Karadeniz Pet

. Dal darı ekimi

ab301

Paylaşımcı Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
Şimdi eksem hasat alabilirmiyim ? Geciktimmi

Ben ektim 4 gün önce :) Gerçi deneme amaçlı saksıya ektim ama sonuç ne olacak merak ediyorum, filizlenmeye başladı bile.

Levent abi mesela bugün filizlenen tohumun ortalama kaç gün sonra hasat zamanı gelir ?

Hiç hasat yapmadım, ben de deniyorum bakalım.
Biçince söylerim kaç güne olgunlaştığını.
Ancak bu süre;
-Toprağın cinsine,
-Güneş almasına
-Sulamaya
-Hava şartlarına bağlı olarak değişiklik gösterecektir.

Hiç hasat yapmadım, ben de deniyorum bakalım.
Biçince söylerim kaç güne olgunlaştığını.
Ancak bu süre;
-Toprağın cinsine,
-Güneş almasına
-Sulamaya
-Hava şartlarına bağlı olarak değişiklik gösterecektir.

Anladım abim teşekkürler. Hayırlısıyla sen bi hasat ette bahçedekileri sonra bizde yolundan ilerleriz :)

Valla bana arkadaşım verdi, o da bir arkadaşından almış, o da yurt dışından getirtmiş. Hikaye böyle. Kulaktan kulağa.. :)

Ancak yemin içindeki kırmızı darıları ayırıp eksen de olması gerek.

Levent bey sen bilirsin şunun ırkı nedir. Yanaklardaki siyah lekeler çok. İri ırklarda olduğu gibi. Çek kırığı olabilirmi. Yanındakide yavrusu

Erkek Çekoslavak,
Dişi yerli gibi duruyor.

Maşallah çok tatlılar. Erkek iyi kızışmış, dişi izin verdi mi oldu bu iş.
Yuvalığın içine bir tutam talaş koymakta fayda var. Dişi talaşla oynamak için daha çok girip çıkar.
-----

Yanındaki yavru muydu? Anne nerede?

Son düzenleme:
ben bu durumu 3 şekilde deniyorum .

ilk resim öğleden az güneş alan yerde .

2. resim hemen onun yanında ancak diğerine oranla %10 güneş alıyor.

3. resim saat 12 den sonra güneş alan yerde.

MYMyjM.jpg

QXdljj.jpg

XWzoZ5.jpg

3. foto suyu az görmüş. :)

Anne oralarda biyerde. yanındaki yavrusu 6 aylık. Çek kuşlar konuşturmada sıkıntı olurmu çok hareketli oldukları rivayetinin aslı varmıdır acaba. Bu erkeğin yavrusu olursa konuşturmayı düşünüyorumda.

Tamamen göstereceğin ilgi ve taktiğe kalmış.
Kuşun boyutunun önemi yok. Ancak ufak kuşlar büyüklere göre daha hareketli olduklarından daha cana yakın davranıyorlar.

Hmm tespitim doğruymuş. iri hantal diye aldığım 1 hollanda ve 1 ing kırığı yavruyu değişmiştim. Tşk

Bende bahçemin doğrudan güneş alan kısmına ektim darıları 10-15cm oldular sonra hepsi kurudu :)

Son düzenleme:
hocam dal darı tohumu için normal kabuklu yem olur mu eksem?
Yada normal dal darı alıp onu mu ekmeliyim?

Valla ben Bildiğin yem ektim, Hatta champion yem kullanıyorum ordan ektim :) ve filizler yaklaşık 5 cm filan oldu, zaten tohum oldukları için sorun olmuyor.

Valla ben Bildiğin yem ektim, Hatta champion yem kullanıyorum ordan ektim :) ve filizler yaklaşık 5 cm filan oldu, zaten tohum oldukları için sorun olmuyor.

peki tamam hocam teşekkür ederim.. Yarın bende normal kabuklu yemden deneyeceğim bakalım

Geri