petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Daha bugün bir kuş aldım ama...

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve daygrameon tarafından 18 Haziran 2014 başlatılmıştır.

1. daygrameon

daygrameon Member

Beğenileri:
    0
    Merhabalar. Bugün daha yeni bir kuş aldım. Ancak sanki kuşta bi acayiplik var. Sanki hızlı nefes alıyor ve kuyruğu aşağı yukarı oynuyor. Ama enerjisinde hiçbir sorun yok. Elime almaya çalıştığımda kafeste 4 dönüyor. Ele alınca tutmakta çok zor hem kendisi hem çenesi baya kuvvetli. Biraz da kabarık duruyor gibi. Eve geleli 2 saatten biraz fazla oldu, kakası falan normal ama daha yem yemedi.

Bundan önceki kuşum sürekli kabarık durma, sürekli uyku hali, ishal yüzünden öldü. Bir de video çektim.

Buyrun video : Video0052 - YouTube

2. Atılım BUKAĞIKIRAN

Atılım BUKAĞIKIRAN Active Member

Beğenileri:
    1
    Heyecanlanıp Korkuyor olabilir.. Uzaktan gözlemleyin.

3. Emre TAVLAN

Emre TAVLAN Active Member

Beğenileri:
    9
    Kus disi en az 5 6 aylik alismaz artik

4. Uğur DOĞAN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Bu hasta gibi durmuyor.strese girmiş.hızlı nefes aldığından kuyruk sallanıyor.yinede iyi gözlemle.vitamin ver.elini sokma kafese.kalpleri hassastır.inme gelir kriz gelir.korkutma.1 2 hafta kendi haline bırak.

5. alse

alse Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    9
    tünekde denge sağlamaya çalışıyor bence benimkide öyle uyurken bile kuyruğu falan oynuyor hızlı nefes alınca gagasını açar bence benimkinden gözlemlediğim kadarı ile

6. daygrameon

daygrameon Member

Beğenileri:
    0
    Hocam nasıl alışmaz artık ? Satan adam bana daha yeni aldım geldim yavru falan dedi. Biraz eline al başını okşa, sev bi kaç güne alışır filan dedi. Hasta olmadığına sevindim. Alışır zamanla herhalde yoksa gidip geri vereyim ?

7. alse

alse Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    9
    satıcılar der onlara bakma sen forumu araştır biraz yaşının nasıl anlaşıldığı hakkında konular var onları incele

8. Ahmet Can Sari

Satıcılar 1yaş altına yavru der ki haklılar 10yaş ortalamalı bi kuş oldugunu düşünürsek doğru
    Sizin aklınızda olan 2-3 aylıktır...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:30 -->-> Daha önceki mesaj 19:28 --

Kuş yeni bir ortamda... arkadaşlarından ayrıldı... ona zaman tanıyın ve çok bunaltmayın 1-2 gün kendi haline bırakın

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:32 -->-> Daha önceki mesaj 19:30 --

Videoyuda sonradan izledim kuş tedirgin ve siz elinizi içeri sokuyorsunuz bu onu çok korkutur kafesede parmak atmayın :) Bu onun içinde kafes içinde iyi olur :)

9. Abdullah AKDAL

Altın Üye

Beğenileri:
    1
    3-4 aylık bi kuş. stres ve korkudan heycan yapıyor ondan hızlı nefes alıp veriyor. hareket ve enerji konusunda sorun yok 4 dönüyor demişsiniz. Korkudan 4 dönüyor :) gidip değiştirin.

10. Ahmet Can Sari

Korkudan 4 döndüğü içinmi değiştirsn anlamadımda :)

11. Abdullah AKDAL

Altın Üye

Beğenileri:
    1
    eheheh. yok hocam hayır. 3-4 aylık bir kuş dedim ya hani 1. 1.5 aylık bir kuş ile değiştirmesini önerecektim :)

12. Ahmet Can Sari

He pardon :)

Sayfayı Paylaş