Karadeniz Pet

Cümletten selamün aleyküm.. Bi sorum olucaktı yardımcı olursanız sevinirim..

bomotoy

Meraklı Üye
Sa ustalar.. ben erkek muhabbet kuşuma dişi muhabbet aldm erkek 2 yaşında var dişi 1 ikisi de kızmış durumda şuan ama yaklışık 4-4.5 ay oldu dişi yumurtlamadı yuvalıkla bile ilgilenmiyor bazen bakıyor öyle sonra yuvalığın en uzak köşesinde duruyor erkek giriyor yuvalığa sizce ne anlama gelir veya eş değişimi mi yapsam ?? yardımlarınızı bekliyorum saygılar...:confused: :confused: :confused: :/

Son düzenleme:
Kafesinizin ve kuşlarınızın fotolarını koyabilirseniz daha iyi yardımcı oluruz.. kuşlarınızın kızışmalarından daha ziyade eş tuttular mı, bu önemli.. eğer eş tuttuklarından eminseniz bakım koşullarını gözden geçirmeniz gerekiyor.. bunun için de fotograf koyarsanız daha iyi olur.

A2o6Dv.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:54 -->-> Daha önceki mesaj 16:48 --

glNVgZ.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:55 -->-> Daha önceki mesaj 16:54 --

resimlerde görüldüğü gibi dişi hep en uçta duruyor.. sizce eş değişimi mi şart sanırım birbirlerini sevmediler..

Önce bir kafes düzenini ayarlayalım, kafesiniz cok bogucu geliyor bana.. sarı kusun durdugu ve üstteki tünegi cıkarın komple.. eş tutsun istiyorsanız bir araya gelmelerini saglamalısınız öncelikle.. Sulugu da yuvalıga yakın tünege dogru takın.. mecburiyetten yan yana dursunlar birkac gün.. kusların kafesi omuz izasında falan olsun.. cok alcakta bırakırsanız birbirlerine bakmazlar.. evdekileri izlerler durmadan..

kuşlarım göz hizasından baya üstte elbise dolabının üstünde.. dediklerinizi harfiyen uygulayacağım peki eş tutturmak için nasıl yan yana bırakabilirim ki ve kafesin alt taraflarında da tünek var 1 tane tünek bıraksam yuvalığın önündeki uygun olur mu sizce ?

evet uygun olur.. bende bundan bahsediyordum zaten.. onları yan yana getirin siz öncelikle.. kuşlarınızın tüye girmediginden emin olun.. tüydelerse cok yanaşmazlar birbirine zaten..

tamamdır söylediklerinizi uyguladım yanlız yuvalığın kenarına suluğu takamıyorum :/ yer yok onu da bi şekil ayarlarım.. avi-vit vitamin var abi.

Aynen sudaki ne ?

avi-vit vitamin abi..

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:28 -->-> Daha önceki mesaj 17:17 --

lYovpJ.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:29 -->-> Daha önceki mesaj 17:28 --

kuşlarımın son hali çok teşekkür ederim abi.. sonuç alırsam bunu yavrularla birlikte sitede paylaşıcam bilgileriniz için çok çok teşekkür ederim :)

Öncekilke Plastik kullanmanızı tavsiye etmiyom agaç tünek alın