Karadeniz Pet

Daha ne kadar sabredecem?

şaka bir yana burak bey'in dediği gibi tek çift beslenen kuşlarda yavru alma olayı bir kaç çift beslenen kuşlara göre daha yavaş oluyor...eve 1 çift daha mı alsanız acaba ?

İkinci bir çifte bakamam da bu saatten sonra dişiyi değiştirsem erkek için sorun olur mu? Çünkü iyi anlaşıyorlar kavgaları yok eş tutmuş gibiler ama icraat yok.
Bu dişiyi versem kızgın bir dişi alsam bu seferde erkek bunalıma girer mi benim eski hatun nerde ben onu istiyorum başkasıyla yapamam gibi?

İkinci bir planım var arkadaşımda tek beslediği bir dişi var 1 yaş civarında arkadaş kızışmış diyor ama ben görmedim onu alsam benim erkeğin yanına koysam şu andaki dişiyide ayrı bir kafese koysam ama kafesler yanyana olacak acaba nasıl olur?

İkinci bir çifte bakamam da bu saatten sonra dişiyi değiştirsem erkek için sorun olur mu? Çünkü iyi anlaşıyorlar kavgaları yok eş tutmuş gibiler ama icraat yok.
Bu dişiyi versem kızgın bir dişi alsam bu seferde erkek bunalıma girer mi benim eski hatun nerde ben onu istiyorum başkasıyla yapamam gibi?

aynı benim durumum...bende dişiyi değiştirmek istiyorum...bu sefer de gelen gideni aratır mı , diye düşünüyorum...bende bir sorun daha var küçük kızım dişiye çok alıştı geçen gün dişiyi değiştirecem diye duyunca kafesin başında dişiyle vedalaştı ağladı...hadi gelde değiştir şimdi kuşu...offf...kuşlar neticede kaldı bende...sizin böyle bir durum yoksa karar verin...

İkinci bir planım var arkadaşımda tek beslediği bir dişi var 1 yaş civarında arkadaş kızışmış diyor ama ben görmedim onu alsam benim erkeğin yanına koysam şu andaki dişiyide ayrı bir kafese koysam ama kafesler yanyana olacak acaba nasıl olur?

haa yani dişiye çin işkencesi yapayım çifleşmediğinin hesabını sorayım diyorsunuz...:) eğer kuşları ayıracaksanız bari kafesleri ayrı ayrı odalara koyun...ya da başka fikirleri olanlar varsa onların fikirlerini de alın bence...tabiki verilecek cevaplar beni de ilgilendiriyor aslında...

zaten mesajımdada belirttim resimden görebildiğim kadarıyla diye :)
açılar çok önemli

Benimde oğlan seviyor ama onu ikna ederimde ben dişiye kafayı taktım o inat ben ondan inat yumurtlatacam diyorum ama bide benden offff offf

Benimde oğlan seviyor ama onu ikna ederimde ben dişiye kafayı taktım o inat ben ondan inat yumurtlatacam diyorum ama bide benden offff offf

eyvah ki ne eyvah...o zaman sizde değiştiremezsiniz kolay kolay...:D

Bide dişinin rengi hoşuma gidiyor geçenlerde arkadaşın biri bunda lutino kanı var demişti belki yavrulardan biri lutino olur diye ümit ediyorum bakalım yaa sabır.

Birde bu karnındaki tüyler neden böyle acaba önceden böyle değildi sonradan oldu çizgi gibi. Sanki yumurtaların üzerinde yatıyor gibi.

11.05.2013
mzc8u.jpg
[/QUOTE]

Son düzenleme:
sabır adamı'sın ezel...;)

Sabrım tükendi, aslında sinirlendim. cihat getir şu dişiyi götür bu dişiyi dedim. cihat'ın dişisinin kuyruk düşük bakalım neler olacak. sen onca sene meyve ağacına bakıp büyütüyorsun meyve veremeden yıldırım gelip çarpıyor gibi birşey bu murat bey. sinirlendim yaptım böyle birşey bakalım sonucu ne olacak.

Bu kuş okunmuş galiba.
C.tesi günü eve gittiğimde kuşların suyunu değiştirdim yemlerini tazeledim sonra erkek kuş biranda coştu ve dişiye kur yapmaya başladı tüylerini kabartıyor, ötüyor, dişinin üzerine uzanıyor, tünekte deli gibi gidip geliyor neyse 1-2 dakika bu şekilde devam etti tabi uyuz dişi sadece erkek yem verirse alıyor başka da tık yok erkek iyice coştu ayak atmaya çalıştı dişi o sırada kabardı gözlerini kapadı uyuyacak. :eek:
Bunu görünce ben delirdim :mad: kalktım bize çok yakın olan petshopa gittim dişiyi takas edecektim ama sadece birkaç tane kuş vardı hepsi de erkek ti. :(
Yine bu dişiyle devam 1 aydır kararsızım değiştirip değiştirmeme konusunda cumartesi kesin değiştirecektim ama bu seferde kuş bulamadım.
Bakalım daha ne kadar gidecek. :confused:

Geri