Karadeniz Pet

dal darı isteyen :)

• Konbuyu başlatan oguzhan01
  • Başlangıç tarihi
O

oguzhan01

Guest
arkadaşlar 5 gün önce ektiğim darılar 2.günden itibaren filizlenmeye başlamıştı bugün resimlerini bir çekeyim dedim kendimi tutamadım konuyu da açmış bulundum :)

GbYyPV.jpg

rYQJ31.jpg

NYqO1Y.jpg

kusa verdiğiniz yemin aynısı ama gelişmiyorlar belli süre sonra ölüyor hepsi

:( Bende sevinmiştim bende yetiştirim diye çok övüyorlar dal darıyı bende kuşlarıma vermek istiyorum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:51 -->-> Daha önceki mesaj 23:50 --

Ya internetten ya da buralardan bulup getirtecem herhalde artık

kuşa verdiğim yemin aynısı değil sanırım ömer bey dal darı biraz daha farklı oluyor. neden öldüğü hakkında bir bilginiz var mı acaba ona göre önlem alalım? forumda levent acar abimizin yönlendirmeleri sonucu bu şekilde sonuçlandı kendisinin ektiği tohumlar 1-1.5 metre arasındalar .

kuşa verdiğim yemin aynısı değil sanırım ömer bey dal darı biraz daha farklı oluyor. neden öldüğü hakkında bir bilginiz var mı acaba ona göre önlem alalım? forumda levent acar abimizin yönlendirmeleri sonucu bu şekilde sonuçlandı kendisinin ektiği tohumlar 1-1.5 metre arasındalar .

ben hep kus yeminden denedim yapamadım siz neyle denediniz arkadasın gibi filizleniyor 5 10 cm sonra ölüyorlar ben hep toprak yetersiz kadlgı için düsündüm çünkü saksıda yapıyoruz o forumda paylasmıstı biri adını hatırlamıyroum ama bahceye ekmişti belki ondan gelişmiştir

Son düzenleme:
ben hep kus yeminden denedim yapamadım siz neyle denediniz arkadasın gibi filizleniyor 5 10 cm sonra ölüyorlar ben hep toprak yetersiz kadlgı için düsündüm çünkü saksıda yapıyoruz o forumda paylasmıstı biri adını hatırlamıyroum ama bahceye ekmişti belki ondan gelişmiştir

ben dal darıdan yapıyorum buda dal darının resmi

nY7QQ0.jpg

ömer bey bahsettiğiniz abi de önce karton bardağa ekmiş boy atınca bahçeye ekmiş konusu da burda buyrun:

http://www.muhabbetkusu.com.tr/baki...etistirilmesi/ekinler-dize-kadar-d-22326.html

kuş yemi ile aynı değil dal şeklinde tohumlarla kaplı internete yazarsanız çıkar resmi.

adana da guppy pet shop enver akvaryum profesyonel pet shop bu üçünde satılıyor hangi mahallede oturuyorsunuz? ona göre en yakın pet shopa yönledireyim sizi.

Tamam gördüm nasık olduğunu bunun içindeki tohumları mı ektiniz oğuzhan bey
Enver akvaryumu biliyorum orada satılıyorsa oradan temin ederim yardımlarınız için tşk ederim

Bu çok sık olmuş seyreltince büyüyebilir.

deneme amaçlı bir ekimdi bayram bey oldukça sık ektim ki filizlenme ihtimalini yükseltmek için biraz daha boy atsınlar daha derin ve uzun bir saksıya ya da bahçeye alacağım.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 02:44 -->-> Daha önceki mesaj 02:41 --

Tamam gördüm nasık olduğunu bunun içindeki tohumları mı ektiniz oğuzhan bey
Enver akvaryumu biliyorum orada satılıyorsa oradan temin ederim yardımlarınız için tşk ederim

evet hulya hanım o tohumları ekiyorum.enver akvaryumda bulabilirsiniz. her tohum bir filiz anlamına geliyor ona göre ekimi yaparsınız. benim duyduğum ve uyguladığım şekil şudur toprağın 2 mm altına ektim tohumları 2 günde bir suladım sonuç aldım saygılar.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri