Karadeniz Pet

Daha Çok Satış Vardı

qwxbb

Meraklı Üye
Bana mı öyle geliyor bilmiyorum ama siteye ilk üye olduğum zamanlar sanki daha çok muhabbet kuşu satışı ve daha çok tür vardı. Şimdi bakıyorum satış bölümüne hemen hemen aynı, çok az yeni satışlar oluyor.. Ne oldu kışın yaklaşması ile üretim durdumu yoksa

Ben bu siteye ilk üye olduğumda site sayesinde bir üretici buldum. Uzun zamandır damızlık kuş arıyordum ve üretici bulamadığım için de şansımı petshop lardan denedim. Tabii sonuç hüsran. Siteden bulduğum satıcı ile iletişime geçtim. Yanına gittim ve üretimhanesini gezdim. Bir çift kuş aldım. Hatta bir çiftte kendisi bana hediye etti. Tek isteğim güzel yavrular üretmekti. Şu anda 2 çiftte çatır çatır yumurtluyor. Hala o arkadaş ile telefonla görüşüyoruz. Bence yeniden burdaki satışların canlanması gerekir.

Kışa yaklaştığımız için genelde üreticiler kuşlarını dinlendiriyor olabilir

Sezon daha yeni başlıyor doğaldır.

yanlış anlaşılma olsun istemem ama burada bence bana göre bir hususdaha var tabiki insanlar emek veriyor bişey diyemem ama fiyatlar pahalı oluyor o yüzdende alıcı olmaya bilir bence

Benim yavrular büyüyorlar..
Beğenenler varsa hazır olunca gelip alabilirler. ==> Folluktan Al

Maşallah kuşlarınız ve siteniz çok güzel. Sitenizdeki Püre Yiyecek Hazırlama Rehberi'ni uyguladınız mı?

yanlış anlaşılma olsun istemem ama burada bence bana göre bir hususdaha var tabiki insanlar emek veriyor bişey diyemem ama fiyatlar pahalı oluyor o yüzdende alıcı olmaya bilir bence

Bence fiyatlar kesinlikle pahalı değil. Petshoptan en fazla 5 lira daha ucuza bulursunuz bi kuşu. Ben 40tl ye aldığım kuşu 30tl ye veriyorum yine alan yok. Burada kuşlarına muazzam bakan üstatlar bile satamazken dert etmemiz gereken şeyin alıcıların azlığı olması gerektiğine inanıyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:

dogru olabılır ama petshoplara kıyaslamamak lazım bızım verdıgımız mamayı yemi vıtamınleri ve bakımın nekadarını yapıyorlar birde yurtdışından 10tl getırıyor onlar kuşları o yuzden fıyatlarda ona göre

dogru olabılır ama petshoplara kıyaslamamak lazım bızım verdıgımız mamayı yemi vıtamınleri ve bakımın nekadarını yapıyorlar birde yurtdışından 10tl getırıyor onlar kuşları o yuzden fıyatlarda ona göre

Aslında böyle bakınca petshoplar yüksek fiyata satıyorlar hocam %300 kâr :)

Bence de eskisi kadar yok ne zamandır takip ediyorum arkadaşın dediği gibi hep aynı konular. Üretici arkadaşlar biraz canlanalım.

Maşallah kuşlarınız ve siteniz çok güzel. Sitenizdeki Püre Yiyecek Hazırlama Rehberi'ni uyguladınız mı?

Bence fiyatlar kesinlikle pahalı değil. Petshoptan en fazla 5 lira daha ucuza bulursunuz bi kuşu. Ben 40tl ye aldığım kuşu 30tl ye veriyorum yine alan yok. Burada kuşlarına muazzam bakan üstatlar bile satamazken dert etmemiz gereken şeyin alıcıların azlığı olması gerektiğine inanıyorum.

tabiki kıyaslamıyorum petshopdaki kuşla bir olmaz fkat insanlar herzaman ucuza yöneliyor kuş kuştur deyip mesela şimdi jumbo ile yerli kuşu aynı fiyat olması gerektiğini saniyor yada 10-20 tl fazla olsun en fazla diye düşünüyorlar heralde

birde üreticilerin yerleri uzak geliyordur adam silivride oturuyorsa tuzlaya gidip 30 tl lik kuş almaz doğal olarak petshopa yöneliyor herkesin bulunduğu yerde üretici yok ne yazıkki

keşke her yerde petshop yerine üretici olsa :D

Evet mesafe de önemli. Ben beğendikden sonra 5-10 tl fazla da veririm sorun değil ama yakında bulamayınca yol çok külfetli oluyor. Arabayla bir dert toplu taşıma başka dert. Ekonomik olursa o yol külfet katlanılabilir tabi...

Son düzenleme:
Arkadaşlar kesinlikle petshop daki kuşlar bakımsız vede benim kanaatim vasıfsız. Belki 10 a yakın kuş aldım ne doğru düzgün öttüler nede çiftleştiler. Ev üreticisi arkadaşlarım hem kuşlara çok iyi bakıyorlar hemde petshop dan daha ucuza satıyorlar. Üreticiden aldığım çiftim getirdiğim gün (kafes, yavruluk ve ortam yabancı olmasına rağmen) çiftleşmeye başladılar. Bu kadarını ummuyordum. Ancak satışların biraz canlanmasınıda istiyorum.

Geri