Karadeniz Pet

Daha ne kadar sabredecem?

Aytekin DOĞAN

Emektar Üye
Arkadaşlar 3 ay önce aldığım dişi kuşun son hali acaba sabrımın karşılığı olarak bu kuş yumurtlar mı?
Sizce çiftleşme yaşına gelmiş mi?
Kızışma durumu nasıl?

[YOUTUBE]oDaL3JI6I3I&feature=youtu.be[/YOUTUBE]

27.02.2013
mzcch.jpg

11.05.2013
mzc8u.jpg

Dişi daha kızışmamış sanki... zor ama sabretmeye devam...

dişi kızışmamış ama kuşlar çok güzel sabredin bence :)

Arkadaşım madem çiftleştirmek istiyonuz şunları kafesinden felan cıkarıp rahatsız etmeyin onlar yokmuş gibi davranın yemi suyu ver gerisine karışma

Arkadaşım madem çiftleştirmek istiyonuz şunları kafesinden felan cıkarıp rahatsız etmeyin onlar yokmuş gibi davranın yemi suyu ver gerisine karışma

Evet onu biliyorum da dişinin yaşı küçük denmişti onun için hayvanlara eziyet etmeyim dedim. Bide yağlanma olmasın diye günde 1 saat bırakıyorum.

Peki ustalar dişi kuş tam olarak kaç aylık söyler misiniz?

kardeşim yağlanma olmaz merak etme yağlanma kuluçkaya yattığı zaman olur onlar zaten kafeste sporlarını yaparlar sn kuşları duvara as yem vitamin mama ver gerisine karışma ;)

Benim işim zorda işte sabrımı ölçüyorum.
Erkek evcil insana çok alışık. (ama güzel kur yapıyo dişiye ilgisi çok beslemeler ayak atmalar)
Dişi tam psiko 3 aydır hala kendine gelemedi.
Ama ben sabırlıyım bekliyorum uğraşıyorum taki yaz bitene kadar. :rolleyes:

kardeşim yağlanma olmaz merak etme yağlanma kuluçkaya yattığı zaman olur onlar zaten kafeste sporlarını yaparlar sn kuşları duvara as yem vitamin mama ver gerisine karışma ;)

Dişiden korkuyorum yağlanma olur diye çünkü çok az hareket ediyor etmiyor desem yanlış olmaz. Erkek için sorun yokta o yerinde hiç durmuyor.

USTALAR BU DİŞİ KUŞ KAÇ AYLIK ????????????????????
Lütfen Söyler misiniz?

Dişinin biraz zamanı var gibi yaşı 5-6-7 aylık arası galiba nijer vermeye başlayın bence

Dişinin daha zamanı var
kuşları böyle dışarı çıkartırsanız yavru alma şansınız bir hayli düşer + hep demişimdir eğer 1 tane çiftiniz varsa işiniz çooookkk çookkk zor bunlar grup halinde koloni halinde gezen hayvanlar en az 2 takım yapman lazım verim almak istiyorsan

(bu arada tek çiftten yavru alamazsın demiyorum çoookkk çooook bekleyeksin sabredeceksin diyorum)

iki kuşunuza da maşaallah...fakat dişi de daha " tık " yok...kızışmamış...şimdi size sabır dileyeceğim ama anlaşılan sabır taşı çatlamış...aynı olay bende de var 4 aydır bendeler ve ben bıktım dişiyi beklemekten benim erkek kuş daha sabırlı çıktı benden...şahsen ben dişiyi değiştireceğim artık...bıkkınlık geldi dişinin nazlarından,afralarından,tafralarından...:) yazık erkek kuşa yazık telef olacak dişiye kur yapmaktan...sizin erkek kuş da öyle yazıktır...ne çektin be erkek kuşlar şu dişilerden...:)

şaka bir yana burak bey'in dediği gibi tek çift beslenen kuşlarda yavru alma olayı bir kaç çift beslenen kuşlara göre daha yavaş oluyor...eve 1 çift daha mı alsanız acaba ?

Aytekin bey resimde görebildiğim kadarıyla söylüyorum
dişin 5 aylık anca erkeğinde 7-8 aylık gibi duruyor
kuşların gözlerine bir bak bakalım beyaz çemberler var mı

Aytekin bey resimde görebildiğim kadarıyla söylüyorum
dişin 5 aylık anca erkeğinde 7-8 aylık gibi duruyor
kuşların gözlerine bir bak bakalım beyaz çemberler var mı

Hocam senin tahminin yanlış dişiyi Şubat ayında aldım satıcı 5-6 aylık dedi üç aydır da bende benim tahminim 7-8 aylık gibi
Erkek bir yaş civarında göz irisi oluştu.

Geri