Karadeniz Pet

Daha yeniyim

• Konbuyu başlatan hayripaşa
  • Başlangıç tarihi
H

hayripaşa

Guest
Merhaba arkadaşlar foruma yeni üye oldum bugün bir muhabbet kuşu aldım ancak şimdi çok durgun boş boş etrafa bakınıyor acaba bir sıkıntı mı var değerli bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

öncelikle aramıza hoş geldinizz. kuşunuzun muhtemelen bişeyi yoktur daha eve alışma evresinde yavrucağın bi resmini koyarsanızz dahada çok yardımcı olabilirizz

Resimler

vz0g9.jpg

vz0jf.jpg

vz0k2.jpg

Hoşbulduk teşekkür ederim

bize devamlı arkası dönük duruyor birde uyukluyor gibi.

Öncelikle arkadaşlarımız da söyleyecektir tünekler plastik onları tahta tüneklerle değiştirin
elinizle besleyebilirsiniz su-yem yavaş yavaş size alışacaktır
vitamin konusunda da buradaki herkes farklı bir vitamin kullanıyor ama sonuç olarak kuşunuzu dinçleştirecektir hasta gelmiş olabilir korkuyordur şimdi yeni ortam ...siz ilgilendikçe kendine gelecektir

Yem

Yem olarak petshop tan aldığımız yem dışında evde ek olarak ek besin verebiliyormuyuz elma vb :)

ben bütün meyveleri veriyorum .
marul da çok olmamak kaydı ile hafta da1 -2 gibi verebilirsiniz çok seviyolar :D

suyuna vitaminde koyun bence biraz hasta gibi duruyor ishal varmı takip edin

arkası dönük durması yem su kullanmaması ilk 24 saat normal ortama alışması şart

kuştan kuşa değişiyor elma - havuç seviyorlar verebilirsiniz ilk başta yemeyebilir ama ilerde alışıyorlar

Bunların ishali nasıl anlaşılıyor şimdi tabana az bir bırakmış oda etrafı az sulu gerisi normal :)

Arkadaşım aramazı hoş geldiniz gerçekten güzel bir kuşunuz var maşşallah durgun olması normaldir.Daha ortama alışamamıştır.Bu arada arkadaşın dediği gibi tünek plastik tahta ile değiştir derim ben çünki hem daha yararlı hemde tırnak büyümesini engelliyor.

Geri