu söyledi 30-40 günlük bir kuş. Kafesi de yeni aldım herşeyi yeni aldım nolur nolmaz diye. Yemine biraz kum karıştırdım petshoptan alıp; sindirimi kolay olsun diyeymiş. Yüksek ve pencereden uzak biryerde şu an kafesi. Yakında fotoğraflarını çekip koymayı düşünüyorum. Okuyan gözlerinize sağlık, şimdiden hoşbulduk herkese iyi forumlar iyi günler :)

ımmm ben bu başlıklarda aleyküm selamı seçtim :))))))

hoş geldiniz iyi formlar

teşekkürler, hoşbulduk :)

Merhaba kardeşim hoşgeldin umarım kalıcı olursunuz çünkü gerçekten çok güzel bilgiler var bu forumda :) . Merakla bekliyorum fotoğrafları :D

Sanada hayırlı günler / Aleyküm selam ve Merhaba.

İnşallah sıkıntısız beslersiniz. Eski hataları tekrarlamayıp araştırma safhasına geçmişsiniz. Bu açıdan güzel bir durum.

Aleyküm selam hoş geldiniz .
Bu sefer ki kuşunuz uzun ömürlü olur inşallah :)

HoşGeldin abi :D

Sağolun abiler kardeşler. Bakalım daha dikkatli olacağım inşallah çünkü artık sıktı. Bu akşam koyarım kuşun fotoğrafını büyük ihtimalle 3-4 saat sonra en geç. Konuyu nereye açmalıyım resimi atarken bu konuda yardım edermısınız.

hoşgeldiniz hayırlı olsun,kafesi radyatörün önüne koymak sıcak olması açısında iyi bişey ama pencereden soğuk gelmesi yüksek ihtimal, bu yüzden radyatörün üzerinden doğru kafesin üzerine doğru bir örtü koyarsanız dışarıdan gelecek soğuktan kafesinizi korumuş olursunuz, şahsen ben öyle yapıyorum erzurum soğuğundan bütün kuşlarımı böyle korumaya çalışıyorum, yavrulu çiftim dahil bütün kuşlarım iyi durumda

önerin için teşekkür ederim dostum, deneyeceğim.

kumu yeme katıp vermişsin.ufak mamalık varsa onun içine koy.kuşun istediği zaman oradan kullanır

teşekkür ederim hoşbuldum abicim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:51 -->-> Daha önceki mesaj 16:51 --

içinde karışık olmasının zararı olur mu peki abi?

ben içinde karışık olmasının zararı olmaz diye düşünüyorum ama koyduğunuz kum yemliğin dibine çöker, bu şekilde yeme ihtimali yok

merhaba hoş geldin kardeşim umarım faydalanacağın bilgilere ulaşırsın ufaklığınada bol sağlıklı yaşamlar kuşunu eğitim amaçlımı bakacaksın üretmek için mi?

merhaba hoş geldin kardeşim umarım faydalanacağın bilgilere ulaşırsın ufaklığınada bol sağlıklı yaşamlar kuşunu eğitim amaçlımı bakacaksın üretmek için mi?

Yok ben zevk ve hobi için aldım konuşturmak ve kendime dost edinmek için aldım :)

aleykum selam hoş geldin kardeşim, 3. kuşun hayırlı uğurlu olur sağlıklı sıhhatli büyütürsün inşallah.sağlıklı hobiler dilerim...